مرغداری به معنی “پرورش انواع مختلف پرندگان خانگی به منظور تولید گوشت ، تخم مرغ و پر” است.

مرسوم ترین و پرنده پرندگان طیور مرغ هستند. سالانه حدود 5 میلیون مرغ به عنوان منبع غذایی (گوشت و تخم مرغ) پرورش داده می شود.

جوجه هایی که برای تخم مرغ پرورش داده می شوند مرغ لایه ای و جوجه هایی که برای تولید گوشت پرورش داده می شوند مرغ گوشتی نامیده می شوند.

بریتانیا و ایالات متحده بیشتر از سایر کشورهای جهان از گوشت و تخم مرغ استفاده می کنند. به طور متوسط ​​تنها در انگلستان روزانه بیش از 29 میلیون تخم مرغ مصرف می شود. [ 1 ]

با این حال ، در یک کلام ، مرغداری تجاری برای برآوردن تقاضای تغذیه حیوانات (تخم مرغ و گوشت) بسیار ضروری است.

مرغداری تجاری تجاری نیز بسیار سودآور است. و تجارت مرغداری تجاری یکی از مشاغل تجاری سنتی است.

در اینجا سعی داریم بیشتر در مورد مزایای تجارت مرغداری و مراحل اجرای این تجارت توضیح دهیم.

فهرست مطالب

 • مزایای تجارت مرغداری
 • نحوه راه اندازی کسب و کار مرغداری
  • روشهای مختلف پرورش طیور
   • لایه مرغداری
    • دامداری آزاد
    • روش ارگانیک
    • روش حیاط سازی
    • روش قفس باتری
    • روش قفس مبله
   • مرغداری گوشتی
    • روش افزایش داخل ساختمان
    • روشهای محدوده آزاد
    • روشهای کشاورزی ارگانیک
  • یک مکان خوب انتخاب کنید
  • نژادهای محبوب برای کشاورزی تجاری
  • مسکن طیور
  • تغذیه
  • پرورش
  • مراقبت و مدیریت
  • بازار یابی

مزایای تجارت مرغداری

تجارت مرغداری دارای مزایا/مزایای بیشماری است. در نتیجه بسیاری از کشاورزان ترجیح می دهند در این تجارت سرمایه گذاری کنند. مردم عموماً مرغداری را با هدف تولید تخم مرغ ، گوشت و ایجاد درآمد بالا از این محصولات تأسیس می کنند.

میلیاردها مرغ در سراسر جهان به عنوان منبع خوبی از غذای تخم مرغ و گوشت پرورش داده می شوند. با این حال ، در اینجا ما به طور مختصر مزایا/مزایای اصلی تجارت مرغداری را شرح می دهیم.

 • مزیت اصلی پرورش طیور این است که برای شروع به سرمایه بالایی نیاز ندارد. برای شروع پرورش طیور فقط به سرمایه اولیه نیاز دارید. و اکثر پرندگان طیور (مانند مرغ ، اردک ، بلدرچین و غیره) برای شروع پرورش به اندازه کافی گران نیستند.
 • این یک تجارت بسیار قدیمی است و بسیاری از افراد برای کسب سود این تجارت را انجام می دهند.
 • مزارع طیور به فضای زیادی احتیاج ندارد مگر اینکه قصد دارید به صورت تجاری شروع کنید.
 • به راحتی می توانید برخی پرندگان را در حیاط خلوت خود با یک یا چند قفس یا قفس پرورش دهید. بنابراین ، اگر به پرورش طیور علاقه دارید ، می توانید به راحتی در حیاط خلوت خود با چندین پرنده این کار را انجام دهید.
 • تجارت مرغداری تجاری همچنین بازگشت سرمایه بالا را در مدت زمان بسیار کوتاهی تضمین می کند. برخی از پرندگان طیور مانند جوجه های گوشتی به زمان کوتاهی نیاز دارند تا به بلوغ برسند و سود ایجاد کنند.
 • سازه های مرغداری نیاز به نگهداری بالایی ندارند. شما می توانید بیماریها و بیماریهای طیور را با رعایت سیستم پرورش بهداشت مناسب و مراقبت مناسب به حداقل برسانید. بیماریها در برخی از پرندگان طیور مانند بلدرچین ، بوقلمون و غیره کمتر است.
 • در بیشتر موارد ، نیازی به مجوز ندارید. زیرا تقریباً همه انواع پرندگان طیور اهلی هستند. اگرچه ، اگر به مجوز از مرجع مربوطه نیاز دارید ، برای طیور نیز آسان است.
 • طیور غذای تازه و مغذی ارائه می دهند و تقاضای جهانی زیادی دارند. مصرف کنندگان جهانی محصولات طیور به دلیل مواد مغذی و طراوت آنها را ترجیح می دهند. محصولات طیور گران قیمت نیستند و اکثر مردم می توانند آن را تهیه کنند.
 • بازاریابی محصولات طیور بسیار آسان است. تقریباً در همه نقاط جهان بازار محصولات مرغداری وجود دارد. بنابراین ، لازم نیست زیاد در مورد بازاریابی محصولات خود فکر کنید. شما به راحتی می توانید محصولات را در بازار محلی یا نزدیکترین شهر خود بفروشید.
 • پرورش طیور درآمد و فرصت شغلی برای مردم ایجاد می کند. جوانان تحصیل کرده بیکار می توانند با پرورش تجاری طیور به راحتی درآمد و فرصت شغلی فوق العاده ای برای آنها ایجاد کنند. زنان و دانشجویان نیز می توانند در کنار فعالیت های روزانه خود این تجارت را انجام دهند.
 • شما می توانید به راحتی از کار خانواده خود از طریق تولید مرغ در مقیاس کوچک استفاده کنید.
 • تقریباً همه بانک ها وام هایی را برای این نوع مشاغل تأیید می کنند. بنابراین ، اگر می خواهید این تجارت را به صورت تجاری شروع کنید ، می توانید برای وام به بانک های محلی خود درخواست دهید.
 • شما می توانید تقاضای تغذیه خانواده خود را از طریق پرورش طیور تامین کنید. اگر کار تولید مرغ خود را شروع کرده اید ، می توانید از تخم مرغ و گوشت تازه لذت ببرید.
 • مزایای بسیار بیشتری از پرورش طیور به همراه مزایای ذکر شده در بالا وجود دارد. شروع به پرورش کنید و به تدریج همه چیز را خواهید آموخت.

نحوه راه اندازی کسب و کار مرغداری

همانطور که در بالا اشاره کردیم ، شروع کار مرغداری بسیار آسان و ساده است. حتی مبتدیان می توانند این تجارت را شروع کنند. اما قبل از شروع تجاری این تجارت ، باید یک دوره آموزشی را گذرانده باشید.

در صورت پیروی از روش های خوب پرورش ، در این تجارت موفق خواهید بود و می توانید سود خوبی کسب کنید. در اینجا سعی داریم بیشتر در مورد راه اندازی و راه اندازی یک تجارت موفق پرورش طیور از خرید پرندگان تا مراقبت و بازاریابی توضیح دهیم.

روشهای مختلف پرورش طیور

موسسه Worldwatch توضیح داد که “حدود 74 of از کل گوشت طیور و 68 of از کل تخم مرغ تولید شده از روش پرنده مرغداری”.

یکی دیگر از روش های جایگزین پرورش فشرده طیور ، پرورش دام آزاد است. روش پرورش دام آزاد برای تعداد نسبتاً کمتری از پرندگان طیور با تراکم نسبتاً کم ذخیره سازی انجام می شود.

برخی تفاوت های اساسی بین پرورش طیور پر دامنه و آزاد وجود دارد. روش پرنده مرغداری یک سیستم بسیار کارآمد است که موجب صرفه جویی ، زمین ، خوراک ، نیروی کار و سایر منابع و افزایش تولید می شود.

در این سیستم محیط پرورش طیور به طور کامل توسط کشاورز کنترل می شود. بنابراین ، تولید مستمر را در طول سال در هر شرایط محیطی و فصول تضمین می کند.

پرورش مرغی فشرده معایبی نیز دارد. برخی از مردم می گویند سیستم فشرده خطرات سلامتی را ایجاد می کند ، از حیوانات سوء استفاده می کند و برای محیط زیست مضر است.

از طرف دیگر روش مرغداری مراتع آزاد نیاز به مکان زیادی برای پرورش پرندگان دارد و تولید آن نسبت به روش فشرده نسبتاً کمتر است.

با این حال ، در مورد هر دو روش پرورش مرغ دامداری آزاد و آزاد ، شما باید از داروهای مورد تأیید دولت (مانند آنتی بیوتیک ها ، واکسن ها و غیره) به طور مرتب استفاده کنید تا پرندگان طیور را از بیماری ها و سایر مشکلات بهداشتی دور نگه دارید.

لایه مرغداری

پرندگان طیوری که برای تولید تخم مرغ پرورش داده می شوند ، طیور لایه ای نامیده می شوند.

مرغ تجاری به طور کلی تخم گذاری را در سن 12-20 هفته شروع می کند. آنها تخم گذاری را به طور منظم از سن 25 هفتگی شروع می کنند. پس از سن 70-72 هفته ، تولید تخم مرغ لایه ای طیور به تدریج کاهش می یابد.

برای مرغداری های تجاری تجاری ، تولید کنندگان مرغ ها را به طور کلی از اولین دوره تخمگذاری خود به مدت 12 ماه نگهداری می کنند. و سپس آنها را به منظور کشتار بفروشید.

اگرچه جوجه ها به طور طبیعی بیش از 6 سال زنده می مانند. برای تقویت مجدد تخمگذاری ، مرغ ها در برخی از کشورها به زور خرد می شوند.

برای سیستم های مرغداری تخمگذار تجاری ، شرایط محیطی اغلب به طور خودکار توسط تولیدکنندگان کنترل می شود.

برای یک مثال ساده ، وجود نور به پرنده کمک می کند تا زودتر تخم بگذارد. بنابراین ، تولیدکنندگان باید دوره روشنایی بیشتری را برای افزایش احتمال شروع تخمگذاری ارائه دهند.

پرندگان تخمگذار در ماههای گرم بیشتر از ماههای سردتر تخم می گذارند. بنابراین ، متوسط ​​نگه داشتن دمای اتاق برای تولید بهتر تخم مرغ بسیار مفید خواهد بود.

برخی از نژادهای مرغ تخمگذار تجاری می توانند بیش از 300 تخم در سال تولید کنند. طیور لایه ای به روشهای مختلف پرورش داده می شوند. متداول ترین و محبوب ترین سیستم های پرورش طیور به زودی در زیر توضیح داده شده است.

دامداری آزاد

مرغداری مراتع آزاد به معنای فراهم آوردن امکانات رومینگ آزادانه برای پرندگان طیور برای مدت معینی در صورت وجود زمان در روز است.

اگرچه آنها شب ها در داخل خانه نگهداری می شوند تا از شکارچیان و شرایط نامساعد جوی مصون بمانند.

در روش پرورش دام آزاد ، طیور مرغ عموماً در تمام طول روز آزادانه پرسه می زنند. این بدان معناست که آنها نیمی از روز خود را بیرون از خانه گذرانده اند.

برای سیستم مرغداری دامداری آزاد ، زمین مناسبی را انتخاب کنید که دارای امکانات سیستم زهکشی مناسب ، تهویه مناسب ، حفاظت مناسب در برابر بادهای غالب ، حفاظت خوب از انواع شکارچیان و عاری از سرمای زیاد ، گرما یا رطوبت باشد.

سرما ، گرما و رطوبت زیاد برای پرندگان طیور بسیار مضر بوده و بهره وری آنها را کاهش می دهد. این سیستم همچنین نسبت به سیستم های قفس و انبار به خوراک کمتری نیاز دارد.

کود مرغی از دامداری آزاد به عنوان کود مستقیم برای محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. اگرچه روش پرورش دام آزاد برای پرندگان طیور بسیار مناسب است ، اما مشکلاتی نیز دارد.

در این سیستم پرندگان طیور می توانند به راحتی قربانی شکارچیان شوند و ممکن است توسط انواع بیماری ها گرفتار شوند.

روش ارگانیک

سیستم پرورش طیور لایه ارگانیک نیز یکی از انواع سیستم های پرورش دام آزاد است. اما تفاوت اصلی بین این دو سیستم این است که در روش پرورش دام آزاد تعداد زیادی پرنده طیور با هم پرورش داده می شوند ، اما در روش ارگانیک گونه خاصی از پرندگان طیور در گروه کوچکی با تراکم انبار کم پرورش داده می شوند.

سیستم تخمگذار ارگانیک محدودیت هایی در استفاده معمول از رنگ زرده مصنوعی ، آب ، خوراک ، داروها ، سایر افزودنی های خوراک و بدیهی است که اندازه گروه کوچکتر با تراکم انبار کم است.

در سیستم تخمگذار ارگانیک ، تولید کننده باید بالاترین 1000 پرنده طیور را در هر هکتار و حداکثر 2000 پرنده را در هر خانه نگهداری کند.

روش حیاط سازی

روش پرورش طیور حیاط سازی روشی است که در آن گاو و مرغ با هم پرورش داده می شوند. تهیه کنندگان حیاطی را در حیاط او می سازند و همه پرندگان طیور و گاوها را با هم در آنجا نگهداری می کنند.

پرندگان و گاوها آزادی حرکت در داخل حصار را دارند. این یک سیستم بسیار محبوب است که توسط کشاورزان کوچک استفاده می شود.

روش قفس باتری

روش پرورش طیور لایه قفس باتری یکی از روشهای متداول است که در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می گیرد. در این سیستم معمولاً از قفس های فلزی با اندازه کوچکتر استفاده می شود. هر قفس می تواند حدود 3 تا 8 مرغ را در خود جای دهد.

دیوارهای قفس عموماً از مش یا فلز جامد ساخته شده اند و کف از مش سیم مایل به شیب ساخته شده است که باعث می شود فضولات به پایین بیفتد. وقتی مرغ ها تخم می گذارند ، همه تخم مرغ ها در تسمه نقاله جمع آوری می شوند.

در این سیستم غذا توسط یک لوله فلزی یا پلاستیکی دراز شکاف در مقابل مرغ ها تأمین می شود و آب با استفاده از سیستم های پستانک سربار به آنها ارائه می شود. قفس ها در ردیف های طولانی و در بالای یک سیستم دیگر قرار گرفته اند.

ممکن است چندین طبقه در یک سایه وجود داشته باشد که می تواند هزاران مرغ را در کنار هم نگه دارد. به منظور کاهش صدای پر و خروج هوا ، شدت نور به طور کلی کمتر از 10 لوکس نگه داشته می شود.

روش قفس باتری مزایایی دارد. مزایای اصلی قفس باتری در زیر ذکر شده است

 1. مراقبت از پرندگان بسیار آسان است.
 2. جمع آوری تخم مرغ بسیار آسان است.
 3. تخم مرغ تمیزتر
 4. برای تولید تخم مرغ به خوراک کمتری نیاز دارد.
 5. ممکن است هزاران مرغ در فضای طبقه خاصی از خانه نگهداری شوند.
 6. پرندگان کمتر از انگلهای داخلی رنج می برند.
 7. هزینه کار بسیار کم است.

علاوه بر این مزایا ، سیستم قفس باتری مشکلاتی نیز دارد. با پرورش تعداد زیادی مرغ در یک مکان کوچک ، هوای داخل خانه ممکن است دارای نسبت بالایی از CO2 باشد.

مرغ ها نمی توانند فضای کافی برای راه رفتن ، بال زدن ، ایستادن یا نشستن داشته باشند. به همین دلیل آنها ممکن است از سرخوردگی و کسالت رنج ببرند و رفتار آنها تغییر کند که بر تولید آنها تأثیر می گذارد.

سیستم قفس باتری در برخی از کشورها ممنوع است ، زیرا این امر علیه رفاه حیوانات محسوب می شود.

روش قفس مبله

روش قفس مبله نسخه توسعه یافته سیستم قفس باتری است. در این سیستم مرغ ها فضاها و امکانات بیشتری نسبت به سیستم قفس باتری دریافت می کنند.

یک قفس مبله برای مرغ ها باید دارای فضای کافی برای راه رفتن ، نشستن ، بال زدن ، لانه سازی ، خوراک مخصوص و گلدان آب و غیره باشد.

مرغداری گوشتی

پرندگان مرغی که برای تولید گوشت تجاری پرورش داده می شوند ، مرغ گوشتی نامیده می شوند.

جوجه های گوشتی با استفاده از روشهای نوین کشاورزی برای کشتار در سن 5 تا 6 هفته مناسب می شوند.

با این حال ، سیستم های رایج پرورش را که بیشتر برای پرورش مرغ های گوشتی تجاری استفاده می شود ، ببینید .

روش افزایش داخل ساختمان

در این روش جوجه های گوشتی در داخل خانه نگهداری می شوند. پوست برنج ، تراش چوب ، پوست بادام زمینی و غیره به عنوان زباله در کف خانه استفاده می شود.

در این سیستم ، جوجه های گوشتی در یک خانه بزرگ و باز نگهداری می شوند (معروف به خانه های بزرگ) و در سن 5 تا 6 هفتگی برای کشتار مناسب می شوند.

این نوع مرغداری ها مجهز به سیستم های مکانیکی برای رساندن غذا و آب به پرندگان طیور هستند. سیستم تهویه خوب ، کولر و بخاری ضروری است.

بسیار مهم است که خانه را همیشه خشک و تمیز نگه دارید. به طور کلی خانه ای به طول 400 فوت و عرض 40 فوت می تواند حدود 20000 پرنده را در خود جای دهد. 1.5-2 فوت مربع فضای مسکن برای هر پرنده مورد نیاز است.

روشهای محدوده آزاد

در روش پرورش مرغ گوشتی دام آزاد ، جوجه های گوشتی مانند لایه های دامداری آزاد نگهداری می شوند.

نژادهای جوجه های گوشتی که به آرامی رشد می کنند (برای رسیدن به وزن ذبح بیش از 8 هفته طول می کشد) برای پرورش در این سیستم ها مناسب هستند.

مزیت اصلی سیستمهای مزرعه آزاد این است که به پرندگان اجازه می دهد خراش ، تغذیه ، نوک زدن و ورزش در فضای باز را انجام دهند.

روشهای کشاورزی ارگانیک

روش کشاورزی ارگانیک تقریباً مشابه سیستمهای کشاورزی آزاد است. اما تفاوت اصلی در این است که در روشهای ارگانیک پرندگان مجاز نیستند به طور تصادفی از داروهای خوراکی یا درون آبی ، سایر افزودنی های غذایی و آمینو اسیدهای مصنوعی استفاده کنند.

این سیستم برای نژادهای طیوری که به آرامی به وزن ذبح می رسند (حدود 12 هفته) بسیار مناسب است.

یک مکان خوب انتخاب کنید

پس از تعیین نوع تولید و سیستم ، منطقه مورد نظر خود را برای شروع تجارت مرغداری انتخاب کنید.

برای تولید تجاری ، سعی کنید زمین را به دور از مناطق مسکونی انتخاب کنید.

مکان آرام ، بدون سر و صدا و آلودگی برای تولید بهتر بسیار مناسب خواهد بود.

از آب ، برق و سیستم حمل و نقل خوب اطمینان حاصل کنید. زیرا همه اینها برای تولید خوب و حداکثر سود بسیار مهم است.

نژادهای محبوب برای کشاورزی تجاری

برخی از پرندگان مرغداری محبوب و عمدتا پرورش یافته وجود دارد. در بین آنها مرغ ، بوقلمون ، بلدرچین و غیره بیشتر پرندگان طیور پرورش یافته هستند.

 • جوجه
 • بوقلمون
 • بلدرچین
 • شترمرغ
 • اردک
 • کبوتر
 • طاووس

اگر مایل به شروع کار با مرغ هستید ، می توانید نژادهای تخمگذار گوشت یا تخم مرغ را انتخاب کنید. اگر می خواهید تخم مرغ تولید کنید ، نژادهای خوب Rhode Island Red ، Leghorn ، Sussex ، Ancona ، Plymouth Rock ، Hamburg و برخی دورگه هستند.

اما اگر می خواهید گوشت تولید کنید ، باید بهترین نژادهای گوشتی را انتخاب کنید. برخی از نژادهای مرغ گوشتی مرسوم و رایج عبارتند از Cornish ، Cornish Cross ، Jersey Giant ، Freedom Rangers ، Orpington ، Buckeye ، Brown Leghorn ، Dorking ، Brahma و غیره.

اگر می خواهید بوقلمون پرورش دهید ، برخی از نژادهای بوقلمون محبوب عبارتند از قرمزهای بوربون ، نارارگانستت ، نخل رویال ، سفیدهای پهن پهن ، برنز استاندارد و سفید ، وایت هلندز و غیره.

ژاپنی ، تاکسدو ، فرعون ، بریتیش رنج ، انگلیسی سفید و منچوری طلایی از نژادهای بلدرچین بسیار خوب هستند.

اگر می خواهید اردک پرورش دهید ، Indian Runner ، Khaki Campbell ، Buff ، Welle Harlequin ، Ancona و Magpie چند نژاد اردک عالی برای تولید تخم مرغ هستند. و برخی از نژادهای مرغوب اردک گوشتی عبارتند از Aylesbury ، Pekin ، Muscovy و غیره.

عربی (خاورمیانه) ، گردن سیاه (جنوبی یا کیپ) ، گردن آبی (سومالی) ، ماسایی (قرمز کنیا) و گردن قرمز (شمال آفریقا) برخی از نژادهای شترمرغ رایج هستند.

اگر می خواهید تولید مرغ خود را با کبوتر آغاز کنید ، برخی از نژادهای محبوب کبوتر عبارتند از Archangel ، Barb ، Cameau ، Carrier ، Cumulet ، Dragoon ، Fantail ، Florentine ، Ice ، King ، Magpie ، Maltese ، Modena ، Oriental Frill و Tumblers .

اگر می خواهید تجارت تولید طاووس را شروع کنید ، انتخابها عبارتند از طاووس هند ، طاووس سبز ، طاووس کنگو و غیره.

بسته به در دسترس بودن منطقه شما می توانید هر نوع پرنده طیور را انتخاب کنید. مرغ ها رایج ترین و محبوب ترین پرندگان هستند. و گوشت و تخم مرغ در بازار تقاضا و ارزش بسیار خوبی دارند.

مسکن طیور

مسکن خوب و مناسب نقش مهمی در پرورش انواع پرندگان طیور دارد. برخی از پرندگان با خوشحالی در کف زندگی می کنند و برخی از پرندگان در قفس به خوبی رشد می کنند.

بسته به پرندگان ، شما باید یک خانه مناسب برای پرندگان خود بسازید و از همه نوع امکانات لازم برای آنها اطمینان حاصل کنید. هنگام ساختن خانه برای پرندگان طیور خود به نکات زیر توجه کنید.

 • بسته به تعداد پرندگان ، همیشه فضای کافی در داخل مرغداری خود نگه دارید. فضای کافی به پرندگان شما کمک می کند تا با خوشحالی زندگی کنند ، رشد کنند و تولید کنند. هرگز پرنده های زیادی را در مرغداری پر نکنید.
 • سیستم تهویه خوب ضروری است. اطمینان حاصل کنید که مرغداری شما به خوبی تهویه می شود.
 • همچنین باید از جریان کافی هوای تازه و نور در داخل خانه اطمینان حاصل کنید.
 • اگر به دنبال تولید تجاری هستید ، فاصله مناسب بین یک خانه تا خانه دیگر را حفظ کنید.
 • به طور مرتب خانه و تجهیزات را تمیز کنید. قبل از آوردن جوجه های جدید به مزرعه ، خانه را استریل کنید.
 • اقدامات لازم را برای جلوگیری از انواع شکارچیان و حیوانات مضر انجام دهید.
 • در اطراف منطقه مزرعه خود حصاری ایجاد کنید.
 • یک سیستم مدیریت دما خوب ایجاد کنید تا پرندگان شما از گرمای زیاد یا سرمای زیاد رنج نبرند.
 • برای نظافت صحیح آن ، یک سیستم زهکشی مناسب در داخل خانه ایجاد کنید.
 • ساخت خانه های مرغداری در مکان آرام و آرام همیشه ایده خوبی است. زیرا مکان آرام نقش بسیار مهمی در تولید دارد.

تغذیه

تغذیه پرندگان با کیفیت بسیار خوب و غذای مغذی مهمترین بخش موفقیت در پرورش طیور است.

زیرا تغذیه غذاهای با کیفیت ، تازه و مغذی همیشه سلامت ، رشد مناسب و تولید بالا را تضمین می کند.

بنابراین ، همیشه پرندگان طیور خود را از غذاهای سالم و مغذی تغذیه کنید. انواع ویتامین ها و مواد معدنی لازم را به خوراک آنها اضافه کنید.

خوراک طیور تجاری انواع پرندگان در بازار موجود است. به راحتی می توانید این نوع خوراک آماده را به پرندگان خود بدهید.

در کنار تغذیه پرندگان با غذاهای باکیفیت و مغذی ، همیشه مقدار کافی آب تازه و تمیز را با توجه به تقاضای آنها به آنها بدهید.

پرورش

اکثر پرندگان طیور به طور طبیعی پرورش دهندگان بسیار خوبی هستند. اگر نسبت نر و ماده را به خوبی حفظ کنید ، آنها به راحتی تکثیر می شوند و تخمهای بارور تولید می کنند.

بیشتر تولیدکنندگان تجاری مرغ ها را از تأمین کنندگان جوجه خریداری می کردند. بنابراین ، می توانید از پرورش جلوگیری کنید.

اما اگر می خواهید تجارت تامین جوجه را شروع کنید ، می توانید یک تجارت پرورش طیور را نیز راه اندازی کنید.

مراقبت و مدیریت

همیشه از پرندگان خود به خوبی مراقبت کنید. در مورد انواع بیماری های طیور ، علائم و درمان بیشتر بدانید .

پرندگان را به موقع واکسینه کنید. به آنها غذای مغذی و آب تمیز بدهید. خانه آنها را به طور منظم تمیز کنید.

سعی کنید تعدادی از داروهای مورد نیاز را تهیه کنید. و همیشه سعی کنید با یک دامپزشک در منطقه خود تماس خوبی داشته باشید.

بازار یابی

روند بازاریابی انواع محصولات طیور بسیار آسان است. محصولات طیور تقاضا و ارزش زیادی در سطح جهانی دارند.

بنابراین لازم نیست نگران بازاریابی محصولات خود باشید. شما به راحتی می توانید محصولات مزرعه خود را در بازار محلی یا سوپر مارکت های بزرگ خود بفروشید.

در یک کلام ، پرورش طیور کاملاً یک ایده تجاری بسیار محبوب و سودآور است. اگر به راه اندازی یک مرغداری فکر می کنید ، قبل از شروع کار تا آنجا که ممکن است در مورد پرورش طیور مطالعه کنید و یاد بگیرید.

می توانید از نزدیکترین مزارع خود دیدن کنید. و با برخی از کشاورزان موجود که در حال پرورش انواع مختلف پرندگان طیور هستند مشورت کنید.

این مراحل و راه هایی برای شروع و راه اندازی یک کسب و کار موفق پرورش طیور است. امیدوارم این راهنما به شما کمک کرده باشد! موفق باشید و خداوند به شما برکت دهد!

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *