سگ دوبرمن پینچر یک نژاد متوسط ​​از سگ های خانگی است که به عنوان همراهان و سگ های نگهبان باهوش ، هوشیار و سرسخت وفادار شناخته می شوند. همچنین با نامهای دیگری مانند دوبرمن ، دوبرمن و دوبی شناخته می شود .

منشاء این نژاد از آلمان است. این در ابتدا در حدود 1890 توسط کارل فردریش لوئیس دوبرمن ، جمع آوری کننده مالیات از آلمان توسعه یافت

تاریخچه نژاد سگ دوبرمن پینچر گاهی توسط کارشناسان مورد مناقشه است. با این حال ، عموما تصور می شود که این سگ ها برای اولین بار در دهه 1880 پرورش داده شدند.

با دسترسی به سگهای نژادهای مختلف ، کارل فردریش لوئیس دوبرمن ایده ایجاد نژادی را پیدا کرد که برای محافظت از او ایده آل باشد. او تصمیم گرفت نوع جدیدی از سگ ها را پرورش دهد که استقامت ، قدرت و هوش قابل توجهی از خود نشان دهد.

5 سال پس از مرگ دوبرمن ، اتو گولر ، یکی از اولین پرورش دهندگان ، باشگاه ملی دوبرمن پینچر را ایجاد کرد و به نظر می رسد این نژاد را کامل کرده است (پرورش و اصلاح آنها در دهه 1890).

اعتقاد بر این است که نژاد سگ دوبرمن پینچر از چندین نژاد مختلف سگ ایجاد شده است که ویژگی هایی را داشتند که دوبرمن به دنبال آنها بود.

نسبتهای دقیق اختلاط و حتی نژادهای دقیقی که مورد استفاده قرار گرفت هنوز نامشخص است ، اگرچه بسیاری از کارشناسان معتقدند که دوبرمن پینچر ترکیبی از چندین نژاد از جمله Beauceron ، German Pinscher ، Rottweiler و Weimaraner است.

باشگاه پرورشگاه آمریکایی معتقد است که نژادهای مورد استفاده برای توسعه دوبرمن پینچر ممکن است شامل چوپان کوتاه مو کوتاه ، روتویلر ، بلک و ترن تریر و آلمانی پینچر باشد.

سگ سگهای آمریکایی ، سگ دوبرمن پینچر را در ایالات متحده به عنوان دوازدهمین نژاد سگ محبوب در سالهای 2012 و 2013 رتبه بندی کرد.

فهرست مطالب

ویژگی های سگ دوبرمن پینچر
مزاج
طول عمر
تغذیه
مراقبت
سلامتی

ویژگی های سگ دوبرمن پینچر

سگ دوبرمن پینچر یک نژاد متوسط ​​با ظاهر زیبا است. دارای پوزه بلند است. روی پدهای خود می ایستد و معمولاً پای سنگینی ندارد. در حالت ایده آل ، نژاد دارای راه رفتن یکنواخت و برازنده است.

 

گوش این سگها بریده شده و به طور سنتی قرار داده می شود و دم آن متصل است. اما این رویه ها در حال حاضر در برخی کشورها غیرقانونی است. دوبرمن پینچرز دارای علائم در قفسه سینه ، پاها ، بالای چشم ها ، زیر دم و پوزه است.

این سگها یک کت کوتاه دارند. و رنگ مشترک آنها مشکی و برنزه ، قرمز و برنزه ، آبی و برنزه و حنایی و برنزه است.

میانگین قد بدن سگهای بالغ بین 27 تا 28 اینچ در خشکی نرها و بین 25 تا 27 اینچ برای ماده ها است. متوسط ​​وزن زنده سگ بالغ بین 40 تا 45 کیلوگرم برای نرها و بین 32 تا 35 کیلوگرم برای ماده ها است.

 
دوبرمن ، دوبرمن ، دوبی ، سگ دوبرمن پینچر ، سگ پینچر دوبرمن ، درباره سگ دوبرمن پینچر ، ظاهر سگ دوبرمن ، رفتار سگ دوبرمن پینچر ، رنگ سگ دوبرمن ، سگ دوبرمن مراقبتی ، ویژگی های سگ دوبرمن ، رنگ کت سگ دوبرمن ، حقایق سگ دوبرمن پینچر ، تغذیه سگهای دوبرمن پینچر ، تاریخچه سگ دوبرمن سگ ، اطلاعات سگ دوبرمن سگ ، طول عمر سگ دوبرمن ، خلق و خوی سگ دوبرمن ، منشا سگ دوبرمن ، سگ دوبرمن پینچر به عنوان حیوان خانگی ، استفاده از سگ دوبرمن

مزاج

سگ دوبرمن پینچر یک نژاد فوق العاده باهوش و یک سگ فوق العاده فعال است. آنها با خانواده بسیار وفادار ، قابل اعتماد ، بازیگوش و سرگرم کننده هستند. آنها محافظ طبیعی هستند که وقتی فکر می کنند خانواده شان در معرض تهدید است ، از انجام کار دریغ نمی کنند ، اما بدون دلیل تهاجمی نیستند.

 

سگهای دوبرمن پینچر به طور کلی دوست دارند مشغول (از نظر جسمی و روحی) باشند. آنها به سرعت یاد می گیرند و آموزش آنها نسبتاً آسان است. زیرا آنها می توانند خیلی سریع یاد بگیرند.

خلق و خوی سگ تحت تأثیر عوامل متعددی از جمله وراثت ، آموزش و معاشرت قرار می گیرد. توله سگ هایی با خلق و خوی خوب کنجکاو و بازیگوش هستند و مایلند به مردم نزدیک شوند و توسط آنها نگه داشته شوند.

 

مانند سگهای دیگر ، سگهای دوبرمن پینچر نیز نیاز به اجتماعی شدن اولیه دارند. قرار گرفتن در معرض بسیاری از افراد مختلف ، مناظر ، صداها و تجربیات راههای عالی برای معاشرت آنها ، به ویژه در دوران جوانی است.

طول عمر

میانگین عمر سگ دوبرمن پینچر بین 9 تا 12 سال است.

تغذیه

میزان خوردن یک سگ بالغ بستگی به اندازه ، سن ، ساختار ، متابولیسم و ​​سطح فعالیت آن دارد. سگها نیز مانند مردم یک فرد هستند و همه آنها به یک اندازه غذا نیاز ندارند.

 

سگهای دوبرمن پینچر از نژادهای متوسط ​​هستند و بسیار فعال هستند. بنابراین ، رژیم غذایی آنها باید برای یک نژاد متوسط ​​با نیازهای ورزشی بالا تنظیم شود.

.

مراقبت

مراقبت خوب از حیوانات برای پرورش سگهای دوبرمن پینچر بسیار مهم است. شما همیشه باید از معاینات منظم دامپزشک سگ خود برای تشخیص زودهنگام نگرانی های سلامتی خود مطلع باشید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که سگ شما را سالم نگه دارد.

 

نژاد دوبرمن پینچر برای خانه های حومه ای یا روستایی با فضایی مناسب برای گردش مناسب است. آنها بسیار فعال هستند و روزانه به ورزش زیاد نیاز دارند.

آنها نباید به مدت طولانی تنها بمانند یا به عنوان یک سگ بیرونی به حیاط خلوت منتقل شوند.

 

کت کوتاهی دارند. بنابراین ، نظافت سگ دوبرمن پینچر بسیار آسان است.

سلامتی

سگهای دوبرمن پینچر به طور کلی سالم هستند.اما مانند سایر نژادهای سگ ، آنها نیز مستعد بیماریهای خاصی هستند

 

مشکلات بهداشتی مشترک آنها شامل آلبینوئیسم ، نفخ ، آلوپسی جهش یافته رنگی ، کاردیومیوپاتی ، دیسپلازی مفصل ران ، کم کاری تیروئید ، نارکولپسی ، آتروفی پیشرونده شبکیه و بیماری فون ویلبراند است. همیشه سعی کنید با یک دامپزشک در منطقه خود تماس خوبی داشته باش

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *