سگ مزرعه دار دانمارکی نژاد بسیار زیبایی از سگ است که در سراسر اسکاندیناوی محبوب شده است. همچنین به عنوان تریر اسکانی ، سوئدی: Dansk-svensk gårdshund و دانمارکی: Dansk/svensk gårdhund شناخته می شود .

منشاء این نژاد از دانمارک و جنوب سوئد است. این نژاد قدیمی بومی است که به طور تاریخی در مزارع در قسمت شرقی دانمارک و جنوبی ترین قسمت سوئد زندگی می کرده است.

این سگ به عنوان سگ نگهبان ، موش گیر و سگ شکار کننده خدمت می کند. خلق و خوی نرم و ملایم این نژاد نیز آنها را به سگهای همراه عالی تبدیل می کند. برخی نشانه ها وجود دارد که نشان می دهد این نژاد از نژادهای پینچر و انگلیسی ها در حین شکار تریر سرچشمه می گیرد.

در سال 1987 ، مزرعه دار سوئدی دانمارکی به نژادی شناخته شده در سوئد و دانمارک تبدیل شد. در آن زمان ، دو کشور دور هم جمع شدند و در مورد نام نژاد و همچنین در مورد استاندارد نژادی که توسط قاضی و پرورش دهنده لارس آداهایمر ، سوئد و قاضی اوله اشتونسکایر ، دانمارک نوشته شده بود ، توافق کردند.

این نژاد صدها سال به عنوان سگ مزرعه مورد استفاده قرار گرفت و قبل از تبدیل شدن به نژاد شناخته شده ، تحت نام محلی “råttehund” ، “سگ موش صحرایی” ، “Skrabba” و “Skåneterrier” شناخته شد

فهرست مطالب

مشخصات دانمارکی فارمداگ سوئدی
مزاج
طول عمر
تغذیه
مراقبت
سلامتی

 

مشخصات دانمارکی فارمداگ سوئدی

سگهای مزرعه دار دانمارکی از نظر ظاهر با بدنه ای جمع و جور بسیار زیبا هستند. صورت متمایز آنها کوچک است و از گوش تا بینی باریک است. آنها دارای چشم های قهوه ای رنگ هستند که دایره ای و گویا هستند ، در حالی که گوش های مثلثی آنها به جلو خم می شود و از دو طرف با صورت آنها هم مرز است.

سینه بلند و عمیق آنها به ویژه برجسته است. بدن آنها مستطیل شکل و جمع و جور است که توسط عضلات پیشانی راست و عضلانی پشتیبانی می شود.about:blank

دم سگهای مزرعه داری دانمارکی ممکن است به طور طبیعی کوتاه یا بلند باشد و با کمی منحنی حمل شود. کت آنها کوتاه و خشن است. آنها ممکن است 2 تا 3 رنگ داشته باشند و رنگهای مورد قبول در کت آنها مشکی ، قهوه ای ، قرمز و سفید است.

سگهای پرورش دهنده دانمارکی سوئدی از نظر اندازه نسبتاً کوچکتر هستند. متوسط ​​قد سگ بالغ بین 13 تا 15 اینچ در خشکی نرها و بین 12 تا 15 اینچ برای ماده ها است. و متوسط ​​وزن زنده بدن آنها بین 7 تا 12 کیلوگرم است.

مزاج

سگ مزرعه دار دانمارکی نژادی بسیار دوستانه و آسان است. این گیاه در مزارع به عنوان یک موش صحرایی و سگ نگهبان فعالیت می کند و همچنین یک همراه خوب برای صاحبان مزرعه است. این نژاد به عنوان دوست و بازی با بچه های خانواده شناخته شده است.about:blank

این نژاد به داشتن خلق و خوی عالی مشهور است و با اکثریت مردم ، مکانها و اشیاء خوب رفتار می کند. فقط اطمینان حاصل کنید که قصد ندارید آنها را برای مدت طولانی تنها بگذارید. آنها به همراهی انسان یا حیوانات دیگر نیاز دارند.

مانند سگهای دیگر ، سگهای مزرعه دار سوئدی نیز نیاز به اجتماعی شدن اولیه دارند. قرار گرفتن در معرض مکان های جدید ، افراد ، مناظر و صداها راه های خوبی برای این کار است. و این یک سگ بالغ مطمئن و گرد را تضمین می کند.

طول عمر

میانگین طول عمر دامدار سوئدی دانمارکی بین 11 تا 13 سال است.about:blank

تغذیه

میزان خوردن یک سگ بالغ بستگی به اندازه ، سن ، ساختار ، متابولیسم و ​​سطح فعالیت آن دارد. سگها نیز مانند مردم یک فرد هستند و همه آنها به یک اندازه غذا نیاز ندارند.

سگهای مزرعه دار دانمارکی کوچکتر هستند ، اما بسیار فعال هستند. بنابراین ، رژیم غذایی آنها باید برای یک نژاد کوچک با نیازهای ورزشی بالا تنظیم شود. برای توصیه بهتر تغذیه می توانید با دامپزشک در منطقه خود مشورت کنید .

مراقبت

مراقبت خوب از حیوانات برای پرورش سگهای پرورش دهنده دانمارکی سوئدی بسیار مهم است. شما همیشه باید از معاینات منظم دامپزشک سگ خود برای تشخیص زودهنگام نگرانی های سلامتی خود مطلع باشید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که سگ شما را سالم نگه دارد.about:blank

با توجه به شکار و منشاء این نژاد ، این سگ ها به ورزش زیادی احتیاج دارند اما همچنین دوست دارند با خانواده نوازش کنند.

ناخن های آنها را قبل از بلند شدن زیاد (معمولاً یک یا دو بار در ماه) بچسبانید. آنها نباید روی زمین کلیک کنند. نظافتچی یا دامپزشک شما می تواند در این مورد کمک کند.

حفظ سلامت دهان و دندان آنها نیز بسیار مهم است. شما باید حداقل 3 بار در هفته مسواک بزنید.about:blank

سگهای مزرعه دار دانمارکی یک کت مستقیم کوتاه با تراکم معمولی دارند. و نگهداری از این نوع کت با مسواک زدن معمولی بسیار آسان است و فقط در صورت نیاز حمام کنید.

سلامتی

سگهای پرورشی دانمارکی به طور کلی سالم هستند. اما مانند سایر نژادهای سگ ، آنها نیز مستعد بیماریهای خاصی هستند.

مشکلات شایع سلامت آنها شامل دیسپلازی مفصل ران ، مشکلات دندانی و لوکس کشکک کشکک است. همیشه سعی کنید با یک دامپزشک در منطقه خود تماس خوبی داشته باشید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *