پرورش تجاری بوقلمون یک ایده تجاری سودآور است. بوقلمون سریعتر مانندجوجه های گوشتی رشد می کند و برای بازاریابی در مدت زمان بسیار کوتاهی مناسب می شود.

پرورش ترکیه برای تولید گوشت از تولید تخم مرغ بوقلمون محبوب تر است. اگرچه برخی از افراد یک یا چند تامس (یک بوقلمون نر بالغ) را به عنوان حیوان خانگی نگهداری می کنند.

مراقبت و مدیریت دیگر بوقلمونها مانند بسیاری دیگر از پرندگان مرغ معمولی است. اما تفاوت اصلی در اندازه بوقلمون ها است. آنها پرندگان نسبتاً بزرگتری هستند.

امروزه ، پرورش بوقلمون تجاری یک تجارت بسیار محبوب است. و محبوبیت آن به تدریج در حال افزایش است. بنابراین ، این می تواند تجارت خوبی برای شما برای کسب سود باشد.

پرورش تجاری بوقلمون حتی در بسیاری از کشورهای آسیایی رواج یافته است. و می تواند یک تجارت خوب برای مرغداران مبتدی باشد.

فهرست مطالب

مزایا/مزایای تجارت کشاورزی ترکیه
نحوه راه اندازی تجارت کشاورزی ترکیه
به صورت عملی یاد بگیرید
یک مکان خوب انتخاب کنید
نژادهای بوقلمون را انتخاب کنید
مسکن و حصار کشی
تغذیه و آبیاری
مراقبت و مدیریت
بیماریها
بازار یابی

 

مزایا/مزایای تجارت کشاورزی ترکیه

تجارت تجاری بوقلمون مزایای زیادی دارد. به همین دلیل بسیاری از مرغداران جدید و موجود در حال برنامه ریزی برای شروع این تجارت هستند.

بسیاری از افراد برای کسب سود سعی در راه اندازی این تجارت دارند. در اینجا ما سعی می کنیم بیشتر در مورد مزایای اصلی کسب و کار پرورش بوقلمون توضیح دهیم.about:blank

 • پرورش تجاری بوقلمون یک تجارت بسیار سودآور است. و می توانید از این فرصت برای کسب سود استفاده کنید.
 • پرورش بوقلمون نسبتاً آسان است. این درست مانند پرورش سایر پرندگان ست.
 • این یک تجارت جدید نیست و بسیاری از مردم در حال حاضر این تجارت را انجام می دهند. بنابراین ، لازم نیست زیاد نگران این تجارت باشید.
 • اگر حیاط خلوت یا زمین خالی دارید ، می توانید این کسب و کار را به راحتی برای استفاده از فضای خود شروع کنید.
 • تولید تجاری بسیار سودآور است و نسبت سرمایه گذاری بالایی دارد.
 • شما پول سرمایه گذاری شده خود را در مدت زمان کوتاهی پس می گیرید.
 • مراقبت از پرندگان بوقلمون نسبتاً آسان است ، بنابراین احتمالاً می توانید این پرندگان را حتی اگر مبتدی هستید پرورش دهید.
 • بوقلمونها مانند دیگر پرندگان طیور اهلی هستند. و برای پرورش بوقلمون  نیازی به مجوز ندارید .
 • محصولات بوقلمون ، به ویژه گوشت در سراسر جهان بسیار محبوب است. بنابراین ، لازم نیست نگران بازاریابی محصولات خود باشید.
 • پرورش تجاری بوقلمون یک تجارت خوب و سودآور است. بنابراین ، می تواند یک تجارت خوب برای جوانان تحصیل کرده اما بیکار باشد.
 • همچنین می توانید تولید مقیاس کوچک را آغاز کرده و از نیروی کار خانواده خود استفاده کنید.
 • اگر می خواهید در مقیاس بزرگ شروع کنید ، می توانید برای دریافت وام بانکی اقدام کنید.
 • گوشت بوقلمون و تخم مرغ بسیار مغذی است. اگر شغل خود را در زمینه پرورش بوقلمون شروع کرده اید ، می توانید از تخم مرغ یا گوشت تازه لذت ببرید.

نحوه راه اندازی تجارت کشاورزی ترکیه

پرورش بوقلمون مشابه سایر پرندگان طیور مانند مرغ . اردک . بلدرچین و غیره بوقلمون نیز با انسان بسیار اجتماعی هستند و پرورش بوقلمون واقعاً بسیار سرگرم کننده و لذت بخش است.

راه اندازی کسب و کار تجاری تجاری بوقلمون واقعاً بسیار آسان است. در اینجا ما سعی داریم اطلاعات بیشتری را برای شروع تجارت تجاری پرورش بوقلمون توضیح دهیم.

به صورت عملی یاد بگیرید

اول از همه ، ما به شما توصیه می کنیم که عملاً در مورد این تجارت از مزارع بوقلمون موجود یاد بگیرید. همچنین می توانید آموزش های کوتاهی در مورد پرورش بوقلمون انجام دهید.

یک مکان خوب انتخاب کنید

انتخاب مکان مناسب برای تجارت تجاری بوقلمون بسیار مهم است. همچنین می توانید از زمین موجود خود در صورت رعایت شرایط زیر استفاده کنید.

 • سعی کنید زمین را دور از مناطق مسکونی انتخاب کنید.
 • از منبع آب خوب اطمینان حاصل کنید.
 • از در دسترس بودن برق اطمینان حاصل کنید.
 • سیستم حمل و نقل خوب ضروری است.
 • سعی کنید مکانی آرام و بدون آلودگی را انتخاب کنید.

نژادهای بوقلمون را انتخاب کنید

چندین نژاد بوقلمون در سراسر جهان موجود است. اما همه آن نژادها برای تولید گوشت تجاری مناسب نیستند.

شما می توانید تنها چند مورد از این نژادها را در مزرعه خود برای اهداف سودآور تولید گوشت پرورش دهید. برای تولید گوشت سودآور باید از برخی نژادهای بوقلمون مدرن استفاده کنید که برای تولید گوشت تجاری استفاده می شوند.

این نوع نژاد بوقلمون دارای حداکثر نرخ تبدیل خوراک به گوشت است. آنها غذای کمتری مصرف می کنند و خوراک را در مدت زمان بسیار کوتاهی به گوشت تبدیل می کنند.

سفید پهن پهن یک نژاد بوقلمون مدرن برای تولید تجاری است. گوشت تولید شده توسط پرورش این نژاد در مرتع در مزرعه ای کوچک ، خوشمزه تر و خوش طعم تر از گوشت تولید شده از مزرعه تجاری خواهد بود Standard Bronze و White Holland  دو نژاد بوقلمون تولید کننده گوشت دیگر هستند. این دو نژاد نژاد واقعی نیستند.

برنز و سفیدهای پهن پهن فقط گونه تجاری غیر استانداردی هستند که برای تولید گوشت استفاده می شوند (آنها نژاد واقعی نیستند).

در کنار اینها ، برخی نژادهای دیگر نیز موجود هستند که پرندگان زیبا و ظاهری متفاوت دارند. 

برای تولید گوشت تجاری ، باید از سفیدهای پهن پهن ، برنز استاندارد و سفید ، وایت هلندز و غیره استفاده کنید.

مسکن و حصار کشی

مسکن خوب با انواع امکانات ضروری برای تولید بوقلمون تجاری بسیار ضروری است. در این راستا ، شما باید یک خانه دائمی مانند مرغ خانه بسازید و از همه امکانات لازم اطمینان حاصل کنید.

برای حصار کشی ، حصار را تا آنجا که ممکن است بلند کنید. بوقلمونها از نظر اندازه بزرگ هستند و بسیار قوی می شوند. بنابراین ، حصار باید به اندازه کافی قوی باشد تا از این پرندگان محافظت کند.

می توانید از توری های طیور برقی ، شمشیرهای بافته شده ، تستی های فلزی T یا پایه های چوبی استفاده کنید. با این حال ، هنگام ساخت مسکن و شمشیربازی برای بوقلمونها ، معیارهای زیر را در نظر داشته باشید ،.

 • شما باید از حفاظت مناسب در برابر انواع شکارچیان و حیوانات مضر اطمینان حاصل کنید.
 • از وجود فضای کافی در داخل خانه اطمینان حاصل کنید. به طور کلی ، 75 فوت * 75 فوت فضای مناسب برای نگهداری حداکثر 12 پرنده است.
 • هرگز اجازه ندهید که بوقلمونها در مراتع به چرا بپردازند تا به سن چرا برسند.
 • استفاده از بستر چوبی برای پرورش بوقلمون بسیار مثر است.
 • از جریان کافی هوای تازه و نور در داخل خانه اطمینان حاصل کنید.
 • سیستم تهویه مناسب ایجاد کنید.
 • خانه را برای نظافت منظم آن به اندازه کافی مناسب کنید.
 • در صورت حصار کشی ، آن را تا حد ممکن بالا ببرید. حصار باید حداقل چهار فوت بالاتر از سطح زمین باشد.
 • بوقلمونها بسیار قوی و بزرگتر از سایر پرندگان طیور هستند. بنابراین ، حصار را با مواد محکم بسازید.

تغذیه و آبیاری

غذای خوب و مغذی پرنده را سالم و مولد نگه می دارد. بنابراین ، بهتر است نحوه تغذیه پرندگان بوقلمون را بیاموزید (و این به شما در جلوگیری از مشکلات در پرورش بوقلمون و کاهش هزینه های تغذیه کمک می کند).

پرندگان بوقلمون در هفته های اول نسبت به سایر پرندگان اهلی به پروتئین بیشتری در غذای خود نیاز دارند. پروتئین موجود در خوراک بوقلمون باید حداقل 28 درصد باشد.

شما می توانید با جوجه استارتر حاوی حدود 28 درصد پروتئین استفاده کنید. در شش هفته اول بوقلمون ، جوجه خوراک را تغذیه کنید و بعد از آن دوره می توانید به آنها غذای پرورش دهنده بدهید.

غذای پرورش دهنده باید حدود 20 درصد پروتئین داشته باشد. میزان پروتئین موجود در خوراک بوقلمون بیشتر از مرغ یا خوراک دیگر پرندگان طیور است.

در کنار ارائه غذای مقوی ، همیشه سعی کنید مقدار کافی آب تازه و تمیز به آنها بدهید. به طور کلی ، 2 گالن آب شیرین برای یک دوجین پرنده بوقلمون لازم است.

مراقبت و مدیریت

همیشه سعی کنید پرندگان خود را در محیط سالم نگه دارید و در مورد پرورش بوقلمون و نحوه جلوگیری از مشکلات سلامتی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

هرگز به پرندگان خود غذای آلوده یا قدیمی ندهید. همیشه به آنها آب تمیز و تازه بدهید. فضای کافی را در داخل خانه نگه دارید. و در نهایت ، از پرندگان خود به خوبی مراقبت کنید.

بیماریها

بوقلمونها پرندگان نسبتاً قوی هستند. آنها معمولاً کمتر از سایر پرندگان طیور تحت تأثیر بیماریها یا سایر مشکلات سلامتی قرار می گیرند. درباره بیماریهای بوقلمون بیشتر بدانید .

بازار یابی

در پرورش تجاری بوقلمون ، پرندگان برای بازاریابی در عرض 12 تا 20 هفته مناسب می شوند. بازاریابی محصولات بوقلمون بسیار آسان است. زیرا این محصولات تقاضا و ارزش بسیار خوبی در بازار دارند. امیدوارم بتوانید به راحتی محصولات خود را به فروش برسانید.

اینها مراحل و روشهای متداول برای شروع و راه اندازی یک کسب و کار موفق پرورش بوقلمون هستند. این بسیار آسان است و مبتدیان نیز می توانند شروع به پرورش آنها کنند. امیدوارم این راهنما به شما کمک کرده باشد! موفق باشید و خداوند به شما برکت دهد!

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *