پرورش خوک تجاری یک تجارت بسیار قدیمی در سراسر جهان است. پرورش خوک ها بسیار آسان است و راهی عالی برای کسب سود خوب در مدت زمان کوتاه است. اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار پرورش خوک هستید ، در مکان مناسب هستید. در اینجا ما قصد داریم همه چیز را در مورد این تجارت تولید سودآور خوک مورد بحث قرار دهیم.

پرورش خوک در واقع پرورش و پرورش خوک های خانگی به عنوان دام عمدتا برای غذا است. پرورش خوک یا گراز شاخه ای از دامداری است. و این یک صنعت کشاورزی بسیار محبوب در سراسر جهان است.

خوک ها به خوبی با طیف گسترده ای از شرایط آب و هوایی سازگار هستند و می توان آنها را به روش های مختلف پرورش داد. آنها را می توان در واحدهای تجاری فشرده ، سیستم گسترده یا در سیستم های محدوده تجاری تجاری افزایش داد.

برخی افراد همچنین یک یا چند خوک را به عنوان حیوان خانگی نگهداری می کنند. اما هدف اصلی تولید تجاری تولید مواد غذایی (مانند گوشت خوک ، بیکن ، گامون و غیره) است.

قبلا ، چند خوک نگهداری می شد و با محل اقامت صاحب ارتباط نزدیک داشت. آنها به عنوان منبع گوشت و چربی و همچنین به دلیل توانایی آنها در تبدیل غذاهای غیرقابل خوردن به گوشت ارزش زیادی داشتند.

هنگامی که آنها در خانه ای نگهداری می شدند ، اغلب با ضایعات غذای خانگی تغذیه می شدند. در برخی مناطق ، خوک ها پرورش داده شده اند تا زباله های شهری را در مقیاس وسیع دفع کنند

امروزه سیستم پرورش فشرده خوک بیشترین محبوبیت را دارد. این سیستم عمدتا به دلیل پتانسیل پرورش تعداد زیادی خوک به روش بسیار مقرون به صرفه بسیار محبوب است.

در کشورهای توسعه یافته ، مزارع خوک تجاری موجود است که هزاران خوک را در ساختمانهای تحت کنترل آب و هوا پرورش می دهد.

با این حال ، خوک ها از جمله محبوب ترین انواع دام ها هستند ، زیرا سالانه بیش از یک میلیارد خوک در سرتاسر جهان (100 میلیون مورد از آنها در ایالات متحده آمریکا) سلاخی می شوند.

اکثر خوکها برای غذای انسان استفاده می شوند ، اما آنها همچنین پوست ، چربی و سایر مواد برای استفاده به عنوان پوشاک ، مواد لازم برای غذاهای فرآوری شده ، لوازم آرایشی و همچنین استفاده پزشکی را تهیه می کنند.

امروزه تجارت تجاری پرورش خوک در بسیاری از کشورها رواج دارد. اما عمده کشورهای مصرف کننده محصولات خوک در آسیا هستند. با وجود داشتن بزرگترین گله جهان ، چین وارد کننده خالص خوک است و در طول توسعه اقتصادی خود واردات خود را افزایش داده است.

ایالات متحده ، اتحادیه اروپا و کانادا بزرگترین صادرکنندگان خوک هستند. به عنوان مثال ، بیش از نیمی از تولید خوک کانادایی (22.8 میلیون خوک) در سال 2008 صادر شد و به 143 کشور جهان رفت.

با این حال ، پرورش خوک تجاری یک تجارت سودآور است. و اگر همه امکانات مورد نیاز را دارید می توانید این تجارت را شروع کنید.

فهرست مطالب

مزایای کسب و کار پرورش خوک
نحوه راه اندازی کسب و کار پرورش خوک
انتخاب زمین مزرعه
راست نژاد را انتخاب کنید
مسکن
تغذیه
پرورش
مراقبت
بازار یابی

مزایای کسب و کار پرورش خوک

خوک ها در سراسر جهان محبوب هستند و پرورش می یابند. این یک تجارت آسان و سودآور است. در اینجا ما سعی می کنیم مزایای برتر راه اندازی تجارت پرورش خوک را شرح دهیم.

 • پرورش خوک تجاری تجاری جدیدی نیست. بسیاری از مردم در حال حاضر برای تأمین معاش خود این تجارت را انجام می دهند.
 • در مقایسه با سایر حیوانات دامی ، خوک ها به طور کلی سریعتر رشد می کنند. آنها بازده تبدیل خوراک به گوشت بالاتری دارند.
 • آنها می توانند انواع خوراک های غیرقابل خوردن ، علوفه ، برخی محصولات جانبی غلات را که از آسیاب ها بدست آمده اند ، خوراک های آسیب دیده ، محصولات جانبی گوشت ، زباله و غیره را به گوشت با ارزش ، مغذی و خوشمزه تبدیل کنند.
 • شما می توانید خوک های خود را تقریباً با همه چیز از جمله غلات ، علوفه ، میوه ها ، سبزیجات ، غذای آسیب دیده ، زباله ، نیشکر ، کدو تنبل ، هویج ، سیب زمینی ، تارو و غیره تغذیه کنید. گاهی خوک ها حتی می توانند علف و سایر گیاهان یا ریشه های سبز را بخورند.
 • اکثر خوک ها زودتر از سایر حیوانات آماده فروش می شوند.
 • برای اولین بار می توان یک گاو را در 8-9 ماهگی پرورش داد. گاوها می توانند دو بار در سال پرورش دهند و در هر پرورش ماهی می توانند 8-9 بچه خوک به دنیا بیاورند.
 • راه اندازی یک تجارت تولید خوک در مقیاس کوچک نسبتاً آسان است.
 • تولید تجاری به سرمایه گذاری بالایی نیاز دارد. اما ROI خوب است و شما به زودی پول سرمایه گذاری شده خود را پس می گیرید.
 • نسبت کل گوشت مصرفی و وزن کل بدن در خوک ها بیشتر است. شما می توانید حدود 60 تا 80 درصد گوشت مصرفی را از یک خوک زنده تهیه کنید.
 • گوشت خوک یکی از خوشمزه ترین و مقوی ترین گوشت ها است. چربی و انرژی بالاتری دارد.
 • کود خوک یک کود عالی است و به طور گسترده در تولید محصولات کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • بسته به نژاد ، خوک ها در سن 7 تا 9 ماهگی به وزن ذبح می رسند.
 • گوشت خوک در حال حاضر بازار بسیار خوبی دارد. همچنین می توانید محصولات خود را (مانند بیکن ، ژامبون ، گوشت خوک ، گوشت خوک ، سوسیس و غیره) در نظر بگیرید.
 • کسب و کار پرورش خوک در مقیاس کوچک می تواند راهی عالی برای استفاده از نیروی کار خانواده شما باشد. زنان و کودکان می توانند چند خوک پرورش دهند.
 • از آنجا که تولید تجاری بسیار سودآور است ، بنابراین می تواند منبع اشتغال بزرگی برای مردم روستا باشد. به ویژه ، جوانان تحصیل کرده اما بیکار می توانند از این مشاغل برای ایجاد فرصت اشتغال استفاده کنند.
 • اگر از محصولات خوک استفاده می کنید ، پرورش خوک در مزرعه خود می تواند راهی عالی برای لذت بردن از آن محصولات باشد.

نحوه راه اندازی کسب و کار پرورش خوک

همانطور که قبلاً اشاره کردیم ، راه اندازی و راه اندازی یک تجارت پرورش خوک بسیار آسان و ساده است. حتی مبتدیان نیز می توانند این تجارت را در مقیاس کوچک راه اندازی کنند. اما داشتن آموزش برای تولید تجاری بهتر خواهد بود.

پرورش خوک ، پرورش خوک تجاری ، تجارت پرورش خوک ، نحوه شروع پرورش خوک

در اینجا ما سعی می کنیم اطلاعات بیشتری در مورد شروع و راه اندازی یک تجارت موفق پرورش خوک از انتخاب نژادها ، مراقبت و بازاریابی شرح دهیم.

انتخاب زمین مزرعه

اول از همه ، شما باید یک مکان بسیار مناسب برای شروع این تجارت انتخاب کنید. اگر زمین دور از منطقه مسکونی باشد ، بهتر خواهد بود.

انتخاب مکانی آرام و بدون سر و صدا و آلودگی برای تولید بهتر خوک ها مفید خواهد بود.

از وجود مقدار کافی آب تمیز و شیرین در منطقه اطمینان حاصل کنید. سیستم حمل و نقل خوب ضروری است.

خدمات حمل و نقل خوب به شما کمک می کند تا محصولات خود را به راحتی به بازار عرضه کنید و همچنین خرید وسایل مورد نیاز از بازار بسیار آسان تر خواهد بود.

راست نژاد را انتخاب کنید

انتخاب نژاد مناسب برای تجارت موفق پرورش خوک بسیار مهم است. بنابراین ، نژاد را عاقلانه انتخاب کنید.

شما باید نژادهایی را انتخاب کنید که به راحتی در منطقه شما در دسترس هستند. نژادهای محلی نیز گزینه مناسبی هستند ، اما تولید کمتر خواهد بود.

سعی کنید با برخی از تولیدکنندگان موجود در منطقه خود مشورت کنید و برای انتخاب نژاد مناسب برای کسب و کار خود درخواست کمک کنید.

برخی از نژادهای خوک متداول و محبوب برای تولید تجاری عبارتند از Yorkshire ، Landrace ، Duroc ، Hampshire ، Spotted ، Poland China ، Chester White و Berkshire

 

مسکن

ساخت یک خانه خوب با در دسترس بودن همه امکانات مورد نیاز برای تجارت موفق پرورش خوک بسیار مهم است. یک خانه خوب نه تنها خوک ها را سالم نگه می دارد ، بلکه به آنها کمک می کند تا از شرایط نامساعد جوی در امان بمانند.

یک سیستم تهویه خوب نصب کنید و از جریان هوای تازه و نور کافی در داخل خانه اطمینان حاصل کنید.

تسهیلات مناسبی برای جدا نگه داشتن گراز ، پرورش ماهی ، از شیر گرفتن و خروس خشک از یکدیگر ایجاد کنید. فضای مورد نیاز برای هر نوع خوک در نمودار زیر ذکر شده است.about:blank

تغذیه

تغذیه خوکها با کیفیت خوب و غذای مغذی مهمترین بخش تولید خوک تجاری است. غذای خوب نه تنها به سلامت خوک ها کمک می کند ، بلکه به رشد بهتر و افزایش سریع وزن آنها نیز کمک می کند.

تقریباً می توانید خوک های خود را با همه چیز تغذیه کنید. شما می توانید آنها را از خوراک های تجاری آماده تهیه کنید یا می توانید خوراک های خود را تهیه کنید.

می توانید مقرون به صرفه ترین مواد را برای تهیه خوراک انتخاب کنید. مواد اولیه خوراک خوک جو ، غلات ، ذرت ، گندم ، برنج ، سورگوم و دیگر ارزن است. می توانید برخی مکمل های پروتئینی مانند کیک روغن ، پودر ماهی و پودر گوشت را اضافه کنید

تغذیه خوک ، تغذیه خوک ، نحوه تغذیه خوک ، تغذیه خوک ، تغذیه خوک

انواع مکمل های معدنی و ویتامین ها را اضافه کنید. مکمل های آنتی بیوتیک را به میزان 11 میلی گرم در کیلوگرم اضافه کنید. اگر بتوانید به خوک های خود اجازه دهید در مرتع بگردند و از حبوبات سبز تازه تغذیه کنند ، بهتر است.

بهترین راه برای تغذیه خوک های مزرعه ، نگهداری و تغذیه جداگانه آنهاست. این بدان معناست که خوک های مسن مختلف را جداگانه نگهداری کرده و با توجه به سن و وزن آنها تغذیه کنید.

در کنار تغذیه غذای مقوی ، همیشه مقدار کافی آب تمیز و تازه به آنها بدهید. تامین آب کافی برای رشد خوب خوک ها بسیار مهم است.about:blank

تقاضای غذا با توجه به سن و وزن بدن خوک ها متفاوت است. برای اطلاع از تغذیه روزانه مورد نیاز با توجه به وزن بدن خوک های سن بالا ، نمودار زیر را مشاهده کنید.

میزان تغذیه با توجه به وزن بدن خوک ها
وزن بدن خوک هاغذای مورد نیاز روزانه (کیلوگرم) در هر خوک
252.0
503.2
1005.3
1506.8
2007.5
2508.3

پرورش

خوکها به طور طبیعی پرورش دهندگان بسیار خوبی هستند. اگر نسبت خوب گاو و گراز را حفظ کنید ، آنها به راحتی تکثیر می شوند.

خوک ها به طور کلی سریعتر به سن باروری می رسند. هر دو گراز و خرس برای پرورش در سن 8 ماهگی مناسب می شوند.

دوره گرمایی یک گاو 2 تا 3 روز طول می کشد. اما روز اول در طول دوره گرماي يك طلا بهترين زمان براي پرورش است و روز دوم بهترين روز براي كشت گاو است.

یک خروس شیرده 2 تا 10 روز پس از شیرگیری مجدداً آماده پرورش می شود. دوره بارداری خوک ها بیش از 115 روز نیست. به طور کلی ، یک خرس می تواند سالی دوبار بچه خوک و هر بار حدود 8 تا 12 خوک متولد شود.

مراقبت

مراقبت خوب از حیوانات برای به دست آوردن تولید خوب از تجارت شما بسیار مهم است. اگرچه ، خوک ها بسیار مقاوم هستند و به مراقبت و مدیریت دیگر احتیاج ندارند.

از سیستم بهداشتی داخل خانه اطمینان حاصل کنید. این به حیوانات کمک می کند تا از همه انواع خطرات و بیماری های سلامتی در امان بمانند.

جدا نگه داشتن گرازها و خرس ها از یکدیگر یک ایده عالی است. همه گرازها برای پرورش ضروری نیستند. بنابراین ، مقداری برای پرورش نگه دارید و می توانید باقیمانده خوک ها را در سن 3 تا 4 هفته اخته کنید.

اجتناب از تأمین غذای آلوده و آب آلوده برای سلامت خوک ها مفید خواهد بود. مراقب مراقبت های بیشتر مورچه های باردار و شیرده باشید.

آنها را به طور منظم واکسینه کنید تا از بیماری های خوکی در امان بمانید. همیشه سعی کنید با یک دامپزشک در منطقه خود تماس خوبی داشته باشید. نگهداری خوک ها در مکانی آرام و ساکت خوب خواهد بود. و به بازدیدکنندگان در مزرعه خود اجازه ندهید.

بازار یابی

بازاریابی خوک یا محصولات خوک بسیار آسان است. زیرا هر دو خوک و محصولات خوک تقاضا و ارزش بسیار خوبی در بازار دارند. بنابراین ، احتمالاً می توانید محصولات خود را به راحتی بفروشید. اگرچه ، همیشه توصیه می شود قبل از مشاهده هر گونه تجارت کشاورزی ، استراتژی های بازاریابی خود را تعیین کنید.

اینها راه ها و مراحل متداول برای شروع یک تجارت پرورش خوک سودآور است. پرورش خوک واقعا آسان و ساده است. امیدوارم این راهنما به شما کمک کرده باشد! موفق باشید و خداوند به شما برکت دهد!

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *