نژادهای بز شیری آن دسته از بزها هستند که برای تولید شیر بسیار مناسب هستند. این نژادهای بز پرورش داده می شوند و عمدتا برای تولید شیر استفاده می شوند. شیر بز سالم است و منبع تغذیه خوبی است.

شما می توانید یک یا چند بز شیری پرورش دهید تا به طور مداوم شیر مغذی برای خانواده خود داشته باشید. اگر می خواهید تولید شیر بز را به صورت تجاری آغاز کنید ، باید بهترین و پربارترین نژاد بز بز را انتخاب کنید.

شیر بز در واقع بسیار سالم است و هضم آن آسان است. و شیر حاوی چربی بیشتری و لاکتوز کمتری نسبت به سایر انواع شیر ، مانند شیر گاو است. هضم شیر بز برای افرادی که از عدم تحمل لاکتوز رنج می برند راحت تر است.

به همین دلایل ، تقاضا برای شیر بز به تدریج افزایش می یابد. و شروع یک تجارت پرورش بز برای تولید شیر امروز تصمیم خوبی است.

این که آیا شما در حال برنامه ریزی برای تولید تجاری در مقیاس بزرگ هستید یا فقط می خواهید برای مصرف خانواده خود یک یا چند بز پرورش دهید ، باید بهترین نژادهای بز شیری را برای دستیابی به حداکثر تولید شیر انتخاب کنید.

فهرست مطالب

بهترین نژاد بز شیری
1. بز آلپی
2. بز ساانن
3. بز لامانچا
4. بز جاموناپری
5. بز توگنبورگ
6. بز نوبیان
7. بز Oberhasli
8. بز گرنزی طلایی
9. بز Sable
10. بز کوتوله نیجریه

10 بهترین نژاد بز شیری

در واقع همه نژادهای بز مقداری شیر تولید می کنند. اما در برخی از نژادها مقدار شیر فقط برای تغذیه بچه ها کافی است و برای جمع آوری برای مقاصد دیگر مناسب نیست.

بنابراین ، شما باید نژادهای پرمحصول را برای راه اندازی شغل پرورش بز خود انتخاب کنید. در اینجا ما به طور مختصر در مورد 10 نژاد بز بز شیری توضیح می دهیم.

1.بز آلپی

آلپاین یک نژاد بز شیری عالی با تولید روزانه متوسط ​​حدود 1-2 گالن شیر است. این نژاد در واقع از کوه های آلپ فرانسه سرچشمه گرفته است. متوسط ​​محتوای چربی کره در شیر بز آلپاین حدود یا بیشتر از 3.5 درصد است.

2.بز ساانن

Saanen یک نژاد بز شیری محبوب از سوئیس است که متوسط ​​تولید روزانه شیر آن حدود 1 گالن است. و میزان متوسط ​​چربی کره در شیر آنها بین 2.5 تا 3 درصد است.

سانان یکی از بزرگترین نژادهای بز شیری است که نرها بیش از 200 پوند وزن دارند. بزهای سانان نیز خلق و خوی بسیار خوبی دارند و می توان آنها را به عنوان حیوان خانگی پرورش داد

3. بز لامانچا

بزهای لامانچا به دلیل ظاهری متمایز با گوشهای کوچک یا بدون دیدنی مشهور هستند. آنها بسیار دوستانه هستند و همچنین برای تولید گوشت بسیار مناسب هستند. آنها از اسپانیا سرچشمه گرفته اند و میزان متوسط ​​چربی کره در شیر آنها حدود 4.2 درصد است.

4.بز جاموناپری

جاموناپاری یک نژاد بز شیری هندی با متوسط ​​تولید روزانه حدود 1 گالن است. این نژاد دارای ظاهر بسیار زیبا با گوش های بلند است. این نژاد بز شیری بسیار محبوب در هند و همچنین در سایر کشورهای آسیای جنوبی است.

5.بز توگنبورگ

بز توگنبورگ یکی از قدیمی ترین نژادهای بز شیری شناخته شده است که اولین بار در دهه 1600 مشاهده شد. این نژاد دارای ظاهر متمایز با صورت مستقیم و ریش کامل است. میانگین محتوای کره در شیر 3.3 درصد است.

6.بز نوبیان

بز نوبیان یک نژاد بز شیری فوق العاده است که می تواند در طول سال شیر تولید کند. متوسط ​​تولید شیر روزانه این نژاد بین 0.5 تا 1.5 گالن است.

میزان شیر پروتی در شیر بز نوبیایی نسبتاً بیشتر است که حدود 5 درصد است. این بزها در کنار تولید شیر برای تولید گوشت نیز بسیار مناسب هستند.

7.بز Oberhasli

بزهای Oberhasli از سوئیس سرچشمه می گیرند و شیر بسیار خوشمزه ای تولید می کنند (شیر بسیار شیرین است). متوسط ​​تولید روزانه شیر بین 0.5 تا 1.5 گالن است.

و به طور متوسط ​​شیر حاوی 3.6 درصد محتوای چربی کره است. مانند بز نوبیایی ، بزهای Oberhasli نیز در طول سال شیر تولید می کنند.

8.بز گرنزی طلایی

گرنسی ، معروف به گرنسی گرنسی ، یک نژاد بز شیری کوچک و متوسط ​​است. به طور متوسط ​​، تولید روزانه شیر بز گرنزی حدود یا کمتر از 1 گالن است.

شیر حاوی 3.72 درصد از محتوای چربی کره است. و این نژاد همچنین برای تولید شیر تجاری مناسب محسوب می شود

9. بز Sable

بزهای Sable در ظاهر شبیه بز Saanen هستند ، به جز رنگ آمیزی. آنها از حیوانات متوسط ​​با وزن متوسط ​​بدن حدود 145 پوند هستند. شیر آنها دارای کیفیت خوبی است که بین 3 تا 4 درصد از محتوای چربی کره را شامل می شود.

10. بز کوتوله نیجریه

بز کوتوله نیجریه ای کوچکترین نژاد بز شیری است و از آفریقا سرچشمه گرفته است. آنها به طور کلی بیش از 23 اینچ رشد نمی کنند ، اما تولید شیر آنها در مقایسه با اندازه بدن آنها بسیار زیاد است.

بز کوتوله نیجریه را می توان برای تولید شیر برای مصارف خانوادگی پرورش داد و این نژاد در واقع برای تولید تجاری مناسب نیست. میانگین محتوای چربی کره در شیر حدود 6.1 درصد است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *