مرغان گینه هستند طیور پرندگان نشات گرفته از آفریقا. بسیاری از مرغداران آفریقایی در زمینه پرورش مرغ هندی با موفقیت ، عمدتا برای کسب سود فعالیت می کنند.

مرغ های گینه گاهی اوقات به عنوان گینه ، پینتاد یا گلیان نیز نامیده می شوند . آنها در واقع پرندگان وحشی بودند و پرندگان امروزی شکل اهلی مرغداری هندی کلاه دار هستند

و مربوط به پرندگان شکار دیگر مانند کبک و قرقاول است. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد مرغان دریایی داخلی تا قرن پنجم قبل از میلاد در یونان حضور داشته اند ، اگرچه زمان دقیق اهلی شدن آنها مشخص نیست.

مرغ هندی پرندگان بسیار مقاوم ، قوی و تا حد زیادی عاری از بیماری هستند. آنها در بین نگهبانان گله های کوچک و حیاط خلوت محبوبیت فزاینده ای دارند.

در حال حاضر آنها نه تنها در آفریقا ، بلکه در سراسر جهان یافت می شوند و محبوب هستند.

مردم به دلایل زیادی پرورش مرغ هندی را ترجیح می دهند. گینه ها هر زمان که اتفاق غیرعادی در مزرعه رخ می دهد ، زنگ خطر را به صدا در می آورند و همچنین صدای بلند نشان می دهد که مانع از حمله جوندگان به منطقه می شود.

برخی معتقدند این امر مزاحم است ، اما برخی دیگر آن را ابزاری م forثر برای حفاظت از مزرعه می دانند.

گینه ها همچنین یک ابزار موثر برای کنترل آفات هستند. گله های گینه به طور کلی موش ها و موش های کوچک را می کشند و می خورند.

آنها همچنین می توانند برای کنترل حشرات بدون تأثیر بر سبزیجات یا گلهای باغ استفاده شوند. آنها برای کنترل کنه های چوبی و حشرات مانند جیرجیرک ، ملخ و مگس استفاده می شوند.

برخی از افت های پرورش مرغ هندی نیز وجود دارد. آنها پر سر و صدا هستند ، بنابراین همسایگان شما ممکن است از گله جدید شما قدردانی نکنند.

گینه ها عموماً ترجیح می دهند آزادانه پرسه بزنند ، اگرچه می توان آنها را محدود نگه داشت. هر چه فضای بیشتری برای پرندگان خود داشته باشید ، آنها خوشحال تر خواهند بود.

در بیشتر موارد ، گینه ها به اندازه مرغ ها رام نیستند و اگر اجازه دهید آنها را پرسه بزنید ، گرفتن آنها سخت است. با این حال ، اطلاعات بیشتری در مورد پرورش مرغ هندی در زیر بخوانید.

فهرست مطالب

مزایای کسب و کار پرورش مرغ هندی
نحوه راه اندازی کسب و کار پرورش مرغ هندی
یک مکان خوب انتخاب کنید
مسکن
گینه ها را انتخاب و خریداری کنید
تغذیه
پرورش
مراقبت
بیماریها و مشکلات بهداشتی
بازار یابی
اطلاعات اضافی مرغ گینه

مزایای کسب و کار پرورش مرغ هندی

پرورش مرغ گینه یک ایده تجاری جدید نیست. مردم آنها را به عنوان پرندگان طیور اهلی از زمان های قدیم پرورش می دهند.

این پرنده مرغداری خوبی است و پرورش این پرندگان نسبتاً آسان است. در اینجا ما سعی می کنیم مزایای برتر تجارت پرورش مرغ هندی را شرح دهیم.

 • مرغ های هندی در مقایسه با بسیاری دیگر از طیور داخلی پرندگان نسبتاً قوی و مقاوم هستند. بنابراین ، پرورش و مراقبت از آنها نسبتاً آسان است.
 • گینه ها پرندگان نسبتاً کوچکی هستند ، بنابراین به فضای مسکونی کمتری نیاز دارند. و هزینه های اقامت آنها نسبتاً کمتر است.
 • از آنجا که آنها بسیار قوی و مقاوم هستند ، بنابراین کمتر از بیماری ها یا سایر مشکلات سلامتی رنج می برند.
 • شما می توانید تقریباً با هر چیزی که می توانید به راحتی مدیریت کنید به آنها غذا دهید.
 • تولید تجاری بسیار سودآور است. و می تواند منبع اشتغال خوبی برای افراد تحصیل کرده بیکار باشد.
 • تقاضا برای محصولات مرغ هندی خوب است. بنابراین ، لازم نیست نگران بازاریابی محصولات خود باشید.
 • اگر کار خود را در زمینه پرورش مرغ هندی آغاز کرده اید ، می توانید از گوشت یا تخم مرغ تازه هندی لذت ببرید.

نحوه راه اندازی کسب و کار پرورش مرغ هندی

گام هایی برای مشاهده تجارت مرغ هندی تقریباً مشابه سایر پرندگان طیور مانندمرغ است اما قبل از خیره شدن به گله ، باید مقررات منطقه بندی منطقه را بررسی کنید تا مطمئن شوید که پرورش پرنده شکار مجاز است.

بررسی این امر به ویژه هنگام شروع پرورش مرغ هندی بسیار مهم است ، زیرا آنها محدوده وسیعی را طی می کنند و از مرزهای زیادی عبور می کنند. آنها به طور کلی بسیار آرام هستند ، اما اگر مزاحم شوند می توانند بسیار پر سر و صدا باشند

آنها به طور کلی فعالتر از جوجه ها هستند و به راحتی رام نمی شوند و به نظر می رسد برخی از رفتارهای وحشی خود را حفظ کرده اند. با این حال ، مراحل شروع کار پرورش مرغ هندی را با دقت بخوانید.

یک مکان خوب انتخاب کنید

شما باید یک مکان بسیار خوب با تمام امکانات مورد نیاز را انتخاب کنید. همچنین می توانید از زمین موجود خود برای پرورش گینه استفاده کنید. هنگام انتخاب زمین برای پرورش مرغ هندی ، معیارهای زیر را در نظر بگیرید.

 • یک مکان آرام ، بدون سر و صدا و آلودگی را برای پرورش گینه انتخاب کنید.
 • از تامین مناسب مقدار کافی آب تمیز و تازه اطمینان حاصل کنید.
 • داشتن تأسیسات برق خوب خواهد بود.
 • اطمینان حاصل کنید که سیستم حمل و نقل خوب در نزدیکی زمین انتخاب شده در دسترس است.

مسکن

آنها اغلب به حال خود رها می شوند. اما عاقلانه است که سرپناهی برای محافظت از آنها در برابر بادهای شدید ، آفتاب ، سرما ، باران و شکارچیان فراهم شود.

خانه یا سرپناه آنها می تواند اتاقی باشد که در انبار اختصاص داده شده یا یک مرکز اختصاصی برای گینه ها است.

به طور کلی فضای 2-3 فوت مربع برای هر پرنده خوب خواهد بود. اگر پرندگان خود را محدود می کنید ، مقدار زیادی اتاق برای گینه ها مهم است.

هرچه فضای بیشتری داشته باشند ، کمتر استرس می گیرند.

امکانات کفپوش مناسبی را در نظر بگیرید و کف قلم باید با یک ملافه جاذب جاذب مانند تراش چوب یا یونجه خرد شده یا نی پوشانده شود

اگر بستر خشک نگه داشته شود ، می تواند چندین ماه در محل خود بماند. ارائه ماهی های سوخاری بسیار مهم است ، زیرا مرغ های هندی ترجیح می دهند از آن استفاده کنند.

اگر می خواهید پرندگان خود را در منطقه خاصی سرگردان کنید ، باید گینه های خود را در قلم های سرپوشیده نگهداری کنید.

گینه ها پروازهای بسیار خوبی هستند و می توانند در سنین اولیه پرواز کنند. آنها قادرند تا 400-500 پا در یک زمان پرواز کنند.

آنها همچنین دونده های بسیار خوبی هستند و ترجیح می دهند پیاده حرکت کنند ، از جمله هنگام فرار از شکارچیان.

اگر در مزرعه خود مرغ دارید ، نباید گینه های نر را به مرغ محدود کنید ، مخصوصاً اگر در همان گله خروس وجود داشته باشد.

گینه ها خروسها را تعقیب می کنند و آنها را از غذا و آب دور نگه می دارند ، زمانی که گینه های نر با خروس ها به صورت تمام وقت در خانه قرار می گیرند.

اما اگر گله شما اجازه دارد در طول روز آزادانه محدوده داشته باشد و فقط در شب قفل شود ، نگهداری گینه ها و خروس ها در یک انبار امن است

همچنین می توان آنها را در مواقع اضطراری کوتاه مدت مانند کولاک یا سایر شرایط بد آب و هوایی کنار هم قرار داد.

اگر پرندگان خود را برای تولید تخم مرغ (برای جوجه کشی یا مصرف انسانی) نگهداری می کنید ، مقداری لانه برای گینه های خود تهیه کنید.

جعبه های لانه موجود در بازار که برای جوجه ها طراحی شده است ، به طور کلی قابل قبول است.

همچنین می توانید چند جعبه لانه خانگی برای آنها تهیه کنید. مرغ های گینه ای را تا ظهر هر روز در خانه نگه دارید تا تخم بگذارند. انجام این کار احتمال تخم گذاری مرغ ها در لانه های مخفی خارج را کاهش می دهد.

گینه ها را انتخاب و خریداری کنید

پس از تنظیم خانه یا سرپناه ، خرید پرندگان با کیفیت بالا از پرورش دهندگان محلی ، فروشندگان آنلاین یا فروشگاه های خوراک را در نظر بگیرید.

شما می توانید بزرگسالان یا کیت خریداری کنید. اما رام کردن پرندگان بسیار آسان تر خواهد بود در صورتی که بتوانید آنها را از کیت پرورش دهید.

خرید کیت های سالم و با کیفیت بالا کلید موفقیت در تجارت پرورش مرغ هندی است.

گینه ها در انواع رنگهای “خالص” موجود هستند. اما بسیاری از پرندگان نژاد متقابل هستند و در نتیجه پرهای چند رنگ ایجاد می شود.

رنگ پرهای این پرندگان تنها تفاوت بین انواع مختلف است. گینه ها موجودات تک همسری هستند ، خرید آنها به صورت جفت بهترین است.

شناسایی پرندگان نر و ماده بسیار دشوار است ، اما غیر ممکن نیست. اگر به دنبال این موارد هستید می توانید زن و مرد را شناسایی کنید.

 • نرها عموماً دارای وات های بزرگتر از ماده ها هستند.
 • ماده ها عموماً صدایی دو هجا و نرها صدایی تک هجایی تولید می کنند.
 • نرها بین استخوان های لگن خود بازتر باریک تری نسبت به ماده ها هستند.
 • اگر گینه را در زیر یک بازو نگه داشته اید و از دست آزاد خود برای احساس استخوان ها استفاده می کنید ، باید متوجه فاصله دو انگشت در مردان و سه انگشت در زنان شوید.

پس از خرید پرندگان ، بهتر است آنها را برای یک یا دو هفته در خانه نگه دارید تا به خانه جدید خود عادت کنند.

اگر آنها را فوراً رها کنید می توانند فرار کنند. خوب است آنها را در یک قلم قرار دهید تا بتوانند منطقه ای را که در آن زندگی خواهند کرد مشاهده کنند. اجازه دهید یک پرنده بعد از چند هفته اولیه بیرون بیاید.

همانطور که گینه ها از تنهایی متنفرند ، پرنده مجرد نیز راه دور نخواهد رفت و راه خود را در منطقه یاد می گیرد.

بگذارید گینه دوم بعد از چند روز بیرون بیاید تا با گایین اول بچرخد. اگر بقیه در نزدیک قلم بمانند ، به طور کلی می توان بقیه را بیرون گذاشت.

تغذیه

گینه ها عموماً دوست دارند آزادانه پرسه بزنند و برای خود غذا می خورند و می توانند بیشتر نیازهای تغذیه ای خود را به تنهایی برآورده کنند.

آنها به طور کلی انواع حشرات و آراکنیدها ، دانه های علف های هرز ، حلزون ها ، کرم ها و کرم ها را مصرف می کنند. آنها برای حفظ هضم خوب باید مقداری سبزیجات مصرف کنند.

بنابراین آنها علف ها ، علف های هرز ، قاصدک و سایر گیاهان را می خورند. اطمینان از در دسترس بودن شن و ماسه بسیار مهم است ، زیرا آنها عاشق مصرف گیاهان هستند.

آنها همچنین از در دسترس بودن صدف صدف سود می برند. آنها به طور کلی گندم ، سورگوم یا غلات ارزن را ترجیح می دهند و از دانه های ذرت کامل چشم پوشی می کنند.

اگر از حشرات برای کنترل آفات نگهداری می کنید ، محدود کردن خوراک آنها آنها را تشویق می کند تا زمان بیشتری را صرف خوردن کنند..

استفاده از خوراک های بدون دارو برای آنها مفید است. در مقایسه با جوجه ها ، گینه ها به غذای غنی شده با پروتئین بیشتری نیاز دارند. اما آنها به طور کلی در رژیم معمولی طیور بسیار خوب عمل می کنند.

کیت نیاز به پروتئین اضافی دارد ، بنابراین نگهداری بین 24 تا 26 درصد پروتئین خوب خواهد بود. سطح پروتئین باید در هفته های پنجم تا هشتم به 18 تا 20 درصد کاهش یابد.

پس از هشت هفته ، می توان کیت ها را با خمیر 16 درصد تغذیه کرد. اگر غذای پروتئینی مناسب را پیدا نکردید ، می توانید غذای پروتئینی بالاتر را با یک مرغ دراز مخلوط کنید تا سطح پروتئین مناسب را بدست آورید.

غذای گندله دار برای گینه ها توصیه نمی شود و باید آنها را به صورت پوره یا خرد کرد.

ارائه سبزیجات مکمل برای گینه ها (مانند یونجه برگ دار) مفید است و آنها برگ ها را می خورند.

همچنین مهم است که روزانه مواد باقی مانده را برای جلوگیری از ایجاد مشکل در قالب حذف کنید.

پرورش

مانند بسیاری دیگر از پرندگان طیور ، مرغان دریایی به طور طبیعی پرورش دهندگان بسیار خوبی هستند. اگر نسبت خوب نر و ماده را در گله خود حفظ کنید ، آنها به راحتی تکثیر می شوند و تخمهای بارور تولید می کنند.

به طور کلی یک نر با یک ماده نگهداری می شود. اما می توانید تعداد زنان را افزایش دهید. یک پرنده نر برای پرورش 5-6 ماده کافی خواهد بود.

مراقبت

مرغ هندی برای مراقبت از کت های کوچک ظریف خود چندان مناسب نیست. آنها حتی زمانی لانه را رها می کنند که مرغ بچه شده و چند شب روی تخم مرغ گذرانده است.

اگر متوجه شدید که لانه رها شده است ، بلافاصله تخم ها را به دستگاه جوجه کشی منتقل کنید.

در صورتی که دستورالعمل خاصی برای تخم های هندی ارائه نشده است ، می توانید از دستگاه جوجه کشی خریداری شده در فروشگاه استفاده کنید. دوره نهفتگی بین 26 تا 28 روز است.

هنگامی که کیت ها بیرون آمدند ، باید از آنها مراقبت کنید. آنها باید تا زمانی که پرهایشان کاملاً رشد کرده و به اندازه کافی قوی باشند که بتوانند خود را با بقیه گله نگه دارند ، مراقبت کنند. استفاده از مرغ ساق پا می تواند برای تخم گذاری تخم ها و بالا بردن کتها مفید باشد.

بیماریها و مشکلات بهداشتی

مرغ های هندی پرندگان بسیار قوی و مقاوم هستند و کمتر مستعد بیماری ها و سایر مشکلات سلامتی هستند. اگرچه ، شما همیشه باید تماس خوبی با یک دامپزشک در منطقه خود داشته باشید.

بازار یابی

بازاریابی محصولات مرغ هندی بسیار آسان و ساده است. محصولات مرغ هندی (چه گوشت و چه تخم مرغ) تقاضا و ارزش بسیار خوبی در بازار دارند. امیدوارم بتوانید محصولات خود را به راحتی به بازار عرضه کنید.

اطلاعات اضافی مرغ گینه

 • اگر بتوانید همه چیز را به طور کامل مدیریت کنید ، پرورش مرغ هندی همزمان سرگرم کننده و سودآور است.
 • گینه ها به طور کلی به عنوان کنترل کننده آفات ارزشمند پرورش داده می شوند و حشرات زیادی را می خورند. آنها به ویژه در کنترل کنه گوزن حامل بیماری لایم و همچنین لانه زنبورها مفید هستند.
 • اما آنها به ندرت به تعداد زیاد نگهداری می شوند. اکثر کشاورزان قبلاً چند گینه با مرغ های دیگر نگهداری می کردند تا به عنوان یک سیستم امنیتی در برابر پرندگان شکاری مورد استفاده قرار گیرند.
 • آنها همچنین می توانند برای تولید گوشت و تخم مرغ پرورش داده شوند. تخم مرغ آنها را می توان درست مانند تخم مرغ خورد . گوشت پرندگان جوان لطیف است و طعم آن شبیه به پرندگان شکار وحشی است.
 • گوشت بدون چربی و سرشار از اسیدهای آمینه ضروری است. گوشت را می توان با هر دستور پختی که مرغ می خواهد پخت.
 • تنوع رنگی زیادی از گینه ها در گونه های اهلی موجود است.
 • این انواع رنگ شامل سفید ، تخته سنگ ، شکلات ، بنفش ، برنز ، بوف داندوت ، بلوند ، آبی مرجانی ، اسطوخودوس و انواع کیک می باشد.
 • اما انواع مروارید محبوب ترین و معمولاً گونه ای است که مردم به راحتی آن را تشخیص می دهند. و پرهای انواع مروارید اغلب برای اهداف زینتی استفاده می شود.
 • اگر می خواهید در پرورش مرغ هندی موفق شوید ، همیشه از پرندگان خود به خوبی مراقبت کنید.

این مراحل و راه هایی برای شروع و راه اندازی یک کسب و کار موفق پرورش مرغ هندی است. امیدوارم این راهنما به شما کمک کرده باشد! موفق باشید و خداوند به شما برکت دهد

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *