پرورش آلوئه ورا مفهوم جدیدی نیست. این یک تجارت قدیمی است و مردم در حال رشد آلوئه ورا برای اهداف مختلف از دوران باستان هستند. آلوئه ورا عمدتا برای محصولات تجاری کشت می شود ، عمدتا به عنوان یک درمان موضعی در طول قرن ها استفاده می شود.

آلوئه ورا در واقع گونه گیاهی آبدار از جنس آلوئه است. آلوئه به طور گسترده ای (دارای 500 گونه) پراکنده است و در بسیاری از مناطق جهان به عنوان یک گونه مهاجم در نظر گرفته می شود.

آلوئه ورا از شبه جزیره عربستان سرچشمه می گیرد ، اما در مناطق گرمسیری ، نیمه گرمسیری و خشک در سراسر جهان به صورت وحشی رشد می کند. این یک گیاه چند ساله همیشه سبز است. نام این گیاهان از لاتین به عنوان آلوئه و ورا (حقیقت) گرفته شده است.

گیاهان آلوئه ورا عمدتا به دلیل خواص دارویی خود رشد می کنند. آنها همچنین برای اهداف تزئینی جذاب هستند و در داخل خانه به عنوان یک گیاه گلدانی موفق می شوند.

آلوئه ورا یک گیاه ساقه ای بی ساقه یا بسیار کوتاه است که به ارتفاع 24 تا 39 اینچ رشد می کند. برگها ضخیم و گوشتی ، سبز تا خاکستری-سبز هستند ، برخی از گونه ها در سطح ساقه بالایی و پایینی خود لکه های سفید نشان می دهند.

حاشیه برگ دندانه دار است و دندانهای سفید کوچکی دارد. گلها در تابستان با سنبله ای به ارتفاع 90 سانتی متر (35 اینچ) تولید می شوند ، هر گل آویزان است ، با تاج لوله ای زرد رنگ 2-3 سانتی متر (3⁄4-1+1⁄4 اینچ) طول دارد.

مانند دیگر گونه های آلوئه ، آلوئه ورا میکوریزا آربوسکولار را تشکیل می دهد ، همزیستی که به گیاه اجازه می دهد به مواد مغذی معدنی در خاک دسترسی بهتری داشته باشد.

بومی آلوئه ورا تنها در جنوب شرقی در نظر گرفته می شود. اما به طور گسترده ای در سراسر جهان کشت شده است. و امروزه در سراسر جهان در دسترس و رایج است.

آلوئه ورا در بسیاری از محصولات مصرفی از جمله نوشیدنی ها ، لوازم آرایشی ، صابون ، لوسیون پوست ، پمادها یا به صورت ژل برای سوختگی ها و زخم های جزئی استفاده می شود.

شواهد بالینی کمی در مورد اثربخشی یا ایمنی عصاره آلوئه ورا به عنوان یک داروی آرایشی یا موضعی وجود دارد.

فهرست مطالب

موارد استفاده از آلوئه ورا
مواد مغذی آلوئه ورا
فواید آلوئه ورا برای سلامتی
مزایای پرورش آلوئه ورا
نحوه راه اندازی کسب و کار کشاورزی آلوئه ورا
گزینش سایت
آماده سازی زمین
شرایط آب و هوایی برای پرورش آلوئه ورا
انواع آلوئه ورا
انتشار
خرید گیاهان
کاشتن
مراقبت
بارور کردن
آبیاری
وجین کردن
مالچ کردن
آفات و بیماریها
برداشت
پس از برداشت
بازده
بازار یابی

موارد استفاده از آلوئه ورا

آلوئه ورا یک گیاه بسیار رایج است که از زمان های قدیم به عنوان دارو استفاده می شده است. 2 ماده از آلوئه ورا برای تولید محصولات تجاری (ژل شفاف و لاتکس زرد) استفاده می شود.

ژل آلوئه به طور کلی برای تهیه داروهای گرمسیری برای بیماری های پوستی مانند سوختگی ، زخم ، سرمازدگی ، خشکی پوست ، پسوریازیس ، بثورات ، زخم های سرد و غیره استفاده می شود.

و لاتکس آلوئه ورا به صورت جداگانه استفاده می شود یا به عنوان محصولی با سایر مواد تشکیل دهنده برای رفع یبوست مصرف می شود. لاتکس آلوئه ممکن است به صورت خشک شده به نام رزین یا به عنوان “آب خشک شده آلوئه” به دست آید.

ژل آلوئه ورا به طور گسترده ای برای تسکین آفتاب سوختگی و بهبود زخم ها شناخته شده است. اما همچنین برای اهداف مختلف استفاده می شود.

با این حال ، استفاده های زیادی از آلوئه ورا وجود دارد. در اینجا ما سعی می کنیم به طور خلاصه در مورد کاربردهای رایج آلوئه ورا توضیح دهیم.

 • ریفلاکس معده (GERD) یک اختلال گوارشی است که اغلب منجر به سوزش سر دل می شود. مصرف 1 تا 3 اونس ژل آلوئه در زمان غذا می تواند شدت GERD را کاهش دهد.
 • سمیت کم ژل آلوئه ورا آن را به دارویی بی خطر و ملایم برای سوزش سر دل تبدیل می کند.
 • ژل آلوئه ورا به تازه ماندن میوه ها و سبزیجات کمک می کند و می تواند نیاز به مواد شیمیایی خطرناک را که طول عمر محصول را افزایش می دهد ، برطرف کند.
 • محققان دریافتند عصاره آلوئه ورا یک جایگزین ایمن و م effectiveثر برای دهانشویه های شیمیایی است.
 • ترکیبات طبیعی گیاه آلوئه ورا (که شامل دوز سالم ویتامین C است) می تواند پلاک را مسدود کند.
 • اگر خونریزی یا تورم لثه دارید ، ژل آلوئه می تواند تسکین دهنده باشد.
 • مصرف ژل یا آب آلوئه ورا می تواند به کاهش سطح قند خون کمک کند. 2 قاشق غذاخوری آب آلوئه در روز می تواند باعث کاهش سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 شود.
 • اما افراد مبتلا به دیابت که از داروهای کاهش دهنده گلوکز استفاده می کنند ، باید هنگام مصرف آلوئه ورا احتیاط کنند. آب میوه همراه با داروهای دیابت احتمالاً می تواند تعداد گلوکز شما را به سطوح خطرناک کاهش دهد.
 • آلوئه ورا یک ملین طبیعی محسوب می شود.
 • آلوئه ورا به طور گسترده ای برای مراقبت از پوست استفاده می شود. می توانید از آن برای شفافیت و هیدراته نگه داشتن پوست خود استفاده کنید. این ممکن است به این دلیل باشد که گیاه در آب و هوای خشک و ناپایدار رشد می کند.

مواد مغذی آلوئه ورا

آب آلوئه ورا مملو از مواد مغذی است. نوشیدن آب میوه به طور منظم یک راه عالی برای اطمینان از کمبود آن است.

حاوی ویتامین ها و مواد معدنی مهمی مانند ویتامین C ، E ، B و اسید فولیک است. همچنین حاوی مقادیر کمی روی ، سدیم ، سلنیوم ، پتاسیم ، منگنز ، منیزیم ، کلسیم ، کروم و مس است.

آلوئه ورا همچنین یکی از منابع گیاهی ویتامین B-12 است. با این حال ، غنی نگه داشتن مواد غذایی و نوشیدنی های دریافتی در مبارزه با اکثر بیماری های قابل پیشگیری کلیدی است.

فواید آلوئه ورا برای سلامتی

نوشیدن منظم آب آلوئه ورا فواید زیادی برای سلامتی دارد. این آب میوه با خرد کردن یا آسیاب کردن تمام برگ گیاه آلوئه ورا و مراحل مختلف برای تصفیه و فیلتر کردن مایع انجام می شود.

آب میوه به عنوان طعم ملایم و قابل تحمل است و به راحتی با اسموتی مخلوط می شود و می لرزد. و این باعث می شود آب آلوئه یک مکمل کامل غذایی کامل باشد. با این حال ، در اینجا ما مزایای سلامتی مصرف آب آلوئه ورا را ذکر می کنیم.

 • آب آلوئه ورا یک گزینه عالی برای جلوگیری یا درمان کم آبی است. هیدراته ماندن به بدن شما کمک می کند تا راهی برای پاکسازی و دفع ناخالصی ها در بدن شما ایجاد کند. این آبمیوه حاوی مقدار زیادی مواد مغذی است که خروجی اندام بدن شما را بهینه می کند.
 • در مورد سم زدایی ، عملکرد سالم کبد کلیدی است و آب آلوئه می تواند عملکرد کبد شما را بهبود بخشد.
 • نوشیدن منظم آب آلوئه ورا می تواند به افزایش محتوای آب در روده شما کمک کند. این آب میوه همچنین به عادی سازی باکتری های سالم در روده شما کمک می کند و فلور روده سالم شما را متعادل نگه می دارد.
 • نوشیدن آب آلوئه برای پوست شما نیز بسیار مفید است. آب میوه مرطوب کننده است و ممکن است به کاهش دفعات و ظاهر آکنه و سایر مشکلات پوستی کمک کند. همچنین ممکن است به کاهش بیماری های پوستی مانند پسوریازیس و درماتیت کمک کند.
 • آلوئه ورا منبع غنی از آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها است که ممکن است به محافظت از پوست شما در برابر بسیاری از مشکلات کمک کند.
 • آلوئه ورا حاوی چندین آنزیم شناخته شده است که به تجزیه قندها و چربی ها کمک می کند و روند هضم شما را هموار می کند.
 • نوشیدن منظم آب آلوئه ورا ممکن است هنگام حمله سوزش سر دل شما را تسکین دهد. ترکیبات موجود در آب آلوئه ورا می تواند به کنترل ترشح اسید در معده شما کمک کند.
 • آب آلوئه ورا دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضد باکتریایی است. ژل آلوئه حاوی آنتی اکسیدان های قوی متعلق به خانواده بزرگی از مواد معروف به پلی فنول است.
 • مصرف آب آلوئه وراال بهبود زخم را تسریع می کند. همچنین برای کاهش پلاک دندانی مفید است.
 • مصرف منظم آن نیز برای درمان زخم های پوستی مفید است.

در یک کلام ، آلوئه ورا دارای طیف وسیعی از خواص درمانی است ، به ویژه به عنوان یک پماد برای پوست و لثه. شما می توانید از محصولات آلوئه ورا برای بسیاری از مشکلات مختلف سلامتی استفاده کنید.

مزایای پرورش آلوئه ورا

پرورش تجاری آلوئه ورا یک ایده تجاری جدید نیست. مردم از زمان های قدیم آلوئه ورا را در مقیاس وسیع پرورش می دهند. و این یک تجارت رایج و محبوب در برخی از کشورها است.

تجارت تجاری تولید آلوئه ورا دارای مزایا و مزایای بیشماری است. در اینجا سعی داریم مزایای اصلی/برتر تجارت تجاری آلوئه ورا را شرح دهیم.

 • کشاورزی تجاری آلوئه ورا یک تجارت قدیمی است و بسیاری از مردم در حال حاضر این تجارت را انجام می دهند. بنابراین ، لازم نیست نگران راه اندازی این تجارت باشید.
 • پرورش آلوئه ورا بسیار آسان و ساده است ، حتی مبتدیان نیز می توانند این تجارت را شروع کنند.
 • شما می توانید در مورد پرورش آلوئه ورا از کشاورزان موجود بیشتر بیاموزید ، به ویژه اگر شما یک مبتدی مطلق هستید.
 • پرورش تجاری آلوئه ورا یک ایده تجاری جدید نیست. این یک تجارت قدیمی و بسیار سودآور است و شما می توانید سود خوبی از این تجارت به دست آورید.
 • از آنجا که این یک تجارت قدیمی و تأسیس شده است ، بنابراین لازم نیست نگران آینده این تجارت باشید.
 • پرورش گیاهان آلوئه ورا بسیار آسان است و گیاهان با مراقبت کمی به سرعت رشد می کنند. و فرآیند مراقبت از گیاهان آلوئه ورا بسیار آسان است.
 • بازاریابی آلوئه ورا بسیار آسان است ، زیرا تقاضا و قیمت آن در بازار ثابت است.
 • امروزه بازاریابی آلوئه ورا بسیار آسان شده است. بسیاری از شرکت ها را خواهید یافت و آنها محصولات شما را خواهند خرید.
 • بنابراین ، لازم نیست نگران بازاریابی محصولات خود باشید.
 • کشاورزی تجاری آلوئه ورا سودآور است. بنابراین ، می تواند یک منبع اشتغال عالی برای مردم ، به ویژه برای افراد بیکار تحصیل کرده باشد.
 • سرمایه مورد نیاز در تولید تجاری نسبتاً کمتر است. اما بازگشت خوب است.
 • آلوئه ورا یک گیاه معجزه گر است و فواید زیادی دارد. اگر از آب آلوئه ورا لذت می برید ، رشد قهوه می تواند راهی عالی برای لذت بردن از آن باشد.

نحوه راه اندازی کسب و کار کشاورزی آلوئه ورا

شروع تجارت تجاری آلوئه ورا نسبتاً آسان است. زیرا گیاهان بسیار مقاوم هستند و در مراقبت کمتر و مدیریت دیگر رشد می کنند. اگر مبتدی هستید ، می توانید عملاً در مورد این تجارت از کشاورز با تجربه در منطقه خود بیاموزید.

کشاورزی آلوئه ورا ، کشاورزی تجاری آلوئه ورا ، تجارت کشاورزی آلوئه ورا ، نحوه شروع پرورش آلوئه ورا ، پرورش آلوئه ورا برای مبتدیان

مراقبت از گیاهان آلوئه ورا بسیار آسان است و می توانید این تجارت را حتی اگر مبتدی هستید شروع کنید. در اینجا ما سعی می کنیم اطلاعات بیشتری در مورد شروع و راه اندازی تجارت تجاری آلوئه ورا از کاشت ، مراقبت تا برداشت و بازاریابی شرح دهیم.

گزینش سایت

می توانید تقریباً در همه نوع خاک ، تجارت تجاری آلوئه ورا را شروع کنید. در واقع ، گیاهان آلوئه ورا را می توان در انواع خاکها از خاکهای ساحلی شنی تا خاکهای لومی دشت کشت کرد.

اما گیاهان نمی توانند در شرایط قطع آب مقاومت کنند. گیاهان وقتی در زیر خاک لومی با زهکشی خوب و خاک لومی شنی درشت با pH تا 8.5 رشد می کنند بهترین عملکرد را دارند. نور کافی خورشید ضروری است.

آماده سازی زمین

بسته به نوع خاک ، زمین را به طور کامل شخم بزنید و خاک را به یک سطح خوب برسانید. به طور کلی ریشه گیاهان آلوئه ورا به زیر 20-30 سانتی متر نفوذ نمی کند.

در زمان آخرین شخم زدن ، حدود 6 تن کود گاو به خوبی تجزیه شده در هکتار اضافه کنید.

برای کاشت مکنده ها در فاصله 45 یا 60 سانتی متری خط الراس و شیار ایجاد می کند. در صورت نیاز مزرعه را آبیاری کنید. مکنده ها را در فاصله 40 یا 30 سانتی متری بکارید.

شرایط آب و هوایی برای پرورش آلوئه ورا

آلوئه ورا در واقع یک محصول گرمسیری گرم است. اما می توان آن را در شرایط مختلف آب و هوایی پرورش داد. گیاهان را می توان با موفقیت در مناطق کم باران و همچنین در مناطق خشک با شرایط مرطوب گرم پرورش داد.

اما گیاهان آلوئه ورا نسبت به سرمای شدید بسیار حساس هستند. آنها عموماً در خاکهای شنی خشک در مناطقی که بارندگی کمی انتظار می رود ، بیشتر رشد می کنند. آنها همچنین نمی توانند سرما و شرایط آب و هوایی سرد را تحمل کنند.

انواع آلوئه ورا

حدود 150 گونه آلوئه متعلق به خانواده Liliacae وجود دارد. در بین آن گونه ها ، Aloe barbedensis ، A. chinensis ، A. perfoliata ، A. vulgaris ، A indica ، A. littoralis و A. abyssinica معمولاً گونه هایی هستند که رشد می کنند و بیشترین ارزش درمانی را دارند.

برخی از انواع تجاری بهبود یافته آلوئه ورا در سراسر جهان موجود است. شما باید انواع را بسته به ارزش تجاری آن انتخاب کنید.

انتشار

مانند بسیاری از محصولات تجاری دیگر ، گیاهان آلوئه ورا از دانه ها رشد نمی کنند. بلکه تکثیر از طریق مکنده ریشه/قلمه ریزوم انجام می شود

در صورت تکثیر مکنده ریشه ، مکنده های ریز اندازه متوسط ​​را انتخاب کرده و بدون آسیب رساندن به گیاه مادر در پایه ، حفاری کنید. و سپس مستقیماً در سرزمین اصلی بکارید.

اما در مورد تکثیر برش ریزوم ، پس از برداشت ریزوم زیرزمینی را کنده و قلمه هایی به طول 6 سانتی متر با 2-3 گره روی آنها ایجاد کنید.

آنها را روی تخت ماسه آماده شده قرار دهید. و هنگامی که جوانه ها ظاهر می شوند ، اینها را به زمین اصلی پیوند دهید. به طور کلی ، برای کاشت یک مزرعه حدود 15000 مکنده مورد نیاز است.

خرید گیاهان

اگر نمی توانید گیاهان کوچک خود را از طریق تکثیر تولید کنید ، می توانید گیاهان را از کشاورزان موجود خریداری کنید. خرید از تامین کنندگان محلی خوب خواهد بود.

کاشتن

کاشت آلوئه ورا بسیار آسان است. برای تولید خوب فاصله کافی بین گیاهان حفظ کنید. فاصله ایده آل بین گیاهان باید 40 45 45 سانتی متر یا 60 30 30 سانتی متر باشد. این در حدود 50،000 تا 55،000 گیاه در هکتار را در خود جای می دهد.

مراقبت

گیاهان آلوئه ورا بسیار قوی و مقاوم هستند. آنها به طور کلی در مراقبت های کمتر و مدیریت دیگر به خوبی رشد می کنند.

اگرچه ، مراقبت بیشتر به رشد خوب گیاهان و تولید بیشتر آنها کمک می کند. در اینجا ما سعی می کنیم بیشتر در مورد روند مراقبت از تجارت تجاری آلوئه ورا توضیح دهیم

بارور کردن

در طول آماده سازی زمین حدود 6 تن کود گاو به خوبی تجزیه شده اضافه کنید. از دوز پایه N: P: K@20 : 20: 20 کیلوگرم/هکتار به شکل اوره 44 کیلوگرم ، سوپر فسفات 125 کیلوگرم و MOP@34 کیلوگرم در هکتار استفاده کنید.

آبیاری

آبیاری مناسب و به موقع برای پرورش آلوئه ورا ضروری است. آبیاری را با فاصله 2 هفته در تابستان یا در شرایط خشک انجام دهید.

در فصل بارندگی نیازی به آبیاری نیست. گیاهان آلوئه ورا به طور کلی نسبت به سایر محصولات تجاری آب کمتری مصرف می کنند.

بلافاصله پس از کاشت مکنده ها مزرعه را آبیاری کنید. آب مزارع را بیش از حد آب ندهید زیرا برای محصولات زراعی مضر است. آبیاری باید قبل از آبیاری انجام شود تا آب اضافی تمام شود.

وجین کردن

علف های هرز منظم بسیار مهم است ، زیرا علف های هرز مواد مغذی را از خاک مصرف می کنند و گیاهان آسیب می بینند. علف های هرز و زمین گیری را انجام دهید و علف های هرز مزرعه را آزاد نگه دارید. به طور کلی ، وجین دو بار در سال انجام می شود.

مالچ کردن

مالچ پاشی به حفظ رطوبت در خاک کمک می کند و در عین حال به کنترل علف های هرز نیز کمک می کند. برای مالچ کردن می توانید از مواد آلی استفاده کنید.

آفات و بیماریها

آفات و بیماریها در گیاهان آلوئه ورا کمتر است. حشرات آفت از آفات شایع گیاهان هستند. علت آن لپیدوسفالوس و سودوکوکوس است. برگها شروع به زرد شدن و پژمردگی می کنند. استفاده از متیل پاراتیون به میزان 10 میلی لیتر یا کوئینالفوس به میزان 20 میلی لیتر در 10 لیتر آب روی ریشه ها و شاخه های گیاه انجام می شود.

لکه های برگ قهوه ای سیاه و آنتراکنوز از بیماری های شایع گیاهان آلوئه ورا هستند. سم پاشی 70 درصد روغن چریش به درمان بیماری آنتراکنوز کمک می کند.

لکه های قهوه ای سیاه با اسپورهای قهوه ای مایل به قرمز مشخص می شوند که در پوسچول های بیضی شکل یا کشیده ایجاد می شوند. هنگامی که رطوبت رایگان در دسترس است و دمای هوا نزدیک به 20 درجه سانتیگراد است ، این بیماری می تواند به سرعت توسعه یابد. در صورت مساعد بودن شرایط ، می توان هر 10 تا 14 روز یکبار نسل های پی درپی اوردینیوسپور تولید کرد.

برداشت

به طور کلی گیاهان آلوئه ورا از سال دوم پس از کاشت آماده برداشت می شوند. برگهای تازه 3 یا 4 را می توان چید.

شما باید برداشت/چیدن برگها را در ساعات صبح یا عصر انجام دهید. 3 برداشت را می توان در یک سال انجام داد.

برگ های آلوئه ورا بازسازی می شوند و بنابراین می توان محصول را تا 5 سال برداشت کرد.

پس از برداشت

قبل از حمل و نقل ، اجازه دهید گیاه تازه برداشت شده پژمرده شده و رطوبت خود را در مزرعه از دست بدهد. پژمردگی معمولاً در عرض 24 تا 72 ساعت مشاهده می شود.

اما گیاه باید خشک و خنک نگه داشته شود تا از تخمیر یا رشد کپک جلوگیری شود. می توان از کف بتنی زیر سایه استفاده کرد.

بازده

گفتن مقدار دقیق آن بسیار دشوار است. اما از یک هکتار زمین می توان به طور متوسط ​​40 تا 45 تن برگ ضخیم به دست آورد.

بازار یابی

بازاریابی آلوئه ورا بسیار آسان و ساده است. شما به راحتی می توانید محصولات خود را به شرکت های داروسازی و گیاهان بفروشید . محصولات آلوئه ورا به دلیل ارزش دارویی و عطری که دارند در بازارهای بین المللی تقاضای بسیار خوبی دارند.

اینها مراحل و روشهای متداول تجارت تجاری آلوئه ورا هستند. امیدوارم این راهنما به شما کمک کرده باشد! موفق باشید!

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *