پرورش نخود چشم سیاه یک محصول محبوب در باغ تابستانی است. و پرورش نخود چشم سیاه در باغچه خانه کاری بسیار آسان و مفید است. حتی باغبانان مبتدی نیز می توانند در باغ خانه خود رشد کنند.

نخود چشم سیاه در واقع یک حبوبات و زیر گونه لوبیا چشم بلبلی است. این گیاه در سراسر جهان برای لوبیای خوراکی متوسط ​​آن رشد می کند.

نخود چشم سیاه با نامهای دیگری مانند بلک کالیفرنیا ، نخود بنفش ، نخود بز ، لوبیا چشم سیاه و غیره نیز نامیده می شود.

آنها در واقع “چشم سیاه” نامیده می شوند ، عمدتا به دلیل نقطه سیاه برجسته ای که لوبیا تا انتها به آن متصل شده بود.اگرچه ، چشم می تواند رنگهای مختلفی داشته باشد. رنگ چشم ممکن است مشکی ، قهوه ای ، صورتی ، سبز یا قرمز باشد. و همه نخودها وقتی تازه پوسته می شوند سبز هستند و وقتی خشک می شوند قهوه ای یا گشنیز می شوند.

نخود چشم سیاه منبع بسیار خوبی از پروتئین ، انرژی ، کربوهیدرات است. آنها همچنین حاوی مقادیر خاصی از ویتامین ها و مواد معدنی هستند.

با این حال ، رشد نخود چشم سیاه به صورت ارگانیک در باغ خانه شما می تواند راهی عالی برای لذت بردن از این نخود فوق العاده باشد

فهرست مطالب

چگونه نخود سیاه چشم پرورش دهیم
یک مکان را انتخاب کنید
خاک را آماده کنید
بهترین زمان برای پرورش نخود سیاه چشم
یک تنوع را انتخاب کنید
خرید بذر
کاشتن
مراقبت
آفات و بیماریها
برداشت

چگونه نخود سیاه چشم پرورش دهیم

پرورش نخود چشم سیاه بسیار آسان است و باغبانان مبتدی نیز می توانند نخود چشم سیاه بکارند و پرورش دهند.

با این حال ، در اینجا ما اطلاعات بیشتری در مورد رشد نخود چشم سیاه به صورت ارگانیک در باغچه خانگی توضیح می دهیم.

یک مکان را انتخاب کنید

اول از همه ، محل مناسبی را در داخل باغ خانه خود برای پرورش نخود چشم سیاه انتخاب کنید. گیاهان نخود چشم سیاه عموماً در مناطق کاملاً آفتابی و خاک حاصلخیز و زهکشی خوب به خوبی رشد می کنند.

خاک را آماده کنید

نخود چشم سیاه را می توان تقریباً در همه انواع خاک کشت. اما آنها به طور کلی در خاک حاصلخیز که دارای مقدار زیادی از مواد آلی موجود در آن است بسیار خوب رشد می کنند.

بنابراین ، شما باید خاک را برای رشد نخود چشم سیاه با مخلوط کردن مقدار زیادی از محتویات ارگانیک در آن آماده کنید.

برخی از محتویات ارگانیک خوب برای افزودن به خاک عبارتند از کود دیر پوسیده ، کمپوست سریع و کمپوست خانگی.

خاک را تا عمق 8 اینچ بچینید و سپس تمام محتویات آلی را به آن اضافه کنید. و در نهایت ، خاک را تراز کنید.

بهترین زمان برای پرورش نخود سیاه چشم

نخود چشم سیاه محصول فصل تابستان است. و آنها عمدتا در ماه های تابستان رشد می کنند.

یک تنوع را انتخاب کنید

انواع مختلفی از نخود چشم سیاه برای انتخاب وجود دارد. کرم ، چشم بنفش ، چشم سیاه ، کلاغر ، پسر بزرگ ، ملکه آن و نخود فرنگی برخی از انواع رایج نخود چشم سیاه هستند. بسته به در دسترس بودن آن در منطقه خود می توانید هر نوع را انتخاب کنید.

خرید بذر

پس از انتخاب انواع مختلف ، دانه ها را از نزدیکترین بازار خود خریداری کنید. نخود چشم سیاه رایج است ، بنابراین دانه ها باید به راحتی در دسترس باشند. همچنین می توانید بذرها را بصورت آنلاین سفارش دهید.

کاشتن

بذرهای نخود چشم سیاه عموماً در ردیف کاشته می شوند. بنابراین ، پس از تسطیح خاک ، چندین ردیف را در خاک علامت گذاری کنید (ردیف ها باید 2-3 فوت فاصله داشته باشند).

سپس بذرها را در فاصله 2-4 اینچ و عمق 1-1 1/2 اینچ بکارید. بعد از کاشت بذرها کمی آب دهید. بذرها در عرض 2-5 روز پس از کاشت جوانه می زنند.

مراقبت

گیاهان نخود چشم سیاه به طور کلی مراقبت کمتری نیاز دارند. اما مراقبت های بیشتر رشد خوب گیاهان را تضمین می کند که در نهایت کل تولید را افزایش می دهد.

در اینجا ما بیشتر در مورد روند مراقبت از پرورش نخود چشم سیاه توضیح می دهیم.

کود دهی: نخود چشم سیاه نیازی به کود اضافی ندارد اگر قبلاً خاک را با روشهای ذکر شده در بالا آماده کرده اید.

آبیاری: در صورت کم بودن بارندگی آبیاری منظم مورد نیاز است. اگرچه برخی از باغداران خانه بدون آبیاری اضافی نخود چشم سیاه می کارند. نخود چشم سیاه بسیار مقاوم به خشکی است ، بنابراین از آبیاری زیاد خودداری کنید.

نخود چشم سیاه ، نحوه رشد نخود چشم سیاه ، رشد نخود چشم سیاه ، راهنمای رشد نخود چشم سیاه ، نکاتی در مورد رشد نخود چشم سیاه ، رشد نخود چشم سیاه به صورت ارگانیک ، پرورش نخود چشم سیاه در باغچه خانه ، رشد نخود چشم سیاه به صورت ارگانیک در خانه و باغ

مالچ پاشی: مالچ پاشی به حفظ رطوبت در خاک کمک می کند. و همچنین به جلوگیری از علف های هرز از باغ کمک می کند. بنابراین ، هنگامی که نهال ها 4-6 اینچ ارتفاع دارند باغ خود را مالچ کنید. از مواد آلی مانند کاه ، کمپوست ، برگهای خشک شده یا بریده های علف به عنوان مالچ استفاده کنید.

کنترل علفهای هرز: علفهای هرز عموماً مواد مغذی را از خاک مصرف می کنند و در نهایت گیاهان نخود چشم سیاه آسیب خواهند دید. بنابراین ، شما باید علف های هرز را به طور مرتب کنترل کنید. شما می توانید علف های هرز را با دست کنترل کنید یا با زور زدن.

آفات و بیماریها

آفات و بیماریها به طور کلی در گیاهان نخود چشم سیاه کمتر است. در صورت مشاهده آفات یا بیماری ها از روش های ارگانیک استفاده کنید.

برداشت

درواقع می توانید برداشت نخود چشم سیاه را زمانی شروع کنید که غلاف ها حداقل 3-4 اینچ طول داشته باشند. هنگام برداشت ، مراقب باشید که غلاف ها را از انگور بکشید.

هنگامی که غلاف ها برای پوست کندن حبوبات پر شدند ، برداشت کنید (می توانید لوبیا را که در غلاف بیرون زده است مشاهده کنید). اما غلاف ها را روی انگورها بگذارید تا برای لوبیای خشک کاملاً خشک شود.

اینها روشهای متداول برای پرورش نخود چشم سیاه به صورت ارگانیک در باغ خانه است. امیدوارم از این راهنما لذت برده باشید! 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *