درست مانند پرورش خیار پرورش کدو سبز به صورت ارگانیک در باغچه خانگی بسیار آسان و ساده است. به آن ” کدو سبز ” نیز می گویند و یک سبزی بسیار محبوب است.

پرورش کدو سبز در بین باغداران خانگی بسیار محبوب است. کدو سبز به دلیل رشد آسان طبیعت ، سبزی ایده آل برای تشویق بچه ها به رشد در باغ است.

گیاهان کدو سبز به سرعت رشد می کنند و مقدار زیادی کدوی خوشمزه تولید می کنند . در واقع هر کارخانه در طول فصل اوج چندین کدو در روز تولید می کند.

کدو سبز سرشار از مواد مغذی حاوی مقدار مفید فولات ، پتاسیم و پروویتامین است. انرژی غذایی کمی دارد و به طرق مختلف مصرف می شود. با این حال ، کدو سبز یک انتخاب عالی برای رشد در باغ خانه شما است.

فهرست مطالب

نحوه پرورش کدو سبز
تنوع را انتخاب کنید
خرید بذر
بهترین زمان برای پرورش کدو سبز
آماده سازی خاک
کاشتن
مراقبت
تغذیه/کوددهی
آبیاری
مالچ کردن
کنترل علفهای هرز
گرده افشانی
آفات و بیماریها
برداشت


نحوه پرورش کدو سبز

پرورش کدو سبز به صورت ارگانیک در باغچه خانه بسیار آسان است. کافی است مراحل زیر را برای پرورش این سبزی دنبال کنید. در اینجا ما همه چیز را در مورد پرورش کدو سبز از کاشت ، مراقبت تا برداشت توضیح می دهیم.

تنوع را انتخاب کنید

انواع مختلفی از کدو سبز موجود است. اما شما باید تنوع مناسب را برای پرورش کدو سبز در باغچه خانه خود انتخاب کنید.

برای توصیه بهتر با سایر باغداران خانگی در منطقه خود مشورت کنید.

برخی از انواع محبوب کدو سبز عبارتند از: Butterbush ، Cream of the Crop ، Cocozelle و Goldbar.

کدو سبز ، کدو سبز ، پرورش کدو سبز ، نحوه پرورش کدو سبز ، نحوه شروع پرورش کدو سبز ، راهنمای پرورش کدو سبز ، پرورش کدو به صورت ارگانیک ، پرورش کدو سبز به صورت ارگانیک در باغچه ، پرورش کدو سبز در باغچه خانگی

خرید بذر

پس از انتخاب انواع مناسب ، دانه ها را از نزدیکترین فروشگاه عرضه بذر خود خریداری کنید. دانه ها باید به راحتی در منطقه شما در دسترس باشند.

امروزه برخی از تامین کنندگان دارای فروشگاه های آنلاین هستند ، بنابراین می توانید به صورت آنلاین نیز سفارش دهید.

بهترین زمان برای پرورش کدو سبز

کدو سبز در واقع یک کدوی تابستانی محسوب می شود ، زیرا در تابستان رشد می کند و بهترین میوه را تولید می کند.

اگرچه برخی از انواع آنها به عنوان کدو زمستانی در نظر گرفته می شوند (اما این به زمان باردهی بجای زمان کاشت بستگی دارد). پرورش کدو سبز در آب و هوای معتدل بسیار آسان است.

آماده سازی خاک

گیاهان کدو سبز تغذیه کننده های سنگینی هستند و اگر خاک با مواد آلی غنی شود ، رشد خوبی خواهند داشت و میوه بیشتری تولید خواهند کرد.

بنابراین شما باید خاک را به خوبی آماده کرده و قبل از کاشت آن را بارور کنید. خاک را تا کود اضافه کنید و کود دامی پوسیده یا کمپوست خانگی اضافه کنید.

کاشتن

خاک برای کاشت بذر باید گرم باشد (در دمای 60 درجه سانتی گراد). بذرها را بطور مستقیم در خاک بکارید ، عمق آنها حدود 1 اینچ است و بسته به نوع آنها 2-3 فوت یا بیشتر فاصله دارند.

اگر ترجیح می دهید کدو سبز را در سیستم تپه پرورش دهید ، به فاصله 5-6 پا بین تپه ها اجازه دهید. اگر فضای محدودی در باغ خانه خود دارید ، برای نصب عمودی یک نرده چوبی در نظر بگیرید.

همچنین می توانید دانه ها را در داخل خانه شروع کرده و بعداً زمانی که دمای بیرون به اندازه کافی گرم است پیوند بزنید.

مراقبت

گیاهان کدو سبز در مقایسه با سایر گیاهان سبزیجات معمولی نیاز به مراقبت و نگهداری کمتری دارند.

اگرچه ، مراقبت اضافی رشد خوب گیاهان را تضمین می کند و در نهایت حداکثر عملکرد را به دنبال خواهد داشت.

در اینجا ما در مورد مراحل مراقبت رایج برای پرورش کدو سبز توضیح می دهیم.

تغذیه/کوددهی

اگر بتوانید گیاهان کدو سبز خود را خوب تغذیه کنید رشد خوبی خواهند داشت. خاک را قبل از کاشت با کود یا کمپوست خوب پوسیده آماده کنید.

و می توانید از چای کمپوست یا کودهای آلی مرتبط برای تأمین کودهای اضافی آنها استفاده کنید.

هنگامی که اولین گلها ظاهر می شوند ، مقدار کمی کود را به عنوان یک لباس جانبی استفاده کنید.

کدو سبز ، کدو سبز ، پرورش کدو سبز ، نحوه پرورش کدو سبز ، نحوه شروع پرورش کدو سبز ، راهنمای پرورش کدو سبز ، پرورش کدو به صورت ارگانیک ، پرورش کدو سبز به صورت ارگانیک در باغچه ، پرورش کدو سبز در باغچه خانگی

آبیاری

آبیاری مکرر و مداوم برای پرورش کدو سبز بسیار مهم و ضروری است. هفته ای یکبار ، حداقل 1 اینچ ، گیاهان را عمیقاً آبیاری کنید.

هنگام شکل گیری میوه ها و در طول دوره رشد ، شلوار را با جدیت بیشتر آبیاری کنید.

مالچ کردن

برای محافظت از ریشه های کم عمق ، جلوگیری از رشد علف های هرز و همچنین برای حفظ رطوبت ، گیاهان را با مواد آلی مالش دهید.

برشهای چمن ، برگهای خشک ، یونجه ، کمپوست خانگی یا نی برای استفاده به عنوان مالچ مناسب خواهد بود.

کنترل علفهای هرز

مالچ زیاد به جلوگیری از اکثر علف های هرز کمک می کند. اگرچه اگر متوجه علف های هرز اضافی شدید ، آنها را به صورت دستی با کشیدن آنها کنترل کنید (اگر چند گیاه را در باغ خود بکارید نباید سخت باشد).

گرده افشانی

اگر گیاه کدو سبز شما شکوفه می دهد اما هرگز میوه واقعی نمی دهد ، یا زمانی که بسیار کوچک است رشد نمی کند ، پس این مسئله گرده افشانی است.

برای دستیابی به نتایج خوب ، می توانید گلها را با دست گرده افشانی کنید. گیاهان کدو سبز هر دو گل نر و ماده در یک گیاه دارند.

گرده گلهای نر باید با هر وسیله ای به گلهای ماده منتقل شود تا میوه دهد.

برای گرده افشانی دستی ، یک گل نر بالغ را بردارید و گلبرگهای آن را با دقت جدا کنید. سپس لک را کمی تکان دهید و روی کلاله گل ماده بمالید.

کدو سبز ، کدو سبز ، پرورش کدو سبز ، نحوه پرورش کدو سبز ، نحوه شروع پرورش کدو سبز ، راهنمای پرورش کدو سبز ، پرورش کدو به صورت ارگانیک ، پرورش کدو سبز به صورت ارگانیک در باغچه ، پرورش کدو سبز در باغچه خانگی

آفات و بیماریها

مانند بسیاری از رایج ترین گیاهان سبزیجات دیگر ، گیاهان کدو سبز نیز مستعد ابتلا به برخی آفات و بیماری ها هستند.

به خصوص انگور خوک کدو و حشره کدو خطرناک ترین آفات برای گیاهان کدو سبز است. بهترین راه حل برای این آفات این است که قبل از رسیدن از آنها جلوتر بروید.

شته ها ، سوسک های خیار و حشرات بد بو نیز از آفات رایج گیاهان کدو سبز هستند. شما باید حشره کش های مورد تأیید را سم پاشی یا گردگیری کنید و صبح آن را با دست انتخاب کنید یا از آفت کش های ارگانیک خانگی استفاده کنید.

پوسیدگی انتهای شکوفه یک بیماری شایع در گیاهان کدو سبز است. اگر این بیماری روی گیاهان شما تأثیر بگذارد ، انتهای کدو سبز سیاه و پوسیده می شود.

به طور کلی این وضعیت ناشی از سطوح ناهموار رطوبت خاک (اغلب نوسانات زیاد بین خاک مرطوب و خشک) یا سطح کلسیم است.

آبیاری عمیق و مالچ ضخیم روی سطح خاک انجام دهید تا تبخیر به حداقل برسد.

خاک را مرطوب نگه ندارید یا کاملاً خشک نشوید ، در عوض خاک را به طور یکنواخت مرطوب نگه دارید مانند یک اسفنج کشیده شده.

برداشت

شما می توانید انتظار داشته باشید که کدو سبزها به طول حداقل 4 اینچ یا طول مورد نظر شما برسند.

برداشت منظم بسیار مهم است ، زیرا چیدن کدو سبز به طور منظم باعث افزایش تولید کدو می شود. برای برداشت ، از چاقوی تیز استفاده کنید تا کدوها را از ساقه ناهمواری که به بوته متصل می کند جدا کنید.

گلها نیز خوراکی هستند و می توانید آنها را در سالاد میل کنید. اما اگر گل را برای خوردن جمع کنید میوه های زیادی وجود نخواهد داشت. 

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *