پرورش گندم در باغداران خانگی و سایر مردم بسیار محبوب است. و در واقع لازم نیست باغی برای پرورش گندم داشته باشید. می توانید از داخل خانه شروع کنید ، حتی بدون خاک.

پرورش گندم در داخل خانه بسیار آسان است و شما می توانید بدون تجربه قبلی رشد کنید.

گندم در واقع اولین برگهای تازه گیاه گندم معمولی است. به عنوان غذا ، نوشیدنی یا مکمل غذایی استفاده می شود.

علف گندم به صورت فریز شده یا تازه سرو می شود و بنابراین با مالت گندم (که به صورت همرفتی خشک می شود) تفاوت دارد. علف گندم به طور کلی مجاز است بلندتر و بلندتر از مالت گندم رشد کند.

گندم بسیار مغذی است و برای سلامتی انسان مفید است. حاوی کلروفیل ، آنزیم ها ، اسیدهای آمینه ، ویتامین ها و مواد معدنی است. همچنین منبع خوبی از پروتئین است.

آب گندم اغلب در میله های آب میوه موجود است. اگر شما از جمله افرادی هستید که عاشق آب گندم هستند ، پس چرا خود گندم را پرورش ندهید.

اگر کشاورزی ارگانیک گندم را در باغ خود شروع کنید ، می توانید از آب میوه تازه و مغذی لذت ببرید.

فهرست مطالب

نحوه پرورش گندم
خرید بذر
دانه ها را خیس کنید
سینی دانه را آماده کنید
بذرها را بکارید
آب به طور مداوم
روزنامه را حذف کنید
نور خورشید
برداشت

 

نحوه پرورش گندم

پرورش گندم بسیار آسان است. شما می توانید هم در باغ خانه و هم در محیط داخلی رشد کنید. اما ما به شما پیشنهاد می کنیم که در داخل خانه رشد کنید.

از آنجا که کیفیت گندم گندم که در محیط داخلی پرورش داده می شود بسیار بهتر از گندم گندم است که در خارج از خانه رشد می کند.

محافظت از کیفیت گیاه در شرایط داخلی بسیار ساده تر است. با این حال ، در اینجا ما اطلاعات بیشتری را در مورد پرورش گندم توصیف می کنیم.

خرید بذر

اول از همه ، یک کیسه بذر تازه با کیفیت خوب از بازار خریداری کنید. سعی کنید دانه های ارگانیک را از منبع معتبر خریداری کنید تا مطمئن شوید که دانه ها با سموم دفع آفات یا داروهای دیگر درمان نشده اند.

گندم گندم ، نحوه پرورش گندم ، پرورش گندم گندم ، راهنمای پرورش گندم گندم ، نکاتی در مورد پرورش گندم گندم ، نحوه شروع پرورش گندم گندم ، پرورش گندم گندم در خانه ، پرورش گندم گندم در محیط داخلی

دانه ها را خیس کنید

دانه ها را اندازه گیری کرده و قبل از خیساندن بشویید. خیساندن برای جوانه زنی بذرهای گندم مهم است ، زیرا خیساندن باعث شروع جوانه زنی می شود (و در پایان فرایند ، دانه ها ریشه های کوچک جوانه زده اند).

آب سرد را در کاسه دانه ها بریزید. حدود 3 برابر دانه های خود آب اضافه کنید.

سپس روی کاسه را با یک درپوش یا پلاستیک بپوشانید و آن را حدود 10 ساعت یا یک شب بگذارید.

پس از آن آب را از دانه ها تخلیه کرده و با آب سرد بیشتری جایگزین کرده و 10 ساعت دیگر نگه دارید.

این فرآیند را یکبار دیگر برای کل 3 خیساندن طولانی تکرار کنید. در پایان آخرین خیساندن ، اکثر دانه ها باید ریشه جوانه زده باشند.

سینی دانه را آماده کنید

پس از خیساندن دانه ها ، سینی بذر را برای کاشت آماده کنید. روی سینی را با حوله های کاغذی بپوشانید تا از رشد ریشه ها در سوراخ های پایین سینی جلوگیری شود. حدود 1 اینچ لایه گلدان ارگانیک یا کمپوست آلی را در سینی بذر پخش کنید.

بذرها را بکارید

دانه های جوانه زده را در یک لایه یکنواخت در بالای خاک گلدان یا کمپوست پخش کنید. دانه ها را به آرامی در خاک فشار دهید ، اما آنها را به طور کامل دفن نکنید.

در صورت لمس دانه ها هیچ مشکلی وجود ندارد ، اما اطمینان حاصل کنید که یک توده دانه در یک منطقه وجود ندارد (زیرا هر دانه برای رشد به فضای کمی احتیاج دارد).

بعد از پهن شدن دانه ها سینی را کمی آبیاری کنید و مطمئن شوید که هر دانه یک آبپاش می گیرد. و سپس سینی را با چند ورق رطوبت روزنامه برای محافظت از نهال ها بپوشانید.

آب به طور مداوم

سینی را به طور مداوم آبیاری کنید و دانه ها را مرطوب نگه دارید. بسیار مهم است که بذرها را مرطوب نگه دارید و اجازه ندهید دانه ها در چند روز اول پس از کاشت خشک شوند. برای آبیاری سینی بذر از بطری اسپری استفاده کنید.

روزنامه را حذف کنید

روزنامه را در روز چهارم یا پنجم پس از کاشت بذرها بردارید. این به جلوگیری از جوانه زنی نهال در زیر آن کمک می کند. آبیاری چمن جوانه زده را یک بار در روز ادامه دهید.

نور خورشید

چمن های جوانه زده را در زیر نور آفتاب قرار دهید. آفتاب مستقیم به چمن آسیب می رساند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که همیشه در مکان سایه ای در خانه شما قرار دارد.

برداشت

علف گندم معمولاً پس از 9 تا 10 روز رشد ، هنگامی که به ارتفاع 6 اینچ می رسد ، برای برداشت آماده می شود.

هنگامی که شاخه ها بالغ می شوند ، تیغه دوم چمن از اولین شاخه شروع به رشد می کند. به این “تقسیم” می گویند و به این معنی است که چمن برای برداشت آماده است.

برای برداشت ، گندم را بالای ریشه ببرید. برای برداشت علف از قیچی استفاده کنید. و بعد از برداشت می توان علف گندم را حدود یک هفته در یخچال نگهداری کرد.

اما علف گندم طعم بهتری دارد و بیشترین مزایای سلامتی را دارد اگر بلافاصله پس از برداشت آن را مصرف کنید.

اینها روشهای متداول برای پرورش گندم است. امیدوارم از این راهنما لذت برده باشید! موفق باشید!

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *