پرورش خرچنگ تجاری تجاری بسیار سودآور است. تولید خرچنگ تجاری یک تجارت قدیمی نیست. این نسبتاً یک ایده تجاری جدید است و از اوایل قرن بیستم از روش کشاورزی تجاری مدرن استفاده می شود.

خرچنگ در واقع یک غذای دریایی خوشمزه است. بسیار محبوب است و بسیاری از مردم در سراسر جهان از آن لذت می برند.

آب تمیز ، مکان سالم و ارائه غذای خوب از عوامل اصلی مورد توجه در راه اندازی تجارت پرورش خرچنگ است.

خرچنگ ها در واقع خانواده ای از سخت پوستان بزرگ دریایی هستند. آنها دارای بدن بلند با دم های عضلانی هستند. آنها در تمام اقیانوس ها ، در ته سنگی ، شنی یا گل آلود از خط ساحلی تا فراتر از فلات قاره زندگی می کنند.

خرچنگ ها عموماً بصورت مجزا در شکافها یا در سوراخهای زیر سنگ زندگی می کنند. 3 تا از 5 جفت پای آنها دارای پنجه است ، از جمله جفت اول ، که معمولاً بسیار بزرگتر از سایرین است.

خرچنگ ها به عنوان غذاهای دریایی از ارزش بالایی برخوردار هستند و از نظر اقتصادی بسیار مهم هستند. آنها اغلب یکی از سودآورترین کالاها در مناطق ساحلی هستند.

به طور کلی ، خرچنگ ها با استفاده از تله های یک طرفه طعمه دار با یک نشانگر رنگی برای نشان دادن قفس ها صید می شوند. آنها معمولاً بین 2 تا 900 متر در آب صید می شوند (اگرچه برخی از خرچنگ ها می توانند در 3700 متر زندگی کنند).

تجارت تجاری خرچنگ تجاری هنوز زیاد رایج نشده است ، عمدتا به دلیل گرایش خرچنگ به آدم خواری و رشد آهسته گونه ها. با این حال ، در اینجا ما سعی می کنیم بیشتر در مورد روشهای تجارت مدرن خرچنگ توضیح دهیم.

فهرست مطالب

مزایای تجارت پرورش خرچنگ خرچنگ
چگونه می توان تجارت مزرعه خرچنگ راه اندازی کرد
Good Location را انتخاب کنید
روش پرورش خرچنگ خود را تعیین کنید
سیستم مبتنی بر زمین
سیستم مخزن داخلی
سیستم پرورش خرچنگ قفس دریایی باز
انواع خرچنگ را برای تولید تجاری انتخاب کنید
خرید لارو و انبار
تغذیه
پرورش
مراقبت و مدیریت دیگر
برداشت
پست برداشت
بازده
بازار یابی

مزایای تجارت پرورش خرچنگ خرچنگ

در اینجا ما سعی می کنیم قبل از بحث بیشتر در مورد مراحل شروع کار پرورش خرچنگ در مورد مزایای آن توضیح دهیم.

در واقع مزایای زیادی برای شروع تجارت تجاری خرچنگ تجاری وجود دارد. در صورت داشتن امکانات کافی می توانید این تجارت را شروع کنید.

  • پرورش خرچنگ تجاری نسبتاً یک ایده تجاری جدید است. و می توانید از این فرصت برای کسب سود استفاده کنید.
  • اگر در مناطق ساحلی زندگی می کنید ، می توانید این تجارت را به راحتی شروع کنید.
  • تولید خرچنگ تجاری یک تجارت سودآور است. بنابراین ، می تواند منبع اشتغال خوبی باشد ، به ویژه برای افراد بیکار.
  • تقاضا و قیمت خرچنگ خرچنگ بسیار خوب است. بنابراین ، این یک مزیت بزرگ است.
  • خرچنگ های بازاریابی بسیار آسان است. خرچنگ ها در حال حاضر در سراسر جهان بسیار محبوب هستند. بنابراین ، لازم نیست زیاد نگران بازاریابی باشید.
  • خرچنگ بسیار خوشمزه و خوشمزه است. اگر کار پرورش خرچنگ خود را راه اندازی کرده اید ، می توانید از برخی از خرچنگ های تازه لذت ببرید.

چگونه می توان تجارت مزرعه خرچنگ راه اندازی کرد

پرورش خرچنگ ماهی به راحتی پرورش سایر گونه های ماهی نیست. مراحل زیادی برای شروع این تجارت وجود دارد.

در اینجا ما سعی می کنیم تمام مراحل لازم برای موفقیت و راه اندازی این تجارت را شرح دهیم.

Good Location را انتخاب کنید

اول از همه ، سعی کنید مکان بسیار مناسبی را برای راه اندازی تجارت تجاری خرچنگ تجاری انتخاب کنید. شما می توانید زمین بخرید یا اجاره را در نظر بگیرید

اما هنگام انتخاب زمین باید به دنبال برخی از امکانات اولیه باشید. و این امکانات شامل منبع خوب آب تمیز و شیرین ، منبع نزدیک لارو خرچنگ ، ​​حمل و نقل خوب است و اگر منطقه انتخابی عاری از آلودگی و سر و صدا باشد ، بهتر خواهد بود.

روش پرورش خرچنگ خود را تعیین کنید

مزرعه خرچنگ شما نیازی به مرز اقیانوس ندارد. اما اگر به اقیانوس نزدیک نباشید ، تهیه لارو خرچنگ برای شما دشوار خواهد بود ، زیرا لاروهای خرچنگ به خوبی حمل نمی شوند.

بیشتر گونه های خرچنگ در آب شور زندگی می کنند. بنابراین ، شما یا به منبع مستقیم آب دریا احتیاج دارید ، یا می توانید یک کیت خریداری کنید تا آب تمیزی را که در حال حاضر دارید ، شور کند.

شما می توانید خرچنگ را به دو روش مختلف مانند روش زمینی یا مخزنی و سیستم قفس دریای آزاد پرورش دهید. بسته به امکانات موجود در منطقه خود می توانید هر سیستمی را انتخاب کنید.

سیستم مبتنی بر زمین

با موفقیت می توانید سیستم نگهداری زمینی را با شرایط محیطی مناسب انجام دهید. پارامترهای مهم کیفیت آب شامل غلظت اکسیژن محلول ، آمونیاک ، غلظت نیترات و دی اکسید کربن است.

غلظت نیترات ، pH ، شوری و قلیائیت در سیستم نیز ضروری است. آمونیاک اتحادیه سمی تر از آمونیوم یونیزه است.

غلظت آمونیاک در آب کشت باید کمتر از 2 میلی گرم در لیتر باشد و بستگی به درجه حرارت و pH آب دارد.

در طول زمان پوست اندازی و بعد از تغذیه ، تقاضا برای اکسیژن بیشتر می شود و عموماً در ساعات شب اتفاق می افتد. و اگر اکسیژن مطلوب تأمین نشود ، روی رشد خرچنگ تأثیر مستقیم می گذارد.

اگرچه خرچنگ ها می توانند تغییرات تدریجی شوری را در محدوده محدودی تحمل کنند ، رقیق شدن ناگهانی می تواند منجر به استرس ، حساسیت به بیماری و مرگ و میر شود

سیستم مخزن داخلی

سیستم RAS عموماً در این سیستم استفاده می شود. بیشتر آب پس از حذف مواد زائد در سیستم گردش مجدد مورد استفاده مجدد قرار می گیرد.

سیستم گردش مجدد تمام زباله های جامد ، آمونیاک و نیتریت ، دی اکسید کربن را از بین می برد و آبی را که به سیستم پرواربندی برمی گردد هوادهی می کند.about:blank

مواد زائد جامد با فیلتراسیون مکانیکی و آمونیاک و نیتریت با فیلتراسیون بیولوژیکی و دی اکسید کربن با تأمین سطح هوا و آب حذف می شوند.

در جریان سیستم ها ، آب به مخزن دیگری پمپ می شود. میزان جریان آب بر اساس تراکم ذخیره سازی و شدت تغذیه تعیین می شود. آب ورودی باید عاری از رسوب باشد

سیستم پرورش خرچنگ قفس دریایی باز

این یک سیستم رایج و محبوب پرورش خرچنگ است. بچه ها در قفس ذخیره می شوند و روزانه دوبار با ماهی صدف و آشغال تغذیه می شوند.

اگرچه ، برخی از مردم با استفاده از رژیم های تجاری آماده شده ، خرچنگ ها را تغذیه می کنند. چنین خوراکی ها نرخ تبدیل خوبی دارند.

انواع خرچنگ را برای تولید تجاری انتخاب کنید

انواع مختلف خرچنگ در سراسر جهان موجود است. بسته به در دسترس بودن منطقه خود می توانید هر کدام را انتخاب کنید.about:blank

برخی از رایج ترین و محبوب ترین گونه های خرچنگ عبارتند از آدیک آدیک ، بامبو و خرچنگ ببر. این گونه ها به طور کلی سریعتر رشد می کنند و تقاضا و ارزش بسیار خوبی در بازار بین المللی دارند.

این سه گونه مانند نامشان با یکدیگر متفاوت هستند. خرچنگ های adik-adik دارای رنگ قرمز مشکی هستند. خرچنگ های بامبو دارای پاهای راه راه هستند و به نظر می رسد بامبو باشد.

از طرف دیگر خرچنگ های ببر دارای پاهای خال دار هستند. بسته به موقعیت و نوع تولید مورد نظر شما می توانید هر یک از این نژادها را انتخاب کنید.

با این حال ، شما باید آن گونه های خرچنگ را انتخاب کنید که به راحتی در منطقه شما در دسترس هستند. می توانید با برخی از کشاورزان موجود در منطقه خود مشورت کنید.

خرید لارو و انبار

پس از انتخاب گونه مورد نظر خود ، از هر تامین کننده ای در منطقه خود لارو خریداری کنید. چگالی انبار درست بستگی به عوامل متعددی دارد. می توانید با برخی از تولیدکنندگان موجود در منطقه خود مشورت کنید.

تغذیه

خرچنگ ها همه چیز خوار هستند و معمولاً طعمه های زنده مانند ماهی ، نرم تنان ، دیگر سخت پوستان ، کرم ها و برخی از گیاهان را می خورند. آنها در صورت لزوم پاکسازی می کنند و در اسارت به آدم خواری روی آورده اند.

در تولید تجاری ، خرچنگها معمولاً روزانه دوبار با ماهی صدف و آشغال تغذیه می شوند. اما رژیم های غذایی فرموله شده نیز استفاده می شود. و چنین خوراکی ها نرخ تبدیل خوبی دارند.

پرورش

خرچنگ ها به طور طبیعی پرورش دهندگان بسیار خوبی هستند. آنها در شرایط طبیعی به راحتی تکثیر می شوند. اگرچه امکان پرورش و تولید لارو در جوجه کشی وجود دارد.

مراقبت و مدیریت دیگر

مراقبت خوب از خرچنگ ها بخش مهمی از تجارت تجاری خرچنگ تجاری است. بنابراین ، همیشه سعی کنید از خرچنگ های خود به خوبی مراقبت کنید.

همیشه سعی کنید غذای بسیار خوب و مغذی در اختیار آنها قرار دهید. به طور منظم بر سلامت آنها نظارت داشته باشید و همیشه سعی کنید ارتباط خوبی با یک متخصص در منطقه خود داشته باشید.

برداشت

شما می توانید انتظار داشته باشید که خرچنگ ها وقتی به حداقل اندازه بازاریابی برسند برداشت کنید. برای جلوگیری از آسیب به گونه ها ، خرچنگ ها به آرامی با استفاده از تور جمع می شوند.

بیشتر گونه های خرچنگ در معرض آب شیرین می میرند. بنابراین ، وقتی باران می بارد برداشت نکنید.

پست برداشت

خرچنگ ها به صورت پوسته جدید ، سخت یا صدف درجه بندی می شوند. درجه بندی یک کار بسیار مهم پس از برداشت است. از آنجا که خرچنگ هایی که اخیراً پوسته خود را ریخته اند ظریف ترین و گران ترین هستند.

بازده

نمی توان مقدار دقیق آن را گفت ، زیرا به عوامل متعددی بستگی دارد.

بازار یابی

خرچنگ های بازاریابی بسیار آسان و ساده است. زیرا خرچنگ ها تقاضا و ارزش بسیار خوبی در بازار داخلی و بین المللی دارند. بنابراین ، احتمالاً می توانید محصولات خود را به راحتی در بازار محلی بفروشید.

اینها مراحل و روشهای متداول برای شروع و راه اندازی یک تجارت موفق پرورش خرچنگ است. امیدوارم این راهنما به شما کمک کرده باشد! موفق باشید و خداوند به شما برکت دهد!

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *