گاوهای خاکستری Tyrolese یک نژاد گاو دو منظوره هستند. این نژاد برای شیر و تولید گوشت بسیار مناسب است. این نژاد گاو معمولی آلپ از Tyrol در اتریش و تیرول جنوبی در ایتالیا است .

این نژاد با نامهای دیگری مانند Tyrolean Grey ، آلمانی: Tiroler Grauvieh و ایتالیایی: Grigio Alpina نیز شناخته می شود . گاوهای خاکستری تیرولز بسیار مقاوم هستند و به خوبی با شرایط سخت در مناطق کوهستانی سازگار هستند.

آنها می توانند به عنوان یک گاو شیری در شرایط سخت محیطی ، به ویژه در مناطق کوهستانی استفاده شوند. به دلیل نگهداری کم ، علوفه فوق العاده ، سرزندگی ، قامت قوی ، سهولت در زایمان ، قابلیت هضم و پستانهای کاربردی با کیفیت شیر ​​عالی ، آنها همچنین برای سیستم های کم ورودی مناسب هستند.

در حال حاضر نژاد گاو خاکستری تیرولسه عمدتا در تیرول شمالی و جنوبی و گاهی در بایرن توزیع می شود. یک نوع کوچکتر و سبک تر (معروف به ” Rätisches Grauvieh “) درسوُیس یافت می شود . اطلاعات بیشتر در مورد این نژاد گاو را در زیر بخوانید.

فهرست مطالب

  • ویژگی های گاو خاکستری تیرولز
    • استفاده می کند
      • نکات ویژه

ویژگی های گاو خاکستری تیرول

گاوهای خاکستری تیرولز حیواناتی کوچک تا متوسط ​​با کت رنگی خاکستری تا خاکستری و خاکستری مشکی هستند. سایه های تیره تر در ناحیه شانه ها ، چشم ها و گردن و همچنین پاهای خارجی ایجاد می شود. گاوها بسیار تیره تر از گاوها هستند و دارای رگه های رنگ روشن تری در پشت هستند.

گاوهای خاکستری تیرولز شاخ دارند و شاخ های آنها تیره است. نواحی اطراف پوزه ، پستان ، ناحیه پایین تنه و قسمت داخلی ساقه ها روشن تر است. به طور متوسط ​​وزن حیوانات حدود 550 تا 600 کیلوگرم است. عکس و اطلاعات از ویکیپدیا .

استفاده می کند

این حیوانات دو منظوره هستند. از آنها برای تولید گوشت و شیر استفاده می شود. آنها عملکرد شیر و گوشت بسیار خوبی دارند.about:blank

نکات ویژه

گاوهای خاکستری تیرولز حیواناتی بسیار فعال ، مقاوم ، قوی و با عمر طولانی هستند. آنها علوفه خوار عالی هستند و غریزه علوفه ای و تبدیل خوراک خوبی دارند.

گاوها بسیار سریع رشد می کنند و در عرض 3 سال به اندازه کامل خود رشد می کنند. آنها دارای پایه درست و پنجه های سخت هستند. گاوها تولیدکنندگان شیر بسیار خوبی هستند.

به طور متوسط ​​، یک گاو خاکستری تیرولز سالانه حدود 4836 کیلوگرم شیر تولید می کند. شیر گاو خاکستری تیرولز دارای کیفیت عالی است. شیر به طور متوسط ​​حاوی 3.78 درصد چربی و حدود 3.38 درصد پروتئین است

شیر آنها برای مصرف مستقیم و فرآوری محصولات با کیفیت بالا استفاده می شود. مشخصات کامل نژاد این نژاد گاو را در جدول زیر مرور کنید .

نام نژادخاکستری تیرولز
نام دیگرتیرولین گری ، آلمانی: Tiroler Grauvieh و ایتالیایی: Grigio Alpina
هدف نژادگوشت ، شیر
نکات ویژهفعال ، هاردی ، علفگیر عالی
اندازه نژادمتوسط
گاو نرهاحدود 550-600 کیلوگرم
گاوهاحدود 550-600 کیلوگرم
تحمل آب و هواهمه آب و هوا
رنگ کتخاکستری جامد یا خاکستری آهنی
شاخدارآره
عملکرد شیرخوب
نادر بودنمشترک
کشور/محل مبدااتریش

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *