اردک دوکلر یک نژاد دو منظوره اردک خانگی است که از فرانسه نشات گرفته است. نام این شهر از شهر دوکلر در نورماندی گرفته شده است. این نژاد در زبان فرانسوی Canard Duclair و در آلمانی Duclair Enten نیز نامیده می شود .

Duclair اردک یک نوع است اردک روان . و نسخه آبی شبیه به آن توصیف شده است و شباهت زیادی به اردک آبی سوئدی دارد

گاهی اوقات تشخیص تفاوت بین این دو نژاد اردک بسیار دشوار است . در 23 نوامبر 1923 استانداردهای رسمی برای اردک دوکلر وضع شد.

فهرست مطالب

  • ویژگی های فیزیکی اردک دوکلر
    • استفاده می کند
      • نکات ویژه

ویژگی های فیزیکی اردک دوکلر

اردک های دوکلر به عنوان یک نژاد اردک متوسط ​​طبقه بندی می شوند. دو نوع رنگ از این نژاد اردک وجود دارد. سیاه و آبی. هر دو رقم دارای یک گلی سفید و یک پر سفید سفید در هر بال هستند.

برخی از کشاورزان اردک دوکلر را ” ملارد کلاسیک خرس ” توصیف کردند که سر سبز و ماهیچه های سفید دارد. و بدن مشکی ، قهوه ای جامد یا حتی خاکستری آبی.

میانگین وزن بدن این نژاد اردک حدود 2.5 کیلوگرم است. و دریک ها به طور متوسط ​​حدود 3 کیلوگرم وزن دارند. عکس از ویکی پدیا

استفاده می کند

اردک دوکلر نژادی دو منظوره است. هم برای تولید گوشت و هم برای تخم مرغ مناسب است. این نژاد به عنوان یک انتخاب عالی برای اردک برشته در نظر گرفته می شود

نکات ویژه

اردک دوکلر طبیعت بسیار آرام و رام کردن آن بسیار آسان است. به همین دلیل برای مبتدیان یک اردک خوب و همچنین حیوانات خانگی بسیار خوب محسوب می شود. این مرغابی ها علوفه خوار خوبی هستند و معمولاً به عنوان پرندگان مرتعی یا دامداری آزاد عمل می کنند.

نژاد بسیار مقاوم و فعال است. و هنگام تغذیه ، معمولاً بی مهرگان مانند مگس ، سوسک ، سنجاقک ، مگس کادیس ، گاستروپد ، کرم و طیف وسیعی از سخت پوستان را جستجو می کنند. آنها همچنین دوست دارند برای حلزون و حلزون علوفه بخورند.

این اردک ها لایه های بسیار خوبی از تخم مرغ های بزرگ هستند. تخم های آنها مایل به سبز مایل به آبی است و سالانه حدود 80 تا 100 تخم تولید می کنند. با این حال ، مشخصات کامل نژاد این نژاد اردک را در نمودار زیر مرور کنید.

نام نژاددوکلر
نام دیگرهمچنین به زبان فرانسوی Canard Duclair و به آلمانی Duclair Enten نامیده می شود
هدف نژاددو منظوره
نکات ویژهآرام ، سریع پرورش دهنده ، علف خوار عالی
کلاس نژادمتوسط
کبودیمیانگین
دریکحدود 3 کیلوگرم
اردکحدود 2.5 کیلوگرم
تحمل آب و هواهمه آب و هوا
رنگ تخم مرغسبز مایل به آبی
اندازه تخم مرغبزرگ
وزن تخم مرغحدود 70 گرم
بهره وری تخم مرغکم
قابلیت پروازفقیر
نادر بودنمشترک
انواعمشکی و آبی
کشور مبدافرانسه

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *