پرورش حلزون (که به آن هلیکولیست نیز گفته می شود ) یک تجارت بسیار رایج و محبوب در برخی از کشورها است. این نسبتا آسان است و تولید تجاری بسیار سودآور است.

با این حال ، پرورش حلزون در واقع فرآیند پرورش حلزون های خوراکی است ، عمدتا برای مصرف انسان و همچنین برای استفاده لوازم آرایشی.

گوشت و تخم مرغ حلزون را می توان به ترتیب به عنوان اسکارگو و به عنوان نوعی خاویار مصرف کرد. مخاط دارای خواص پزشکی است و همچنین در لوازم آرایشی استفاده می شود (مخاط به نام لجن حلزون نیز نامیده می شود).

خوردن حلزون روند جدیدی نیست. در کاوش های باستان شناسی صدف حلزون برشته پیدا شده است. این نشان می دهد که حلزون ها از دوران ماقبل تاریخ خورده شده اند.

انواع مختلف حلزون های مختلف در سراسر جهان موجود است. اما همه این حلزون ها قابل خوردن نیستند. معروف ترین و محبوب ترین گونه حلزون خشک خوراکی در جهان غرب Helix pomatia است.

حلزون پوماتیا معمولاً به عنوان حلزون بورگوندی یا حلزون رومی شناخته می شود. اگرچه ، این گونه برای تجارت سودآور پرورش حلزون مناسب نیست. و به طور کلی از طبیعت برداشت می شود.

رایج ترین گونه حلزون مورد استفاده برای تولید تجاری در جهان غرب Cornu aspersum است که قبلاً به عنوان Helix aspera شناخته می شد. [ 1 ]

پرورش حلزون تجاری عموماً با حلزون آفریقایی در آب و هوای گرمسیری انجام می شود. حلزون آفریقایی از نظر بیولوژیکی در خانواده Helicidae نمی افتد و بنابراین گوشت بسیاری از آنها را اسکارگوت نمی نامند.

شما باید گونه حلزون مناسب را انتخاب کنید ، یک زیستگاه مطلوب ایجاد کنید و برای شروع و حفظ یک تجارت موفق پرورش حلزون از حلزون ها به خوبی مراقبت کنید. شما می توانید مزرعه حلزون خود را از یک سرگرمی شخصی به یک تجارت پردرآمد با صبر و فداکاری تبدیل کنید.

فهرست مطالب
ارزش غذایی حلزون
مزایای کسب و کار پرورش حلزون
نحوه راه اندازی کسب و کار پرورش حلزون
الزامات محیطی
آب و هوای مناسب
خاک مناسب
اسباب بازی
حلزون بخرید
تغذیه
پرورش
مراقبت و مدیریت دیگر
برداشت
بازار یابی
ارزش غذایی حلزون
حلزون ها بسیار مغذی و خوشمزه هستند. اگر به روش صحیح آشپزی کنید سالم است. بر اساس اطلاعات بانک اطلاعاتی مواد مغذی فرانسه ، ترکیب غذایی حلزون های خام (100 گرم قسمت خوراکی) عبارتند از:

کربوهیدرات های موجود: 2 گرم
کلسیم: 170 میلی گرم
انرژی: 80.5 کیلو کالری (337 کیلوگرم)
چربی: 1 گرم
فیبر: 0 گرم
آهن: 3.5 میلی گرم
پروتئین: 16 گرم
منیزیم: 250 میلی گرم
ویتامین C: 0 میلی گرم
آب: 79 گرم
مزایای کسب و کار پرورش حلزون
پرورش حلزون یک تجارت رایج در برخی از کشورها است. و محبوبیت آن به تدریج در حال افزایش است. این تجارت مزایا یا مزایای زیادی دارد. در اینجا سعی داریم مزایای برتر راه اندازی تجارت تجاری حلزون تجاری را شرح دهیم.

این نسبتاً یک صنعت کشاورزی قدیمی است . بسیاری از مردم در حال حاضر این کسب و کار را برای کسب سود انجام می دهند.
پرورش حلزون نسبتاً آسان است. حتی اگر مبتدیان آموزش کوتاهی را در زمینه تولید حلزون بگذرانند ، می توانند پرورش حلزون را شروع کنند.
حلزون ها طبیعت هرمافرودیتی دارند و از نظر تولید مثل بسیار زیاد هستند.
هر دو اندام تناسلی نر و ماده در هر حلزون موجود است. در نتیجه ، حلزون ها می توانند بسیار سریع تولید مثل کنند.
یک حلزون می تواند 6 بار در سال تخم بگذارد. و حلزون می تواند هر بار بیش از 80 تا 100 تخم بگذارد.
گوشت حلزون بسیار خوشمزه و خوشمزه است و همچنین در برخی از کشورها بسیار محبوب است.
گوشت حلزون بهتر از سایر گوشت های قرمز در نظر گرفته می شود. و سرشار از مواد مغذی است.
گوشت حلزون منبع عالی آهن ، پروتئین ، کلسیم و فسفر است و از نظر کلسترول ، سدیم و چربی بسیار کم است. به همین دلیل است که گوشت حلزون توسط متخصصان تغذیه و پزشکان برای بیماران و همچنین عموم مردم بسیار توصیه می شود.
حلزون ها در برخی از کشورهای آفریقایی تقاضا دارند ، اما در جهان غرب نیز تقاضای بسیار خوبی دارند.
خطر از دست دادن در مشاغل پرورش حلزون نسبتاً کمتر از سایر مشاغل کشاورزی است .
شما می توانید این تجارت را در مقیاس کوچک همراه با حفظ شغل فعلی خود شروع کنید.
تجارت تجاری حلزون تجاری به طور کلی به سرمایه گذاری کمتری نیاز دارد. اما ROI بسیار خوب است و شما به زودی پول سرمایه گذاری شده خود را پس می گیرید.
از آنجا که یک تجارت سودآور است ، بنابراین تولید حلزون تجاری می تواند راهی عالی برای ریشه کن کردن بیکاری باشد. به ویژه ، جوانان تحصیل کرده بیکار می توانند این مشاغل را منبع اشتغال خود قرار دهند.
تولید حلزون تجاری فرآیندی زمان بر نیست. همچنین هیچ مشکلی از نظر استرس ، بو ، سر و صدا و تحریک وجود ندارد.
گوشت حلزون بسیار مغذی و سالم است. اگر می توانید سیستم تولید خود را راه اندازی کنید ، می توانید از گوشت حلزون تازه لذت ببرید.
نحوه راه اندازی کسب و کار پرورش حلزون
شروع پرورش حلزون نسبتاً آسان است. حتی مبتدیان می توانند پس از گذراندن دوره های آموزشی کوتاه مدت ، این تجارت را آغاز کنند.

پرورش حلزون ، پرورش حلزون تجاری ، تجارت پرورش حلزون ، تجارت پرورش حلزون تجاری ، نحوه شروع پرورش حلزون
اگر بتوانید همه چیز را به طور کامل مدیریت کنید ، می توانید سود خوبی از این تجارت کسب کنید. در اینجا سعی داریم مراحل شروع و حفظ یک کسب و کار موفق را بیشتر توضیح دهیم.

الزامات محیطی
محیط مناسب برای پرورش حلزون ضروری است. عموماً حلزونها به راحتی آبگیری می کنند. خشکی در حلزون ها به دلیل رطوبت شل شده در حلزون ها رخ می دهد.

باد طبیعی میزان از دست دادن رطوبت حلزون ها را افزایش می دهد. به همین دلیل ، شما باید مکان مناسبی را برای ایجاد مزرعه حلزون خود انتخاب کنید.

شما باید حلزونها را در گلخانه در محیطی محافظت شده از باد نگهداری کنید. این کار باعث می شود آب حلزون ها از بدن خود خارج نشود. منطقه ای با درختان زیاد می تواند محیطی مناسب برای حلزون ها باشد.

آب و هوای مناسب
آب و هوای معتدل با دمای بین 15 تا 25 درجه سانتی گراد با رطوبت زیاد (75 تا 95 درصد) برای تجارت تجاری حلزون تجاری بهترین در نظر گرفته می شود. اگرچه ، بیشتر انواع حلزون می توانند طیف وسیعی از دما را تحمل کنند.

دمای مطلوب برای بسیاری از انواع 21 درجه سانتی گراد است. حلزون ها هنگام خواب زمستانی ، هنگامی که درجه حرارت به زیر 7 درجه سانتی گراد می رسد. حلزونها در دمای 12 درجه سانتی گراد غیر فعال هستند و همه رشد در دمای 10 درجه سانتی گراد متوقف می شود.

هنگامی که درجه حرارت بسیار بالاتر از 27 درجه سانتیگراد می رود یا شرایط خیلی خشک می شود ، حلزون ها برآورد می شوند. باد برای حلزونها مضر است زیرا باعث کاهش رطوبت می شود و حلزونها باید رطوبت خود را حفظ کنند.

خاک مناسب
خاک زیستگاه اصلی حلزون است و خاک باید حاوی برخی از اجزا و مواد شیمیایی باشد که برای زنده ماندن حلزون ها ضروری است.

به همین دلیل همه انواع خاک برای تجارت تجاری حلزون مناسب نیست. پوسته حلزونها عمدتا کلسیم هستند و بیشتر کلسیم را از خاک می گیرند. آنها آب را از خاک می نوشند و تخم می گذارند.

بنابراین ، انتخاب یک مکان بسیار مناسب با در دسترس بودن انواع امکانات لازم برای حلزون ها بسیار مهم است. محدوده pH بین 5.8 تا 7.5 برای حلزون خوب در نظر گرفته می شود.

حلزونها شرایط غرقابی را ترجیح نمی دهند و خشکی بیش از حد نیز برای آنها مضر است. از خاک اسیدی اجتناب کنید و خاک شنی-لومی با ظرفیت نگهداری آب کم برای تولید حلزون مناسب تلقی می شود.

اسباب بازی
اسباب بازی نقش بسیار مهمی در تجارت موفق پرورش حلزون دارد. یک لوازم جانبی خوب ، حلزون ها را ایمن و پربار نگه می دارد. لوازم جانبی می توانند از قسمتی از زمین محافظت شده از حصار ، که از باد محافظت شده است تا یک جعبه سرپوشیده متفاوت باشد.

همچنین می توانید یک قلم بتنی بسازید و آن را با خاکی به اندازه 10 اینچ پر کنید ، یا یک سنگر حفر کنید و اطراف آن را با صفحه یا سیم بپوشانید. این برای تولید تجاری مفید است و از فرار حلزون ها جلوگیری می کند.

اکثر حلزون ها عموماً دوست دارند در مکان های سرد و تاریک بمانند. هرگز اجازه ندهید که حیوانات مضر وارد وسایل مورد نیاز مانند مار ، موش یا سایر شکارچیان شوند.

شمشیربازی با سیم یک راه حل عالی برای دور نگه داشتن همه این حیوانات و شکارچیان است. شما همچنین باید از برخی حشرات کوچکتر اما مضر مانند موریانه ها و مورچه ها جلوگیری کنید.

شما برای ساخت وسایل مورد نیاز خود مانند چوب مقاوم در برابر پوسیدگی و موریانه مانند Milicia excelsa (نام تجاری iroko) نیاز دارید. Nauclea diderrichii (نام تجاری- opepe) ؛ Lophira alata (نام تجاری – ekki) ، بلوک های ماسه ای ؛ پشه بند و ورقه های پلی اتیلن.

این نوع مواد برای ساختن هر نوع لوازم جانبی مورد نیاز است. انواع لوازم جانبی عبارتند از:

جعبه هاچ
قلم ترانشه
قلم مینی پدوک
قلم های متحرک
قلم های آزاد
حلزون بخرید
پس از ایجاد محیط خوب و لوازم جانبی ، زمان خرید حلزون تازه از بازار یا هر مزرعه حلزون موجود در منطقه شما فرا رسیده است.

به گفته برخی از کارشناسان ، “گرفتن حلزون به طور مستقیم از طبیعت به جای خرید از بازار ، تولید خوبی را در پی خواهد داشت”.

زیرا حلزونهای وحشی به راحتی می توانند خود را با محیط جدید نسبت به حلزونهای پرورش یافته سازگار کنند. روشهای مختلفی برای جمع آوری حلزون های وحشی وجود دارد.

تغذیه
تغذیه حلزون ها با غذای بسیار خوب و مغذی مهمترین بخش تجارت حلزون است. زیرا ، غذای خوب رشد خوب و همچنین سلامت خوب حلزون ها را تضمین می کند.

حلزونها به طور کلی میوه ، برگ سبز ، سبزیجات و غیره می خورند. شما می توانید حلزون خود را با مواد در دسترس مانند کلم ، برگ های کاساوا ، کوکو ، برگ بادمجان ، برگ کاهو ، برگ پنجه ، برگ بامیه و غیره تغذیه کنید .

همچنین می توانید حلزون خود را با موز ، خیار ، بادمجان ، انبه ، گلابی ، میوه های نخل روغنی ، پنجه ، گوجه فرنگی و غیره تغذیه کنید .

پرورش
حلزون ها به طور طبیعی پرورش دهندگان بسیار خوبی هستند. آنها به راحتی تکثیر می شوند و تخمهای بارور تولید می کنند.

اکثر پرورش دهندگان حلزون به حلزون های خود اجازه می دهند که به تنهایی با یکدیگر جفت گیری کنند. اگر بتوانید حلزون های خود را در شرایط ایده آل نگهداری کنید ، پس پرورش با سرعت بیشتری اتفاق می افتد و موفقیت بیشتری خواهد داشت.

مراقبت و مدیریت دیگر
مراقبت خوب از حلزون ها برای موفقیت در تجارت پرورش حلزون بسیار مهم است. مراقبت خوب نه تنها به رشد بهتر حلزون ها کمک می کند ، بلکه به آنها کمک می کند تا از مشکلات سلامتی در امان بمانند.

حفظ محیط بهداشتی برای جلوگیری از شیوع بیماری ها. حفظ محیط بهداشتی نیز به بهبود سلامت و سرعت رشد حلزون ها کمک می کند.

همیشه سعی کنید غذای تازه به حلزون های خود بدهید. و به طور مرتب غذای باقی مانده را حذف کنید. افزودن کرم خاکی به خاک یک راه عالی برای تمیز نگه داشتن خاک است.

در شرایط چگالی بالا ، حلزون ها ممکن است توسط انگل ها ، نماتدها ، ترماتودها ، قارچ ها و میکرو بندپایان آلوده شوند.

سعی کنید از انواع شکارچیان مضر جلوگیری کنید. موش ، موش ، خال ، راسو ، راسو و پرندگان شکارچیان اصلی حلزون ها هستند.

برداشت
حلزون ها به طور کلی بسیار سریع رشد می کنند. آنها زمانی بالغ می شوند که لب در باز شدن پوسته آنها شکل می گیرد. پوسته های آنها قبل از بلوغ به راحتی شکسته می شوند (آنها را نامطلوب می کند).

سریعترین ، بزرگترین و سالم ترین حلزون ها را برای پرورش دهندگان نسل بعدی نگهداری کنید. این به طور کلی حدود 5 of از محصول است ، و حلزون های باقی مانده را برای فروش ارسال کنید.

تخم حلزون همچنین ممکن است برداشت و فرآوری شود تا خاویار حلزون تولید شود. برای برداشت آسان تخمها ، واحدهای تکثیر ویژه مورد نیاز است.

بازار یابی
قبل از شروع این تجارت باید استراتژی های بازاریابی خود را تعیین کنید. زیرا اگر نتوانید محصولات خود را به راحتی به بازار عرضه کنید ، در این صورت نمی توانید سود خوبی کسب کنید.

اگرچه ، حلزون ها و محصولات حلزون بازار مستقیمی دارند. تقاضا و ارزش خوبی در بازار بین المللی دارد.

کلمه غربی و برخی از کشورهای آفریقایی مصرف کننده اصلی حلزون هستند. همچنین می توانید با برخی از شرکت هایی که محصولات حلزون را به کشورهای عمده مصرف کننده صادر می کنند تماس بگیرید.

اینها مراحل و روشهای متداول برای راه اندازی و راه اندازی یک تجارت موفق پرورش حلزون است. حفظ یک تجارت سودآور بسیار آسان است. امیدوارم این راهنما به شما کمک کرده باشد! موفق باشید و خداوند به شما برکت دهد!

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *