اردک کایوگا یک نژاد متوسط ​​از اردک اهلی است که منشاء آن ایالات متحده است. این در اواسط قرن نوزدهم توسعه یافت و نژادی بسیار محبوب بود.

نام این نژاد برگرفته از دریاچه Cayuga است که در قسمت غربی نیویورک واقع شده است. سابقه طولانی در مورد ایجاد این نژاد وجود دارد. اما اعتقاد بر این است که ، اردک کایوگا از تلاقی اردک هند شرقی و اردک رویان ایجاد شده است 

امروزه این نژاد یک نژاد اردک بسیار محبوب در ایالات متحده است و عمدتا برای تولید گوشت و تخم مرغ و همچنین پرنده زینتی استفاده می شود.

نژاد اردک کایوگا برای اولین بار در سال 1851 وارد انگلستان شد ، هنگامی که نژاد در نمایشگاه بزرگ در کریستال پالاس نشان داده شد. و در سال 1907 توسط استاندارد بریتانیا به رسمیت شناخته شد ، اما خیلی زود توسط استاندارد آمریکایی به رسمیت شناخته شد.

اردک کایوگا در سال 1874 در استاندارد کمال انجمن طیور آمریکا پذیرفته شد. اطلاعات بیشتر در مورد این نژاد اردک زیبا را در زیر بخوانید.

فهرست مطالب

ویژگی های اردک کایوگا

اردک کایوگا یک نژاد اردک متوسط ​​فوق العاده است . به راحتی با اسلحه سیاه و پرهای سیاه مشخص می شود ، که درخشندگی سبز سوسک رنگین کمانی در نور صحیح است. ماده ها در سالهای دوم و بعد ، مقداری رنگ سفید روی پرهای خود می گیرند.

دیدن اردک ها در نور خورشید بسیار شگفت انگیز است. ساق و منقار اردک های کایوگا سیاه است. آنها معمولاً خود را به صورت عمودی با گردن بلند حمل می کنند. آنها چشمهای قهوه ای تیره دارند

جوجه اردک های کایوگا دارای پرهای سیاه هستند. وزن متوسط ​​دریک ها 3.6 کیلوگرم و وزن اردک ها به طور متوسط ​​3.2 کیلوگرم است. عکس از ویکی پدیا

استفاده می کند

اردک کایوگا یک اردک بسیار محبوب در ایالات متحده است. آنها هم برای گوشت و هم برای تخم مرغ نگهداری می شوند. آنها همچنین به عنوان یک نژاد زینتی پرورش داده می شوند و به عنوان پرندگان نمایشگاهی بسیار خوب هستند.

نکات ویژه

اردک کایوگا خویی مطیع دارد و شخصیت بسیار خوبی دارد. این اردک یکی از سخت ترین اردک های داخلی است. اگر با دست بلند شوند به راحتی رام می شوند. آنها بسیار مقاوم در برابر سرما هستند و می توانند زمستان های سخت شمال شرقی را تحمل کنند.

آنها علوفه خوار خوبی هستند و بیشتر رژیم غذایی خود را از طریق علوفه تامین می کنند. بنابراین آنها برای سیستم پرورش اردک دام آزاد بسیار خوب هستند و از خوردن حلزون ، حلزون و بیشتر حشرات دیگر لذت می برند. این نژاد برای تولید گوشت و تخم مرغ مناسب است.

گوشت اردک کایوگا طعم عالی و کیفیت خوبی دارد. اما تمیز کردن لاشه عمدتا به دلیل پرهای تیره آنها دشوار است. آنها همچنین برای تولید تخم مرغ مفید هستند.

به طور متوسط ​​اردک کایوگا می تواند سالانه حدود 100 تا 150 تخم بزرگ داشته باشد. تخم های آنها در ابتدا به رنگ سیاه یا خاکستری تیره است. اما رنگ تخم مرغ تا پایان فصل سفید می شود. دریک ها اغلب بی صدا هستند ، اما اردک ها کاملاً صوتی هستند. اردکها پرخور هستند و اغلب روی تخم های خود نشسته و تخم می گذارند

دوره جوجه کشی تخم مرغ اردک کایوگا 28 روز است. متوسط ​​عمر اردک کایوگا که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شود 8 تا 12 سال است. مشخصات کامل نژاد این نژاد اردک را در زیر مرور کنید.

نام نژادکایوگا
نام دیگرهیچ یک
هدف نژادگوشت ، تخم مرغ ، نمایشگاه ، زینتی ، حیوانات خانگی
نکات ویژهبه راحتی اهلی ، مطیع ، دوستانه ، به عنوان حیوان خانگی خوب است
کلاس نژادمتوسط
کبودیمیانگین
دریکحدود 3.6 کیلوگرم
اردکحدود 3.2 کیلوگرم
تحمل آب و هواهمه آب و هوا
رنگ تخم مرغرنگ خاکستری سیاه یا تیره در اواخر فصل به رنگ سفید محو می شود.
اندازه تخم مرغبزرگ
وزن تخم مرغ75-90 گرم
بهره وری تخم مرغکم
قابلیت پروازفقیر
نادر بودنمشترک
انواعسیاه
کشور مبداایالات متحده

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *