غاز تولوز یک نژاد خانگی بسیار قدیمی است. این در Haute Garonne توسعه داده شد ، جایی که شهر تولوز مرکز این منطقه در جنوب غربی فرانسه است.

نام غاز تولوز در سال 1555 ثبت شده است. مخصوصاً نژاد اصلی خاکستری رنگ نژادی بسیار قدیمی است. دو نوع غاز تولوز شناخته شده است. نوع کشاورزی کمی سبک تر و بدون گندیدگی

و یک نوع دیگر یک نوع صنعتی سنگین با گندیدگی است. هر دو نوع از نظر اندازه بزرگ و بسیار سنگین هستند. این نژاد برای اولین بار در دهه 1840 به انگلستان و در اوایل دهه 1850 به آمریکا صادر شد.

این محبوب ترین نژاد تجاری است که در آمریکا فروخته می شود. آنها در اولین استاندارد آمریکایی کمال در سال 1874 پذیرفته شدند. بعداً نژاد غاز تولوز به آمریکای شمالی آورده شد ، زیرا در غرب میانه بالا به دلیل مقاومت در برابر زمستان های سرد محبوب شد. ویژگی ها ، استفاده ، حقایق مربوط به نژاد و مشخصات کامل نژاد غاز تولوز را در زیر مرور کنید.

فهرست مطالب

  • خصوصیات غاز تولوز
    • استفاده می کند
      • حقایق نژادی

خصوصیات غاز تولوز

تولوز یک نژاد غاز سنگین است. آنها دارای اجسام عظیم و عمیق با انحنای آویزان بزرگ هستند. اگرچه یک نوع کمی سبک تر بدون کورک در دسترس است. این نژاد در انواع Buff و Grey شناخته شده است و آنها فاقد دستگیره نژاد آفریقایی هستند.

آنها دارای یک دیواره عمیق هستند که تقریباً زمین را لمس می کند. معمولاً آنها خود را تقریباً افقی حمل می کنند. غاز تولوز به دلیل بدن بزرگ مربع و پهن خود معروف است. حفاظت از نژادهای دامداری آمریکا غاز تولوز را به سه زیر گروه تقسیم کرده است. و گروه های فرعی Exhibition ، Production و Standard Dewlap هستند.

نمایشگاه و انواع استاندارد Dewlap پرندگان عظیم الجثه هستند. و نوع نمایشگاه دارای ویژگی های اغراق آمیز بیشتری است. و نوع تولید غاز خاکستری کمی کوچک است که معمولاً توسط جوجه کشی فروخته می شود. به طور متوسط ​​وزن استاندارد برای مردان تولوز 9-9.5 کیلوگرم و 7-8.5 کیلوگرم برای زنان است. عکس از ویکی پدیا

استفاده می کند

نژاد غاز تولوز از نظر اندازه سنگین است و عمدتا برای تولید گوشت و همچنین برای نمایشگاه استفاده می شود. این نژاد یک تولید کننده مهم گوشت است و با کبد بزرگ خود ، منبع فوی گراست. و پرهای کرکی این نژاد غاز منبع خوبی برای پرهای پایین است. این نژاد لایه ضعیفی دارد و برای تولید تخم مناسب نیست.

حقایق نژادی

مانند دیگر نژادهای غاز سنگین ، تولوز معمولاً مطیع است. آنها به دلیل مربع بزرگ ، بدن گسترده و سرعت رشد سریع معروف هستند. هنگامی که غذای فراوانی وجود داشته باشد و فضای کافی برای ورزش وجود نداشته باشد ، آنها به سرعت وزن خود را افزایش می دهند.

غازها با انواع خزه در سال 20-35 تخم می گذارند. و نوع بدون روکش 25-40 تخم در سال می گذارد. اندازه تخمها بسیار بزرگ است و رنگ آنها سفید است. آنها علف خوار خوبی نیستند. بسیار مهم است که پرندگان تولیدکننده در طول فصل تولید مثل اضافه وزن نداشته باشند.

اما پرندگان در این دوره به تغذیه غلیظ با 18 تا 22 درصد پروتئین خام نیاز دارند. باروري در زماني كه پرندگان به اندازه كافي ورزش مي كنند ، به غذاهاي سبز آبدار و آب براي شنا كمك مي كنند ، بيشتر است. مشخصات کامل نژاد این غاز را در نمودار زیر مرور کنید.

نام نژادتولوز
نام دیگرفرانسوی: Oie de Toulouse bavette ، فرانسوی: Oie de Toulouse sans bavette
هدف نژادگوشت
نکات ویژهمطیع ، دوستانه ، در حال رشد سریع
کلاس نژادسنگین
کبودیمیانگین
وزنمیانگین وزن برای مردان تولوز 9-9.5 کیلوگرم و 7-8.5 کیلوگرم برای زنان است
تحمل آب و هواهمه آب و هوا
رنگ تخم مرغسفید
اندازه تخم مرغفوق العاده بزرگ
بهره وری تخم مرغضعیف (20-40 تخم مرغ در سال)
قابلیت پروازفقیر
نادر بودنمشترک
انواعباف و خاکستری
کشور مبدافرانسه

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *