پرورش گوزن تجاری یک ایده تجاری جدید است. پرورش برخی از گوزن ها بسیار آسان است و به راحتی نگهداری می شوند. آنها مانند دیگر حیوانات اهلی هستند و راه اندازی و اداره یک تجارت پرورش گوزن بسیار آسان است.

یک مزرعه گوزن در واقع یک تجارت خوب است و بسیاری از گونه های مختلف برای تولید تجاری خوب هستند. گونه های محبوب گوزن ، گوزن شمالی ، گوزن شمالی یا به ویژه گوزن دم سفید به عنوان دام پرورش داده می شوند.

پرورش گوزن های تجاری عمدتا به دلیل گوشت ، پوست و غیره محبوبیت زیادی پیدا می کند. نیوزلند بزرگترین تامین کننده گوشت گوزن پرورش یافته در مزرعه است.

مزارع تجاری بزرگ گوزن از نیوزلند سرچشمه گرفته است و این کشور هنوز پیشرفته ترین صنعت پرورش گوزن در جهان را دارد.

کسب و کار پرورش گوزن فرصتی عالی برای کسب سود بیشتر و ایجاد منابع اشتغال خوب است.

گوزن یکی از زیباترین حیوانات وحشی طبیعت است. و همه نوع مردم آنها را دوست دارند ، به ویژه برای زیبایی و طبیعت ملایم آنها. بسته به گونه ، بدن گوزن ها بسیار رنگارنگ است.

همانطور که گوزن یک حیوان وحشی است ، بنابراین شما به سختی می توانید هیچ گوزنی را در اطراف خود ببینید.

امروزه جمعیت جهان به سرعت در حال افزایش است و مردم در جستجوی برخی از ایده های جدید کشاورزی هستند که می تواند امنیت غذایی را تضمین کرده و یک منبع درآمد پایدار و سودآور ایجاد کند.

تجارت تجاری گوزن تجاری می تواند بخشی از این امر باشد. گوزن یک حیوان وحشی است و جمعیت آن در طبیعت به تدریج در حال کاهش است.

بنابراین با پرورش گوزن ها به صورت تجاری ، می توانیم منبع درآمد خوبی داشته باشیم و در عین حال می توانیم این گونه جانوری را در حال انقراض نجات دهیم.

محصولات گوزن تقاضای زیادی دارند و ارزش بالایی در بازار دارند. اما این مشاغل پردرآمد مشکلاتی دارد.

کسب و کار تجاری گوزن تجاری توسط دولت برخی از کشورها مجاز نیست. بنابراین قبل از برنامه ریزی برای شروع این تجارت ، با نزدیکترین مرکز خدمات حیات وحش خود تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا پرورش گوزن تجاری در کشور شما مجاز است یا خیر.

فهرست

 • وحشی در مقابل گوزن اهلی
 • مزایای کسب و کار پرورش گوزن
 • نحوه راه اندازی کسب و کار پرورش گوزن
  • یک مکان خوب انتخاب کنید
  • مسکن
  • تغذیه
  • پرورش
  • مراقبت و مدیریت دیگر
  • بازار یابی

وحشی در مقابل گوزن اهلی

در زمان های قدیم ، مردم برای تامین نیازهای غذایی روزانه خود (نه به عنوان سرگرمی یا سرگرمی) به شکار حیوانات می پرداختند.

اگر آنها می توانستند حیوانات کمی شکار کنند یا صید کنند ، برخی از آنها را برای برآوردن نیاز غذایی خود می کشتند و بقیه را در خانه خود نگهداری می کردند تا از حیوانات در آینده استفاده کنند.about:blank

از آن زمان بشر شروع به نگهداری حیوانات وحشی در خانه خود کرد. در میان حیوانات وحشی محدود به خانه ، برخی از گونه ها بیعت انسان ها را پذیرفتند و شروع به پرورش و زندگی با آنها کردند.

گاو ، بز ، گوسفند ، گاومیش ، اسب ، الاغ و انواع مختلف پرندگان وحشی بیشتر در بین آن حیوانات وحشی رایج هستند.

امروزه گوزن نیز در برخی از کشورهای جهان به عنوان حیوان اهلی در نظر گرفته می شود و پرورش می یابد. پرورش گوزن بسیار آسان و سودآور است ، به ویژه برای تقاضا و نرخ بالای محصولات گوزن در بازار محلی و بین المللی.

انسان و حیوانات برای زنده ماندن به درخت و جنگل نیاز دارند. با کاهش تعداد جنگل ها و درختان ، مکان مناسب برای حیوانات وحشی نیز کاهش می یابد.

در نتیجه ، برای ما بسیار مهم است که برخی از گونه های خاص حیوانات وحشی مانند گوزن را پرورش دهیم تا از انقراض آنها جلوگیری کنیم.

مزایای کسب و کار پرورش گوزن

پرورش گوزن تجاری مانند سایر مشاغل دامداری بسیار سودآور است. گوشت گوزن بسیار گرانتر از گوشت گاو ، گاومیش ، بز ، گوسفند ، اردک  یا  مرغ است .

معمولاً گوزن ها مانند سایر حیوانات دامی مانند بز ، گاو یا گوسفند علف ، برگ یا غلات می خورند. بنابراین تغذیه آنها بسیار آسان است.

دلایل خوبی وجود دارد که چرا شما باید تجارت گوزن را شروع کنید. در اینجا ما سعی می کنیم مزایای برتر/مزایای تجارت تجاری گوزن تجاری را شرح دهیم.

 • این یک صنعت کشاورزی جدید است ، اما بسیار سودآور است. اگر پول کافی دارید می توانید این تجارت را شروع کنید.
 • پرورش گوزن به عنوان نمادی از اشراف در برخی جوامع در سراسر جهان در نظر گرفته می شود.
 • شما می توانید در مدت کوتاهی از طریق پرورش گوزن در منطقه خود بسیار محبوب و مشهور شوید.
 • پرورش گوزن یک منبع سرگرمی عالی برای همه افراد مسن ، به ویژه برای بچه ها است.
 • پوست گوزن بسیار ارزشمند است. افراد ثروتمند از پوست برای تزئین خانه خود استفاده می کنند.
 • مردم بسیاری از کالاهای با ارزش را با استفاده از پوست گوزن تهیه می کنند و این تقاضای زیادی در کشورهای آمریکایی و اروپایی دارد.
 • گوزن نر هر سال یک جفت شاخ تولید می کند که ارزش بسیار بالایی دارد.
 • گوشت گوزن بسیار خوشمزه و خوشمزه است. تقاضای زیادی دارد و از ارزش بالایی در طول زمان برخوردار است.
 • اگر در ملک خود مقداری گوزن نگهداری کنید ، زیبایی ملک شما را افزایش می دهد.
 • اگر تجربه پرورش گاو ، بز ، گوسفند و غیره را دارید می توانید پرورش گوزن را شروع کنید ، پرورش گوزن مانند پرورش بز بسیار آسان است .
 • بیماریهای موجود در گوزن نسبت به سایر حیوانات دامی کمتر است. با پرورش گوزن به صورت تجاری ، می توانید منبع درآمد پایدار و اشتغال ایجاد کنید. جوانان تحصیل کرده بیکار می توانند به راحتی این تجارت را راه اندازی کنند.
 • نسبت بازده سرمایه گذاری (ROI) در این تجارت بسیار بالا است. به زودی پول سرمایه گذاری شده خود را دریافت خواهید کرد.

نحوه راه اندازی کسب و کار پرورش گوزن

راه اندازی یک تجارت تجاری آهو درست مانند شروع هرگونه تجارت دیگر دامداری است. بسیار آسان و ساده است.

حتی مبتدیان می توانند شروع به پرورش گوزن کنند. در اینجا ما سعی می کنیم در مورد شروع و راه اندازی یک کسب و کار پرورش گوزن بیشتر توضیح دهیم.

یک مکان خوب انتخاب کنید

اول از همه ، شما باید یک مکان بسیار مناسب برای شروع تجارت خود انتخاب کنید.

سعی کنید مکانی آرام و بدون سر و صدا و آلودگی را برای مزرعه خود انتخاب کنید. از منبع آب خوب در مزرعه خود اطمینان حاصل کنید.

همچنین از در دسترس بودن برق و سیستم حمل و نقل خوب اطمینان حاصل کنید.

مسکن

مسکن برای تجارت تجاری آهو بسیار مهم است. در شرایط وحشی ، گوزن ها در زیر درختان بزرگ یا در نزدیکی هرگونه علفزار زندگی می کردند.

اما اگر می خواهید آنها را در داخل ملک خود پرورش دهید ، باید خانه ای راحت و مناسب برای آنها بسازید.

گوزن ها معمولاً مکانهای مرتفع و خشک را برای زندگی دوست دارند. بنابراین برای آنها خانه ای در مکان بالاتر قرار دهید و سعی کنید خانه را همیشه خشک نگه دارید. اندازه خانه بستگی به تعداد گوزن هایی دارد که قصد پرورش آنها را دارید.

تغذیه

گوزن ها معمولاً مانند سایر حیوانات دام دوست دارند از علف ، برگ ، ذرت ، غلات و غیره استفاده کنند. عادت غذایی آنها مانند بز ، گاو ، گوسفند و سایر حیوانات خانگی علفخوار است.

می توانید علف گوزن ، برگ درخت ، زباله های آشپزخانه ، انواع ذرت یا غلات و غیره را تغذیه کنید .

همچنین می توانید به آنها غذای دانه دار بدهید که برای آنها بسیار مفید است. در کنار تأمین غذاهای مغذی ، از تامین کافی آب تازه و تمیز با توجه به تقاضای آنها اطمینان حاصل کنید.

پرورش

مانند بسیاری از حیوانات اهلی دیگر ، گوزن ها به طور طبیعی پرورش دهندگان بسیار خوبی هستند. اگر نسبت خوبی از گوزن نر و ماده در مزرعه خود داشته باشید ، آنها به راحتی تکثیر می شوند.

مراقبت و مدیریت دیگر

گوزن ها حیوانات بسیار قوی و مقاوم هستند. بنابراین ، آنها به طور کلی نیاز به مراقبت کمتر و مدیریت دیگر دارند.

اگرچه ، مراقبت خوب برای رشد مناسب و سلامت خوب حیوانات بسیار مهم است.

بنابراین ، سعی کنید از حیوانات خود به خوبی مراقبت کنید. آنها را به موقع واکسینه کنید. و همیشه سعی کنید ارتباط خوبی با دامپزشک در منطقه خود داشته باشید.

بازار یابی

بازاریابی محصولات گوزن چندان آسان نیست. زیرا پرورش گوزن تجاری در همه کشورها مجاز نیست. بنابراین ، سعی کنید قبل از شروع این تجارت ، ابتدا استراتژی های بازاریابی خود را تعیین کنید.

اینها مراحل و روشهای متداول برای شروع و راه اندازی یک کسب و کار موفق پرورش گوزن است. امیدوارم این راهنما به شما کمک کرده باشد! موفق باشید و خداوند به شما برکت دهد!

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *