سگ Chow Chow یک نژاد زیبا از سگ است که اصالتاً از شمال چین است. در منطقه بومی این نژاد ، Songshi-Quan نامیده می شود که به معنی ” سگ شیر پف کرده ” است. این نژاد به سادگی چاو نیز نامیده می شود .

Chow Chow به عنوان یک نژاد پایه شناخته شده است که قبل از ظهور نژادهای مدرن در قرن نوزدهم شناخته شده است.

یکی از نویسندگان پیشنهاد کرد که سگ چاو چاو حدود 2000 سال پیش در چین منشاء داشته یا احتمالاً 3000 سال پیش در قطب شمال آسیا سرچشمه گرفته و سپس به مغولستان ، سیبری و سپس به چین مهاجرت کرده است.

در یکی از افسانه های چینی از سگهای جنگی بزرگ آسیای مرکزی یاد می شود که شبیه شیرهای سیاه زبان بودند. گفته می شود که یک حاکم چینی دارای 5000 چاو است.

چینی ها همچنین از چاووس برای کشیدن سورتمه سگ استفاده می کردند ، و این توسط مارکوپولو مورد توجه قرار گرفت. یکی از نویسندگان اظهار می دارد که چاو چاو نیز برای مصرف انسان پرورش داده شده است.

در حال حاضر ، AKC (American Kennel Club) سالانه حدود 10 هزار سگ چاو چو را ثبت می کند. و Club Kennel Club تقریبا 350 ثبت نام می کند.

و امروزه سگهای Chow Chow از نظر محبوبیت در بین 155 نژاد و گونه ای که توسط باشگاه پرورشگاه آمریکایی به رسمیت شناخته شده است رتبه 64 را دارا هستند.

فهرست مطالب

 • ویژگی های سگ چاو چاو
  • مزاج
  • طول عمر
  • تغذیه
  • مراقبت
  • سلامتی

ویژگی های سگ چاو چاو

سگ Chow Chow دارای اندازه متوسط ​​تا بزرگ است و بسیار زیبا است. این سگ محکم ساخته شده است ، دارای نیمرخ مربعی شکل ، دارای جمجمه ای پهن و گوش های کوچک و مثلثی شکل ، با نوک های گرد است.

این نژاد به دلیل یک کت دوتایی بسیار متراکم که صاف یا خشن است شناخته می شود. خز مخصوصاً در ناحیه گردن ضخیم است و ظاهر برجسته یا یال به آن می بخشد.

کت ممکن است سایه دار/خود قرمز ، مشکی ، آبی ، دارچینی/حنایی یا کرم باشد. همه این گونه های رنگی در همه کشورها معتبر شناخته نمی شوند. افرادی که کت های تکه ای یا چند رنگ دارند خارج از استاندارد نژاد در نظر گرفته می شوند.

چشمان سگهای چاو چاو معمولاً مجموعه ای عمیق و شکل بادام است. این نژاد با زبان بنفش/آبی-مشکی که هیچ نژاد دیگری به جز شار پی ندارد ، منحصر به فرد است و دارای پاهای عقبی بسیار صاف است که منجر به راه رفتن نسبتاً کج می شود.

رنگ مایل به آبی به لب Chow-Chow گسترش می یابد. این تنها نژاد سگ است که این رنگ متمایز مایل به آبی در لب و حفره دهان دارد (سگهای دیگر دارای پوست سیاه و سفید یا طرحدار در دهان خود هستند).

یکی دیگر از ویژگی های بارز سگ Chow Chow دم فرفری است. این نژاد موهای ضخیمی دارد و به پشت پیچ خورده است.

بینی این سگ ها باید سیاه باشد ، اما چاو چاو با روکش آبی می تواند بینی آبی و یا حالت حالت جامد داشته باشد.

Chow Chow یک نژاد متوسط ​​تا بزرگ است. میانگین قد بدن سگهای بالغ بین 17 تا 22 اینچ در زمان پژمردگی است. میانگین وزن بدن زنده سگهای بالغ بین 18 تا 41 کیلوگرم برای نرها و بین 16 تا 39 کیلوگرم برای ماده ها است.

مزاج

برخی از افراد گرایش چاو چو را با گربه مقایسه می کنند. خلوت ، محفوظ ، باوقار ، مستقل ، سرسخت و باهوش.

یک سگ خوب چاو چاو با وجود بد اخلاق بودن ، هرگز نباید پرخاشگر یا خجالتی باشد. چاوها تمایل دارند به مشاغل خود فکر کنند و معمولاً مشکلی ایجاد نمی کنند.

آنها با مردم خود بازی خواهند کرد ، اما غریبه ها برای آنها هیچ علاقه ای ندارند مگر اینکه بدون دعوت صاحبخانه به خانه چاو چو (در این صورت ، فرد متجاوز را به چالش بکشند) نزدیک شوند. با این حال ، اگر غریبه ها آن را لمس کنند ، اگر یکی از صاحبان آن معرفی کند ، اجازه می دهد.

این سگ ها باید به طور گسترده اجتماعی شوند. معرفی افراد جدید ، سگها و موقعیتهای دیگر راههای بسیار خوبی برای معاشرت این سگها است. [

طول عمر

میانگین عمر سگ چاو چاو بین 11 تا 13 سال است.

تغذیه

میزان خوردن یک سگ بالغ بستگی به اندازه ، سن ، ساختار ، متابولیسم و ​​سطح فعالیت آن دارد. سگها نیز مانند مردم یک فرد هستند و همه آنها به یک اندازه غذا نیاز ندارند.

چاو چاو یک سگ متوسط ​​است و فعالیت متوسطی دارد. بنابراین ، رژیم غذایی این سگ باید برای یک سگ متوسط ​​با نیازهای متوسط ​​ورزشی تنظیم شود. به طور کلی 2 تا 3 فنجان غذای سگ با کیفیت بالا برای آنها کافی است. برای توصیه های بهتر تغذیه می توانید با دامپزشک منطقه خود مشورت کنید .

مراقبت

مراقبت خوب از حیوانات برای پرورش سگهای Chow Chow بسیار مهم است. شما همیشه باید از معاینات منظم دامپزشکی سگ خود برای تشخیص زودهنگام نگرانی های سلامتی خود مطلع باشید.

این سگ ها می توانند با انواع خانه ها ، از مکان ها تا آپارتمان ها سازگار شوند. اما آنها همیشه باید در خانه با مردم خود زندگی کنند ، نه اینکه در حیاط خلوت یا لانه خانه گیر کنند. آنها گرما را به خوبی تحمل نمی کنند ، بنابراین وقتی هوا سرد است آنها را در داخل خانه نگه دارید.

Chow Chows سگهای بسیار فعالی هستند. و سگهای بالغ برای سالم و شاد ماندن به ورزش روزانه نیاز دارند. آنها به دوازده دقیقه پیاده روی روزانه یا یک پیاده روی طولانی تر بسنده می کنند.

نژاد چاو در فصول بهار و پاییز به شدت خز خود را می ریزد ، که نیاز به مراقبت بیشتری نسبت به فصول دیگر دارد. مهم است که صاحبان از ابزار صحیح برای جلوگیری از آسیب رساندن به پوست و تمیز کردن نظافت استفاده کنند.

سلامتی

سگهای چاو چاو به طور کلی سالم هستند. اما مانند سایر نژادهای سگ ، آنها نیز مستعد بیماریهای خاصی هستند.

مشکلات بهداشتی مشترک آنها شامل دیسپلازی لگن سگ و آنتروپیون است. همیشه سعی کنید با یک دامپزشک در منطقه خود تماس خوبی داشته باشید.

نام نژادچو چاو
نامهای دیگرهمچنین به سادگی با نام Chow شناخته می شود
اندازه نژادمتوسط
ارتفاعبین 17 تا 22 اینچ در زمان پژمردگی
وزنبین 18 تا 41 کیلوگرم برای مردان و بین 16 تا 39 کیلوگرم برای زنان
خوب به عنوان حیوانات خانگیآره
تحمل آب و هواهمه آب و هوا
رنگدارچین کرم آبی مشکی (قهوه ای روشن تا قهوه ای) قرمز (طلایی روشن تا قرمز قهوه ای عمیق)
طول عمربین 11 تا 13 سال
برای کودکان خوب استآره
نادر بودنمشترک
کشور/محل مبداچین

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *