تجارت سیب تجاری یک تجارت بسیار قدیمی است. سیب یک میوه بسیار رایج است و در سراسر جهان یافت می شود. این میوه بسیار مغذی و بسیار محبوب است.

سیب در همه نقاط جهان موجود است. درختان سیب در سراسر جهان کشت می شوند و بیشترین رشد را در جنس Malus دارند.

درخت سیب در آسیای میانه سرچشمه گرفته است ، جایی که جد وحشی آن (Malus sieversii) امروزه نیز یافت می شود. سیب ها هزاران سال است که در آسیا و اروپا رشد می کنند و توسط استعمارگران اروپایی به آمریکای شمالی آورده شده اند.

سیب در بسیاری از کشورها میوه بسیار مهمی است. و در بسیاری از فرهنگها ، از جمله سنت مسیحیان نورس ، یونانی و اروپایی ، اهمیت مذهبی و اساطیری دارد.

اگر درختان سیب از بذر رشد کنند ، اندازه آنها عموماً بزرگ است. اما امروزه تولیدکنندگان سیب تجاری ارقام سیب را با پیوند روی پایه ها (که اندازه درخت حاصل را کنترل می کنند) تکثیر می کردند.

امروزه انواع/ارقام متعددی از سیب در سراسر جهان موجود است. هر یک از این گونه ها دارای ویژگی های خاصی هستند. انواع مختلف برای سلیقه ها و مصارف مختلف از جمله پخت و پز ، تولید سرکه یا خوردن خام تولید می شوند.

سیب در واقع درختی برگریز است که عموماً در کشت تجاری بین 6 تا 15 فوت و در طبیعت تا 30 فوت ارتفاع دارد. هنگام کشت ، اندازه ، شکل و تراکم شاخه ها با روش انتخاب و اصلاح پایه ها تعیین می شود.

برگهای درختان سیب به صورت متقابل بیضی شکل ساده به رنگ سبز تیره با حاشیه های دندانه دار و قسمتهای پایینی کمی مایل به چینی مرتب شده اند.

امروزه سیب یکی از محبوب ترین میوه ها است. مجموع تولید سیب در سراسر جهان در سال 2018 86 میلیون تن بوده است و چین تقریبا نیمی از کل آن را به خود اختصاص داده است. کشورهای ثانویه تولید کننده سیب ایالات متحده و لهستان هستند.

فهرست مطالب
تغذیه و کاربرد سیب
فواید سیب برای سلامتی
مزایای تجارت کشاورزی اپل
چگونه می توان تجارت کشاورزی اپل را راه اندازی کرد
گزینش سایت
خاک را آماده کنید
شرایط آب و هوایی برای کشاورزی سیب
انواع سیب
انتشار
خرید گیاهان
کاشتن
مراقبت
بارور کردن
آبیاری
وجین کردن
بین کشت
مالچ کردن
آموزش و هرس
آفات و بیماریها
برداشت
وظایف پس از برداشت
بازده
بازار یابی
تغذیه و کاربرد سیب
همه قسمتهای میوه (از جمله پوست ، اما نه دانه ها) برای مصرف انسان مناسب است. هسته ، از ساقه تا پایین ، حاوی دانه ها ، معمولاً خورده نمی شود و دور ریخته می شود.

این میوه ها را می توان به طرق مختلف مصرف کرد: آب میوه ، به صورت خام در سالاد ، در کیک پخته شده ، در سس ها پخته می شود و مانند کره سیب ، و سایر غذاهای پخته شده. آنها گاهی به عنوان عنصری در غذاهای خوش طعم مانند سوسیس و قیمه استفاده می شوند.

سیب میوه ای بسیار مغذی است. یک سیب خام حدود 14 درصد کربوهیدرات ، 86 درصد آب و محتوای ناچیز چربی و پروتئین دارد. به گزارش Healthline ، یک سیب متوسط ​​(حدود 182 گرم) مواد مغذی زیر را ارائه می دهد:

کربوهیدرات: 25 گرم
کالری: 95
فیبر: 4 گرم
پتاسیم: 6 درصد از RDI (مرجع مصرف روزانه)
ویتامین C: 14 درصد از RDI
ویتامین K: 5 of از RDI
در یک کلام ، سیب منبع خوبی از فیبر و ویتامین است. آنها همچنین حاوی پلی فنول هستند که ممکن است فواید بیشماری برای سلامتی داشته باشد.

فواید سیب برای سلامتی
مصرف روزانه سیب فواید زیادی برای سلامتی دارد. احتمالاً با ضرب المثل رایج انگلیسی زبان “یک سیب در روز پزشک را دور می کند” آشنا هستید. در اینجا ما سعی می کنیم مزایای اصلی مصرف سیب را توضیح دهیم.

سیب منبع بسیار خوبی از فیبر و ویتامین است. آنها همچنین حاوی پلی فنول هستند که ممکن است فواید بیشماری برای سلامتی داشته باشد.
سیب منبع خوبی از فیبر است ، بنابراین سیر کننده است. کمتر گرسنه خواهید شد. و بنابراین سیب ممکن است به کاهش وزن کمک کند.
مصرف منظم سیب به طرق مختلف سلامت قلب را افزایش می دهد. سیب سرشار از فیبر محلول است که به کاهش کلسترول کمک می کند.
خوردن سیب با کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 ارتباط دارد. این احتمالاً به دلیل محتوای آنتی اکسیدان پلی فنول آنها است.
سیب حاوی پکتین است ، نوعی فیبر که به عنوان پری بیوتیک عمل می کند. این بدان معنی است که باکتری های خوب در روده شما را تغذیه می کند.
سیب دارای چندین ترکیب طبیعی است که ممکن است به مبارزه با سرطان کمک کند. مطالعات مشاهده ای آنها را با خطر کمتر سرطان و مرگ ناشی از سرطان مرتبط می داند.
سیب حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است که ممکن است به تنظیم پاسخ های ایمنی و محافظت در برابر آسم کمک کند.
مصرف سیب برای تقویت استخوان ها نیز مفید است ، زیرا حاوی ترکیبات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است.
سیب حاوی ترکیباتی است که ممکن است به محافظت از مخاط معده در برابر آسیب ناشی از مسکن های NSAID کمک کند.
بر اساس مطالعات حیوانی ، آب سیب ممکن است از کاهش انتقال دهنده های عصبی که در حافظه نقش دارند جلوگیری کند.
در یک کلام ، سیب بسیار مغذی و برای سلامت انسان بی خطر است. می توانید روزانه سیب مصرف کنید.
مزایای تجارت کشاورزی اپل
تجارت سیب تجاری یک تجارت بسیار قدیمی و محبوب است. این یک تجارت بسیار رایج در بسیاری از کشورها است.

مزایای/مزایای بیشماری از تجارت تجاری سیب وجود دارد. در اینجا ما سعی می کنیم مزایای برتر تجارت تجاری سیب را شرح دهیم.

تجارت سیب تجاری یک تجارت بسیار قدیمی و محبوب است. بسیاری از مردم در حال حاضر این تجارت را انجام می دهند.
اگر مبتدی هستید ، می توانید در مورد پرورش سیب از کشاورزان موجود اطلاعات بیشتری کسب کنید.
تولید سیب تجاری بسیار سودآور است و شما می توانید سود خوبی از این تجارت به دست آورید.
لازم نیست نگران آینده این تجارت باشید. زیرا این یک تجارت قدیمی و تأسیس شده است.
درختان سیب بسیار مقاوم هستند و به راحتی رشد می کنند و مراقبت از آنها بسیار آسان است. به راحتی می توانید از آنها مراقبت کنید ، حتی اگر مبتدی هستید.
بازاریابی سیب بسیار آسان است. زیرا این میوه از قبل تقاضا و قیمت مشخصی در بازار دارد. بنابراین ، لازم نیست نگران بازاریابی محصولات خود باشید.
تجارت سیب تجاری یک تجارت سودآور است. بنابراین ، می تواند یک منبع اشتغال عالی برای مردم باشد. مخصوصاً برای افراد تحصیل کرده بیکار.
سرمایه مورد نیاز در تجارت تجاری سیب نسبتاً کمتر است. اما سالها سود خواهید برد.
سیب بسیار مغذی است و فواید بیشماری برای سلامتی دارد. اگر کار تولید سیب خود را شروع کرده اید ، می توانید از سیب تازه لذت ببرید.
چگونه می توان تجارت کشاورزی اپل را راه اندازی کرد
درختان سیب بسیار قوی و مقاوم هستند و به طور کلی نیاز به مراقبت کمتری دارند و مراقبت از گیاهان بسیار آسان و ساده است. قبل از شروع تجاری این تجارت می توانید عملاً از یک کشاورز با تجربه در منطقه خود بیاموزید.

پرورش سیب ، تجارت سیب تجاری ، تجارت سیب ، نحوه شروع پرورش سیب
حتی اگر مبتدی هستید می توانید از گیاهان به خوبی مراقبت کنید. در اینجا ما سعی می کنیم اطلاعات بیشتری در مورد شروع و راه اندازی تجارت تجاری سیب از کاشت ، مراقبت تا برداشت و بازاریابی شرح دهیم.

گزینش سایت
شما باید یک مکان بسیار مناسب برای شروع تجارت سیب خود انتخاب کنید. گیاهان سیب در خاک لومی که غنی از مواد آلی است به خوبی رشد می کنند.

سیستم زهکشی خوب یک ضرورت است ، زیرا گیاهان سیب نمی توانند ورود آب را تحمل کنند. محدوده pH خاک باید بین 5.5 تا 6.5 درصد باشد.

اگرچه ، اگر زمین تمام خواسته های ذکر شده در بالا را برآورده کند ، می توانید از زمین موجود خود استفاده کنید.

خاک را آماده کنید
آماده سازی کامل خاک قبل از کاشت برای رشد گیاهان سیب بسیار مهم است. شخم زدن ، شخم زدن متقاطع زمین و سپس تسطیح زمین را انجام دهید.

و سپس زمین را به گونه ای آماده کنید که رکود آب در میدان رخ ندهد. زیرا ، گیاهان سیب نمی توانند ورود آب را تحمل کنند.

هنگام آماده سازی خاک باید تا آنجا که می توانید محتوای ارگانیک اضافه کنید. افزودن محتوای ارگانیک به رشد خوب گیاهان و تولید بیشتر آنها کمک می کند.

شرایط آب و هوایی برای کشاورزی سیب
گیاهان سیب را می توان در شرایط آب و هوایی مناسب پرورش داد. این گیاهان را می توان در ارتفاعات 1500 تا 2700 متری از سطح دریا پرورش داد.

درجه حرارت در فصل رشد سیب باید در حدود 21 درجه سانتی گراد و 24 درجه سانتی گراد باشد. این درختان بین 100 تا 125 سانتی متر بارندگی سالانه (به طور مساوی در طول سال پخش می شود) نیاز دارند.

بارش زیاد و مه در نزدیکی دوره بلوغ میوه منجر به کیفیت پایین میوه با ایجاد رنگ نامناسب میوه و نقاط قارچی در سطح میوه می شود. کشت سیب در جایی که سرعت زیاد باد انتظار می رود مناسب نیست.

انواع سیب
در حال حاضر ، انواع/ارقام متعددی برای انتخاب وجود دارد. شما می توانید هر گونه ای را که در منطقه شما خوب رشد می کند انتخاب کنید. برای توصیه بهتر با برخی از کشاورزان موجود مشورت کنید.

ارقام متداول و پرطرفدار عبارتند از آلیس ، آمبروسیا ، آناناسرنت ، آرکانزاس بلک ، آروما ، Belle de Boskoop ، Bramley ، Cox’s Orange Pippin ، Cox Pomona ، Cripps Pink ، Discovery ، Egremont Russet ، Fuji ، Gala ، Bloster ، Golden Delicous ، Goldrenette ، Granny Smith ، Honeycrisp ، James Grieve ، Jonagold ، Lobo ، Mclntosh ، Pacific Rose ، Red Delicious ، Shampion ، Stark Delicious ، SugarBee ، Summerred ، Tellissaare ، Yellow Transparent و غیره

انتشار
تکثیر تجاری گیاهان سیب با روش جوانه زنی و پیوند زبان انجام می شود. مواد مورد نیاز برای پرورش سیب را از نهالستان های ثبت شده خریداری کنید.

خرید گیاهان
گیاهان سیب در مناطقی که گیاهان رشد می کنند به راحتی در دسترس هستند. شما به راحتی می توانید از نزدیکترین مهد کودک های خود خرید کنید.

امروزه بسیاری از مهد کودک ها به صورت آنلاین حضور دارند. بنابراین ، می توانید گیاهان را به صورت آنلاین سفارش دهید.

کاشتن
گیاهان سیب را می توان در هر زمان کاشت. اما کاشت گیاهان در ماه های ژانویه و فوریه توصیه می شود.

میانگین تعداد گیاهان در مساحت یک هکتار ممکن است از 200 تا 1250 متغیر باشد. اگرچه ، تراکم انبار به عوامل متعددی بستگی دارد.

تراکم انبار بسته به سیستم کاشت می تواند متفاوت باشد. 4 نوع مختلف تراکم کاشت اجرا می شود. مانند چگالی کم ، متوسط ​​، زیاد و فوق العاده بالا.

به طور کلی کمتر از 300 بوته در هکتار در نوع کم تراکم ، 300-500 بوته در تراکم متوسط ​​، 500-1300 بوته در تراکم زیاد و بیش از 1300 بوته در هکتار در نوع با تراکم زیاد.

مراقبت
گیاهان سیب بسیار قوی و مقاوم هستند. آنها به طور کلی در مراقبت های کمتر و مدیریت دیگر به خوبی رشد می کنند. اگرچه ، مراقبت بیشتر به رشد خوب گیاهان و تولید بیشتر آنها کمک می کند. در اینجا ما سعی می کنیم در مورد روند مراقبت در تجارت تجاری سیب بیشتر توضیح دهیم.

بارور کردن
تأمین کودهای مناسب برای گیاهان برای رشد خوب گیاهان بسیار مهم است. کودهای آلی کافی (مانند کود حیاط مزرعه) را به همراه سایر کودهای شیمیایی تهیه کنید.

نسبت K ، P و N که در باغی با باروری مطلوب اعمال می شود 70:35:70 گرم در سال سن درخت است. از کود مناسب برای کمبود بور ، روی ، منگنز و کلسیم استفاده کنید.

آبیاری
نیاز آبیاری در کشت تجاری سیب حدود 115 سانتی متر در سال است که باید در 14 تا 20 آبیاری/آبیاری برنامه ریزی شود.

آبیاری باید در فصل تابستان بین 6 تا 10 روز و در فصل زمستان به فاصله 3-4 هفته انجام شود. و حداقل 8 آبیاری در طول دوره بحرانی (آوریل تا آگوست) ، پس از جمع آوری میوه مورد نیاز است.

وجین کردن
علفهای هرز مواد مغذی را از خاک مصرف می کنند و گیاهان آسیب می بینند. بنابراین ، علف های هرز به موقع و منظم بسیار مهم است.

بین کشت
برداشت بین راهی یک روش عالی برای به دست آوردن برخی موارد اضافی است. همچنین به حداقل رساندن مشکل علف های هرز کمک می کند. محصولات کودهای سبز مانند لوبیا و آفتابگردان را می توان در سالهای اولیه کاشت سیب کشت کرد تا بافت خاک و مواد مغذی خاک را افزایش دهد.

مالچ کردن
مالچ کردن به حفظ رطوبت در خاک کمک می کند. همچنین به کاهش رشد علف های هرز کمک می کند. می توانید از مواد آلی به عنوان مالچ استفاده کنید.

آموزش و هرس
برای رشد خوب گیاهان و تولید خوب ، آموزش به موقع و هرس بسیار مهم است. گیاهان سیب طبق عادت رشد و قدرت پایه ها آموزش داده می شوند.

گیاهان استاندارد سیب برای دریافت نور مناسب در سیستم اصلاح شده رهبر اصلی آموزش دیده اند. این باعث بهبود رنگ میوه می شود و همچنین تأثیر بارش برف و تگرگ را به حداقل می رساند.

سیستم کاشت دوک نخ ریسی برای کاشت سیب با چگالی بالا در شرایط میان تپه مناسب است.

آفات و بیماریها
همانطور که در بالا ذکر شد ‘درختان سیب بسیار قوی و مقاوم هستند’. و کمتر مستعد ابتلا به آفات ، بیماریها یا مشکلات دیگر هستند.

آفات اصلی در پرورش سیب عبارتند از eriosoma lanigerum ، quadraspidiotus perniciosus ، thrips rhopalantennalis ، pseudoulacaspis sp. و غیره.

و بیماریهای اصلی موجود در کشاورزی سیب عبارتند از: ونتوری ، inaequilis ، phytophthora cactorus ، agrobacterium tumefaciens ، sclerotium rolfsii ، کانکر ، بیماریهای مرده و غیره.

برداشت
بسته به تنوع ، درختان سیب از سال 8 شروع به باردهی می کنند. بهره وری اپل از سال 8 به 17 سال افزایش می یابد و تولید آن تا 30 سال ثابت می ماند.

طول عمر درختان سیب بسته به شرایط آب و هوایی می تواند تا 40 سال نیز افزایش یابد. به طور کلی میوه ها قبل از رسیدن کامل برداشت می شوند.

وظایف پس از برداشت
پس از برداشت سیب ، وظایف/فعالیتهای زیادی وجود دارد که باید انجام شود. وظایف پس از برداشت عبارتند از: پیش سرد کردن ، درجه بندی بر اساس اندازه و وزن ، ذخیره سازی ، بسته بندی و حمل و نقل. همه این فعالیتها را با دقت انجام دهید.

بازده
نمی توان مقدار دقیق آن را گفت. زیرا تعداد دقیق بستگی به عوامل متعددی دارد. به طور متوسط ​​، می توانید حدود 10-12 تن در هکتار انتظار داشته باشید.

بازار یابی
بازاریابی سیب بسیار آسان و ساده است. سیب تقاضا و ارزش بسیار خوبی در سراسر جهان دارد. به راحتی می توانید محصولات خود را در بازار محلی بفروشید.

اینها مراحل و روشهای متداول برای شروع و راه اندازی یک تجارت موفق در زمینه پرورش سیب است. امیدوارم این راهنما به شما کمک کرده باشد! موفق باشید!

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *