سگ دوگو آرژانتینو یک سگ بسیار زیبا ، بزرگ و عضلانی است که عمدتا به منظور شکار بزرگ شکار ، از جمله گراز پرورش داده شده است. همچنین با نام های دیگر مانند آرژانتینی دوگو و صرفاً به عنوان دوگو شناخته می شود .

همانطور که از نامش پیداست ، نژاد دوگو آرژانتینو در آرژانتین توسعه یافت. سهام پایه ای که برای ایجاد این نژاد مورد استفاده قرار گرفت عبارت بودند از Boxer ، Bulldog ، Bull Terrier ، Cordoba Dog ، Great Dane ، Spanish Mastiff ، Pyrenean Mastiff ، اشاره گر انگلیسی ، Irish Wolfhound و Dogue de Bordeaux.

آنتونیو نورس مارتینز ، پزشک ، پروفسور و جراح ، قصد پرورش یک سگ شکار بزرگ شکار را داشت که همچنین می توانست در سال 1928 یک حیوان خانگی و سگ نگهبان وفادار باشد.

آنتونیو مارتینز سگ کوردوبا را به عنوان پایه این نژاد انتخاب کرد. این نژاد امروز منقرض شده است ، اما گفته شد که به عنوان یک سگ بزرگ و وحشی ، یک شکارچی بزرگ بود.

نورس مارتینز به پرورش نژاد از طریق پرورش انتخابی برای معرفی صفات مورد نظر ادامه داد.

دکتر رائول زبالوس شش نمونه اولیه دوگو آرژانتینی را در سال 1970 به ایالات متحده آورد.

در 1 ژانویه 2011 ، AKC دوگوهای آرژانتینی را در کلاس متفرقه خود پذیرفت تا روند شناسایی کامل آغاز شود. باشگاه مادر رسمی AKC ، باشگاه دوگو آرژانتینو آمریکا با AKC همکاری کرد تا به رسمیت شناخته شود. در 1 ژانویه 2020 ، AKC Dogo Argentino را به رسمیت شناخت و به آن اجازه داد در گروه کاری شرکت

فهرست مطالب

ویژگی های سگ دوگو آرژانتینو
مزاج
طول عمر
تغذیه
مراقبت
سلامتی

 

ویژگی های سگ دوگو آرژانتینو

سگهای دوگو آرژانتینو از نظر ظاهر بسیار زیبا و از نظر اندازه بزرگ هستند. آنها سگ هایی با روکش سفید هستند که دارای لکه های سیاه روی پوست خود هستند و بدنی عضلانی و قوی دارند که به ندرت هیچ علامتی روی کت ندارند. و هر نوع علامت گذاری یا لکه روی کت یک عیب محسوب می شود.

 

طول بدن این سگها کمی بیشتر از ارتفاع است. طول پای جلویی تقریباً برابر با نیمی از انتهای سگ در زمان پژمردگی است.

سر دارای جمجمه ای پهن و کمی گنبدی شکل است و هنگامی که در نیمرخ مشاهده می شود ، پوزه در بینی کمی بالاتر از ایستگاه قرار دارد. دم پایین ، ضخیم در قاعده قرار دارد و تا یک نقطه باریک می شود.

نژاد سگ دوگو آرژانتینو شبیه بولداگ آمریکایی توصیف شده است ، اما بسیار بلند با کت سفید جامد. همچنین توصیف شده است که شبیه به پیت بول تریر آمریکایی است ، اگرچه این نژاد بسیار کوچکتر است.

 

میانگین قد بدن سگ بالغ بین 24 تا 27 اینچ در خشکی نرها و بین 24 تا 26 اینچ برای ماده ها است. میانگین وزن بدن زنده سگ بالغ بین 40 تا 45 کیلوگرم برای نرها و بین 35 تا 40 کیلوگرم برای ماده ها است.


مزاج

سگهای دوگو آرژانتینی شکارچیان بزرگ بازی هستند و همچنین برای جستجو و نجات ، کمک پلیس ، سگهای خدماتی ، راهنمای نابینایان ، اطاعت رقابتی ، کار نظامی و شوتزوند آموزش دیده اند.

آنها بسیار باهوش و شجاع هستند و از غریزه ای قوی و طبیعی برای محافظت از خانه و خانواده خود برخوردارند. آنها سگهای بسیار اجتماعی هستند و وقتی در همه فعالیتهای خانوادگی گنجانده می شوند خوشحال ترند.

 

آنها عموماً تمایزی قوی بین افراد آشنا و غریبه ها قائل می شوند. بنابراین ، ضروری است که آنها در سنین پایین به خوبی آموزش ببینند و اجتماعی شوند.

طول عمر

طول عمر سگ داگو آرژانتینو بین 10 تا 12 سال است.

تغذیه

میزان خوردن یک سگ بالغ بستگی به اندازه ، سن ، ساختار ، متابولیسم و ​​سطح فعالیت آن دارد. سگها نیز مانند مردم یک فرد هستند و همه آنها به یک اندازه غذا نیاز ندارند.

 

سگهای دوگو آرژانتینو از نظر اندازه بزرگ هستند و بسیار فعال هستند. بنابراین ، رژیم غذایی آنها باید برای یک نژاد بزرگ با نیازهای ورزشی بالا تنظیم شود. برای توصیه های بهتر تغذیه می توانید با دامپزشک منطقه خود مشورت کنید .

مراقبت

مراقبت خوب از حیوانات برای پرورش سگهای دوگو آرژانتینو بسیار مهم است. شما همیشه باید با معاینات منظم دامپزشک سگ خود در ارتباط باشید تا هرگونه نگرانی در مورد سلامتی را زود تشخیص دهید. دامپزشک شما می تواند به شما در ایجاد یک روال مراقبتی کمک کند که سگ شما را سالم نگه دارد.

سگهای دوگو آرژانتینو بسیار فعال هستند. بنابراین ، بسیار مهم است که به سگهای خود ورزش و تحریک روانی زیادی ارائه دهید ، زیرا در صورت برآورده نشدن نیازهای آنها ممکن است کسل ، مضطرب و مخرب شوند.

 

مانند سگهای هر نژاد دیگر ، باید با معاینات منظم دامپزشک ، دندانهای آنها را تمیز نگه دارید و در صورت نیاز از آنها مراقبت کنید.

هر هفته گوش های آنها را چک کنید و ناخن های آنها را ماهانه کوتاه کنید. از دامپزشک خود در مورد نیازهای سگ فردی خود سوال کنید و مطمئن شوید که مراقبت های خانه را دنبال می کنید.

سلامتی

سگهای داگو آرژانتینو به طور کلی سالم هستند. اما مانند سایر نژادهای سگ ، آنها نیز مستعد بیماریهای خاصی هستند.

 

مشکلات بهداشتی مشترک آنها شامل دیسپلازی مفصل ران ، کم کاری تیروئید ، گلوکوم و فلج حنجره است. همیشه سعی کنید با یک دامپزشک در منطقه خود تماس خوبی داشته باشید.

نام نژاد دوگو آرژانتینو
نامهای دیگر همچنین با نامهای دیگری مانند آرژانتینی دوگو و صرفاً به عنوان دوگو شناخته می شود
اندازه نژاد بزرگ
ارتفاع بین 24 تا 27 اینچ در خشکی برای مردان و بین 24 تا 26 اینچ برای زنان
وزن بین 40 تا 45 کیلوگرم برای مردان و بین 35 تا 40 کیلوگرم برای زنان
خوب به عنوان حیوانات خانگی آره
تحمل آب و هوا همه آب و هوا
رنگ سفید
طول عمر بین 10 تا 12 سال
برای کودکان خوب است آره
نادر بودن مشترک
کشور/محل مبدا آرژانتین

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *