پرورش طیور لایه ای یک تجارت بسیار رایج و محبوب در سراسر جهان است. راه اندازی این تجارت بسیار آسان و ساده است ، حتی مبتدیان نیز می توانند آنها را پرورش دهند.

در واقع لایه مرغداری به معنی “پرورش تخم مرغ تولید کننده پرنده به منظور تولید تخم مرغ” است. به عنوان مثال ، ما می توانیم مرغ ، بلدرچین یا اردک را برای تولید تخم مرغ تجاری شروع کنیم.

تولید مرغ در لایه تجاری یک تجارت بسیار سودآور است. اگر مبتدی هستید می توانید این تجارت را در مقیاس کوچک راه اندازی کنید

اما امروزه تولید مقیاس بزرگ یا تجاری به تدریج رواج می یابد. زیرا این راهی عالی برای کسب سود خوب است.

شما شروع به دریافت تخم مرغ از طیور مرغ در سن 12-20 هفته می کنید. و بیشتر پرندگان طیور تجاری تجاری در سن 25 هفتگی شروع به تخم گذاری می کنند.

امروزه مردم پرندگان طیور را به روشهای مختلف مانند سیستم آزاد ، سیستم قفس ، سیستم بستر عمیق و غیره پرورش می دهند. هر سیستمی را که انتخاب می کنید ، شما باید مراقبت خوب و امنیت خوبی از پرندگان خود برای حداکثر تولید داشته باشید.

فهرست مطالب

مزایای پرورش طیور لایه ای
نحوه راه اندازی کسب و کار پرورش طیور لایه ای
A Good Location را انتخاب کنید
The Right Breed را انتخاب کنید
مسکن
تغذیه و آبیاری
پرورش
مراقبت و مدیریت دیگر
بازار یابی

 

مزایای پرورش طیور لایه ای

راه اندازی یک کسب و کار پرورش طیور دارای مزایا یا مزایایی است. در اینجا ما سعی می کنیم مزایای برتر راه اندازی کسب و کار پرورش طیور را بیشتر توضیح دهیم.

 • راه اندازی یک مرغداری لایه ای برای تولید تخم مرغ بسیار آسان است. و این مزیت اصلی تجارت مرغداری لایه ای است. حتی مبتدیان نیز می توانند این تجارت را شروع کنند.
 • بسته به بودجه خود می توانید تولید مقیاس کوچک و تجاری را آغاز کنید.
 • تولید لایه در مقیاس کوچک نیاز به سرمایه بالا ندارد. اما برای شروع تولید در مقیاس بزرگ به مقدار زیادی پول نیاز خواهید داشت. خبر خوب این است که “برای شروع این تجارت می توانید برای دریافت وام بانکی اقدام کنید”.
 • شما می توانید پرندگان زیادی را در یک مکان کوچک پرورش دهید.
 • حتی می توانید برخی از پرندگان لایه را در حیاط خلوت خود پرورش دهید.
 • اگرچه تولید تجاری به سرمایه گذاری بالایی نیاز دارد ، اما ROI خوب است. شما می توانید از سرمایه گذاری خود سود خوبی کسب کنید.
 • تخم مرغ در سراسر جهان بسیار محبوب است. بنابراین ، لازم نیست نگران بازاریابی محصولات خود باشید. احتمالاً می توانید محصولات خود را به راحتی در بازار محلی بفروشید.
 • تخم مرغ منبع عالی پروتئین است و تقاضای بسیار خوبی در بازار دارد.
 • از آنجا که تولید لایه طیور تجاری سودآور است ، بنابراین می تواند یک منبع اشتغال عالی برای مردم روستا باشد. مخصوصاً برای جوانان تحصیل کرده بیکار.
 • تولید طیور تجاری لایه ای راهی عالی برای اطمینان از امنیت غذایی است.
 • اگر شما پرورش پرندگان لایه خود را شروع کنید ، شما و اعضای خانواده می توانید از تخم مرغ تازه لذت ببرید.

نحوه راه اندازی کسب و کار پرورش طیور لایه ای

شروع تولید مرغ در مقیاس کوچک برای مصرف خانواده و کسب درآمد کمی بسیار آسان و ساده است. حتی مبتدیان می توانند چنین تولید در مقیاس کوچک را شروع کنند.

 

اما شروع تولید تجاری به تجهیزات زیادی نیاز دارد و همچنین دانش زیادی نیاز دارد. بنابراین ، توصیه می کنیم قبل از شروع تولید تجاری از یک موسسه یا از یک متخصص آموزش ببینید.

A Good Location را انتخاب کنید

اول از همه ، شما باید مکان بسیار مناسبی را برای شروع کار مرغداری لایه ای خود انتخاب کنید.

اگر می خواهید چند پرنده پرورش دهید ، می توانید پرندگان را در گوشه ای از خانه یا حیاط خلوت پرورش دهید.

 

اما اگر می خواهید تولید تجاری را شروع کنید ، مکانی امن ، امن و آرام را انتخاب کنید. اگر منطقه انتخابی دور از منطقه مسکونی باشد ، بهتر خواهد بود.

اطمینان حاصل کنید که آب ، برق و امکانات حمل و نقل خوب در منطقه انتخابی شما موجود است.

The Right Breed را انتخاب کنید

انتخاب نژاد مناسب برای کسب و کار شما بسیار مهم است. شما می توانید نژادهای موجود و محبوب در منطقه خود را انتخاب کنید. مرغ ، بلدرچین و اردک مرغ های مرغی متداولی هستند که برای تولید تخم مرغ تجاری استفاده می شوند.

 

اگر مایل به پرورش مرغ هستید ، Rhode Island Red ، Leghorn ، Sussex ، Ancona ، Plymouth Rock ، Hamburg و برخی از دورگه ها برای تولید تخم مرغ تجاری مناسب خواهند بود.

دونده هندی ، خاکی کمپبل ، بوف ، هارلکین ولزی ، آنکونا و ماگپی برخی از نژادهای اردک عالی برای تولید تخم مرغ هستند.

اگر بلدرچین را انتخاب می کنید ، ژاپنی ، تاکسدو ، فرعون ، بریتیش رنج ، انگلیسی سفید و منچوری طلایی برای تولید تخم مرغ مفید خواهند بود.

 

مسکن

ساختن یک خانه خوب برای محافظت از پرندگان در برابر شکارچیان ، آب و هوای نامساعد و سایر مشکلات بسیار مهم است. خانه بهداشت همچنین به سلامت پرندگان و عاری از بیماری ها کمک می کند.

اندازه اکثر پرندگان تجاری مرغ کوچکتر است و به فضای نسبتاً کمتری نیاز دارند. مقدار دقیق بسته به نژاد می تواند متفاوت باشد.

سیستم تهویه مناسب را نصب کرده و از جریان هوای تازه و تمیز کافی در داخل خانه اطمینان حاصل کنید.

 

تغذیه و آبیاری

تغذیه پرندگان با غذای بسیار خوب و مغذی ، مهمترین بخش تجارت لایه طیور است.

به طور کلی پرندگان طیور به غذای غنی از پروتئین نیاز دارند. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که مقدار کافی پروتئین در رژیم غذایی آنها وجود دارد.

امروزه شرکتهای زیادی در سراسر جهان موجود است که غذای آماده برای پرندگان تخمگذار تولید می کنند. می توانید از چنین خوراکی هایی برای تغذیه پرندگان لایه خود استفاده کنید.

 

و در کنار تغذیه پرندگان با غذای با کیفیت ، همیشه سعی کنید مقدار کافی آب تمیز و تازه به آنها ارائه دهید.

پرورش

اکثر پرندگان طیور پرورش دهندگان خوبی هستند و اگر نسبت مناسب پرندگان نر و ماده را در گله حفظ کنید ، تخم بارور خواهند کرد.

اگرچه ، تولید کنندگان تجاری به پرندگان خود اجازه پرورش نمی دهند ، بلکه آنها جوجه ها را از جوجه کشی خریداری می کنند.

 

مراقبت و مدیریت دیگر

مراقبت خوب از پرندگان برای کسب و کار موفق طیور بسیار مهم است. مراقبت خوب آنها را سالم نگه می دارد و شما می توانید حداکثر تولید را بدست آورید.

به طور مرتب بر سلامت پرندگان نظارت کنید و آنها را به موقع واکسینه کنید. و همیشه سعی کنید ارتباط خوبی با دامپزشک منطقه خود داشته باشید.

هرگز غذای آلوده یا آب آلوده را به پرندگان ندهید. و همیشه سعی کنید خانه را به طور منظم تمیز کنید.

 

بازار یابی

محصولات مرغداری تقاضا و ارزش بسیار خوبی در بازار دارند. بنابراین ، احتمالاً می توانید محصولات را به راحتی در بازار بفروشید.

اگرچه ، بهتر است قبل از شروع این تجارت استراتژی های بازاریابی خود را تعیین کنید. اگر بتوانید محصولات خود را با قیمت مناسب بفروشید ، می توانید سود خوبی از این تجارت کسب کنید.

اینها مراحل و روشهای متداول برای راه اندازی و راه اندازی یک کسب و کار موفق در زمینه طیور است. امیدوارم این راهنمای تجاری به شما کمک کرده باشد! موفق باشید و خداوند به شما برکت دهد!

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *