Sarsaparilla: فواید، عوارض جانبی احتمالی، و دستور العمل ها

این گیاه خوش طعم می تواند در دراز مدت برای سلامتی شما معجزه کند!

کسانی که با تماشای «اسمورف ها» بزرگ شده اند، ممکن است اسمورف بری ها را به یاد بیاورند – توت های قرمز روشن، همانطور که در نمایش به آنها گفته می شود. آنها sarsaparilla هستند. مزایای Sarsaparilla قرن هاست که توسط جنوب آسیایی ها شناخته شده است. بسیاری از فرهنگ های آسیایی از داروهای طبیعی این گیاه برای درمان سیفلیس I  ، نقرس و سایر بیماری های پوستی استفاده کرده اند ( 1 ). سارساپاریلا یک گیاه دارویی سنتی از خانواده اسمیلاکس است و در زبان فرانسوی به نام Salsepareille نیز شناخته می شود . در این مقاله هفت روشی که سارساپاریلا می تواند برای سلامتی شما مفید باشد، عوارض جانبی بالقوه آن، و اقدامات احتیاطی که باید هنگام مصرف سارساپاریلا در نظر داشته باشید، مورد بحث قرار می دهد. ادامه مطلب

protip_iconمواد تشکیل دهنده خود را بشناسید: سارساپاریلاچیست؟

یک توت قرمز روشن که طعم شیرینی دارد، شبیه به ترکیبی از وانیل و شیرین بیان.

فواید آن چیست؟

Sarsaparilla به درمان سیفلیس، پسوریازیس و آرتریت کمک می کند.

چه کسی می تواند از آن استفاده کند؟

افرادی که آرتریت روماتوئید، پسوریازیس و بیماران سرطانی را تجربه می کنند.

چند وقت؟

روزانه یک یا دو فنجان چای سارساپاریلا میل کنید.

احتیاط

از آنجایی که سارساپاریلا خاصیت ادرارآوری دارد، از مصرف آن در صورت کم آبی خودداری کنید تا از دست دادن آب بیشتر نشود.

 

در این مقاله

سارساپاریلا چیست؟

ریشه سارساپاریلا

سارساپاریلا گیاهی است که بومی آمریکا به ویژه در مناطقی مانند آمریکای جنوبی، مکزیک، جامائیکا، دریای کارائیب و هند غربی است. در حالی که بومیان آمریکا از گیاه sarsaparilla برای درمان جذام i  برای قرن‌ها استفاده می‌کردند، کاشفان اروپایی ریشه sarsaparilla را به اروپا بردند و آن را در درمان سیفلیس استفاده کردند. این گیاه که به نام خائو ین یا جوپیکانگا نیز شناخته می شود، در غرب برای تهیه نوشیدنی به نام سارساپاریلا استفاده می شد که با ساسافراس مخلوط می شود و پیش درآمد آبجو ریشه مدرن است. این گیاه با طعم شیرین شبیه به طعم وانیل و شیرین بیان می تواند افزودنی عالی برای چای یا نوشابه شما باشد.

protip_iconچیزهای بی اهمیت

Anantamul، نسخه هندی sarsaparilla (متفاوت از sarsaparilla اصلی)، در آیورودا برای کمک به حفظ تعادل در Vatta، Pitta و Kapha dosha شناخته شده است.

اکنون که می‌دانید سارساپاریلا چیست، اجازه دهید در مورد روش‌های مختلفی که سارساپاریلا برای ما در درازمدت سود می‌کند، مطالعه کنیم.

7 فواید سارساپاریلا برای سلامتی

سارساپاریلا قرن هاست که توسط شفادهنده های باستانی برای درمان بیماری های مختلف مانند سیفلیس، سرماخوردگی و آرتریت استفاده می شده است. در حالی که پزشکی مدرن هنوز این ادعاها را بررسی نکرده است، محققان توانسته اند برخی از مزایای ریشه سارساپاریلا را مطالعه کنند. بیایید ببینیم علم در مورد آنها چه می گوید.

1. ممکن است در مبارزه با سرطان کمک کند

یک مطالعه آزمایشگاهی برای بررسی اینکه آیا عصاره سارساپاریلا در کاهش سرعت مهاجرت و تهاجم سلول های سرطانی موثر است یا خیر، انجام شد. محققان دریافتند که این عصاره در مهار مهاجرت و تهاجم سلول های سرطانی موفق بود ( 2 ).

2. ممکن است در کاهش پسوریازیس کمک کند

Sarsaparilla ممکن است به مدیریت پسوریازیس کمک کند

پسوریازیس یک بیماری است که با لکه های گلبول قرمز یا سفید در سراسر پوست مشخص می شود. این تکه های سلولی باعث تحریک و خارش ناشی از سلول های Th17 می شوند که با پسوریازیس مرتبط هستند ( 3 ). مطالعه‌ای برای مشاهده اثر استیلبین بر ضایعات پوستی ناشی از پسوریازیس انجام شد . Astilbin ترکیبی است که در گیاهانی مانند sarsaparilla یافت می شود که گفته می شود سرشار از آنتی اکسیدان است . به موش‌های دارای ضایعات پوستی 25/50 میلی‌گرم بر کیلوگرم استیلبین داده شد و متخصصان شاهد بهبودی در ضایعات بودند ( 4 ). در حالی که نتایج امیدوارکننده است، باید مطالعات بیشتری روی انسان انجام شود تا این ادعا ثابت شود.

3. ممکن است یک عامل ضد التهابی و ضد درد بالقوه باشد

تحقیقات می گوید سارساپاریلا ممکن است پتانسیل یک عامل ضد التهابی و ضد درد را داشته باشد. مطالعه ای برای بررسی خواص ضد التهابی و ضد درد عصاره به دست آمده از sarsaparilla جامائیکایی انجام شد. در مقایسه با سالین و روغن نباتی، عصاره سارساپاریلا فعالیت ضد التهابی و ضد درد قابل توجهی را نشان داد که نشان می دهد این گیاه می تواند به یک بازیگر بالقوه در درمان دارویی مدرن تبدیل شود ( 5 ).

4. ممکن است در درمان آرتریت نقش داشته باشد

Sarsaparilla ممکن است به مدیریت آرتریت کمک کند

Sarsaparilla قرن هاست که در فرهنگ های جنوب شرقی آسیا در درمان آرتریت استفاده می شود. علم مدرن کوشیده است شواهدی بیابد که این ادعا را تأیید کند. مطالعه‌ای تأثیر زردچوبه، سارساپاریلا و ویتامین D را در طب سوزنی برای درمان آرتریت پسوریاتیک بررسی کرد .   به بیمار مبتلا به آرتریت پسوریاتیک، یک بار در روز طب سوزنی با مخلوط زردچوبه، سارساپاریلا و ویتامین D داده شد. نتایج کاهش علائمی مانند ادم و سفتی را نشان داد که نشان می‌دهد سارساپاریلا ممکن است در درمان آرتریت نقش داشته باشد ( 6 ).

5. ممکن است محافظت در برابر آسیب کبد را فراهم کند

مطالعه ای برای مشاهده اثر عصاره اتانولی گرفته شده از sarsaparilla بر موش های مبتلا به آسیب کبدی انجام شد. دوزهای بین 0.5 تا 3.0 گرم بر کیلوگرم به موش ها داده شد و به مدت 24 ساعت تحت نظر قرار گرفتند. محققان مشاهده کردند که این عصاره از افزایش GPT، آنزیمی که با آسیب کبدی مرتبط است، جلوگیری می کند، که نشان می دهد عصاره سارساپاریلا ممکن است در برابر آسیب کبدی محافظت کند ( 7 ).

6. ممکن است یک عامل ضد میکروبی بالقوه باشد

تحقیقات نشان می دهد که sarsaparilla فعالیت ضد میکروبی نشان می دهد که برای مبارزه با پاتوژن های خارجی که وارد بدن می شوند ضروری است. مطالعه ای برای مشاهده فعالیت ضد میکروبی sarsaparilla انجام شد. نتایج نشان داد که 18 ترکیب وجود دارد که فعالیت ضد میکروبی را در برابر 6 باکتری و یک قارچ نشان می دهد، که نشان می دهد ممکن است به عنوان یک عامل ضد میکروبی برای درمان استفاده شود ( 8 ).

7. ممکن است خاصیت ادرارآور داشته باشد

در حالی که برای اثبات این موضوع باید تحقیقات بیشتری انجام شود، مطالعات اولیه نشان داده است که sarsaparilla ممکن است خاصیت ادرارآور را  نشان دهد . دیورتیک ماده ای است که تولید ادرار را در بدن ما افزایش می دهد. مطالعه‌ای برای بررسی فعالیت ادرارآور سارساپاریلا بر روی حیوانات آزمایشگاهی انجام شد. در این مطالعه، عصاره سارساپاریلا به صورت خوراکی برای بررسی فعالیت ادرارآور بر روی حیوانات تجویز شد. عصاره مقدار قابل توجهی از فعالیت ادرارآور را نشان داد ( 9 ).

از قسمت بالا، می توانید ببینید که شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می دهد sarsaparilla به طرق مختلف برای ما مفید است. بیایید اکنون به عوارض جانبی و آلرژی احتمالی سارساپاریلا بپردازیم.

عوارض جانبی و آلرژی احتمالی Sarsaparilla

Sarsaparilla ممکن است باعث حمله آسم و سایر عوارض جانبی شود.

فرهنگ های مختلف در سراسر جهان برای سال ها از sarsaparilla استفاده می کنند. شواهد محدودی وجود دارد که حاکی از عوارض جانبی احتمالی سارساپاریلا است، اگرچه قبل از مصرف آن باید چند نکته را در نظر داشته باشید.

 • با توجه به مطالعاتی که نشان می‌دهد سارساپاریلا دارای فعالیت ادرارآور است، توصیه می‌شود در صورت کم‌آبی از مصرف آن خودداری کنید ( 9 ).
 • مطالعه ای انجام شد که نشان می دهد گرد و غبار ریشه سارساپاریلا ممکن است باعث ایجاد مشکل آسم در محیط های شغلی شود ( 10 ).

همانطور که می بینید، تحقیقات نشان می دهد که مصرف گرد و غبار ریشه سارساپاریلا ممکن است منجر به عوارض جانبی احتمالی مانند آسم شود. برای درک اینکه آیا sarsaparilla عوارض جانبی دیگری ایجاد می کند، باید مطالعات بیشتری انجام شود. اجازه دهید راه های مختلفی را که از طریق آنها می توانید سارساپاریلا را در رژیم غذایی خود بگنجانید، بررسی کنیم.

نحوه مصرف سارساپاریلا

با گنجاندن آن در وعده های غذایی لذیذ، از فواید ریشه سارساپاریلا به شیوه ای دلپذیر بهره ببرید. از آنجایی که طعم سارساپاریلا با طعم شیرین بیان و وانیل برابر شده است، این گیاه با طعم شیرین را می توان به یک فنجان چای داغ اضافه کرد تا به شما در صبح نشاط خوبی بدهد. بیایید به یک دستور العمل ساده از چای سارساپاریلا که می توانید در خانه درست کنید نگاه کنیم.

1. چای سرساپاریلا

چای سرساپاریلا

عناصر

 • 1 قاشق چایخوری ریشه سارساپاریلا رنده شده
 • 1 فنجان آب گرم
 • 1 قاشق چایخوری عسل

دستورالعمل ها

 1. یک قابلمه بیاورید و 1 لیوان آب اضافه کنید و بگذارید بجوشد.
 2. تکه های ریشه را تا حد امکان ریز خرد کرده و خرد کنید.
 3. 1 قاشق چایخوری از ریشه خرد شده را به یک قوری اضافه کنید.
 4. آب داغ را روی ریشه خرد شده بریزید و آن را به خوبی هم بزنید.
 5. اجازه دهید 15 دقیقه دم بکشد.
 6. چای را در یک فنجان صاف کنید.
 7. 1 قاشق چایخوری عسل اضافه کنید و از نوشیدنی گرم خود لذت ببرید.

 

protip_iconاشاره کوتاه

همچنین می توانید ½ قاشق چای خوری دارچین، هل، دانه های رازیانه، میخک یا زنجبیل را برای تهیه چای ادویه سارساپاریلا اضافه کنید.

با این دستور العمل ساده از چای سارساپاریلا، می توانید یک فنجان چای خوب را نوش جان کنید و راه های مختلفی را که سارساپاریلا برای شما مفید است تجربه کنید. اجازه دهید برخی از اقدامات احتیاطی را که قبل از مصرف سارساپاریلا باید در نظر داشته باشید بررسی کنیم.

اقدامات احتیاطی که باید در هنگام مصرف Sarsaparilla در نظر گرفت

در حالی که گیاه سارساپاریلا برای مصرف نسبتاً بی خطر است، چند احتیاط وجود دارد که باید هنگام مصرف سارساپاریلا در نظر بگیرید. در حالی که هیچ تحقیقی برای حمایت از این موضوع وجود ندارد، غلظت بالای sarsaparilla ممکن است منجر به واکنش آلرژیک و ناراحتی معده شود. به شدت توصیه می شود که برای دوز مناسب مصرف سارساپاریلا با پزشک مشورت کنید.

اینفوگرافیک: 5 مزیت Sarsaparilla

گیاه سارساپاریلا به دلیل خواص ضد التهابی و ضد درد آن، سابقه طولانی در استفاده سنتی در بسیاری از فرهنگ ها دارد. اینفوگرافیک زیر پنج مزیت ساسپاریلا را فهرست می کند. آن را بررسی کنید و کشف کنید که چگونه این طرح می تواند به شما کمک کند.

خلاصه

سارساپاریلا یک توت قرمز روشن و شیرین و مغذی است که در قاره آمریکا یافت می شود. این توت ها سرشار از آنتی اکسیدان ها، ویتامین ها و مواد معدنی قوی هستند و در طب سنتی برای کمک به بهبود سلامت کلی مورد استفاده قرار گرفته اند. مزایای سلامت پوست سارساپاریلا شامل کاهش ضایعات پوستی پسوریازیس و کاهش التهاب است. علاوه بر این، این توت ها دارای خواص ضد میکروبی و ادرارآور طبیعی برای سم زدایی موثر هستند. سارساپاریلا یک داروی گیاهی است که می توان آن را در چای دم کرد و طعمی شبیه به وانیل یا شیرین بیان دارد. با این حال، مصرف بیش از حد سارساپاریلا ممکن است باعث واکنش های آلرژیک یا مشکلات گوارشی شود. در صورت مشاهده هر گونه عوارض جانبی، مصرف آن را محدود کرده و به دنبال مشاوره پزشکی باشید.

سوالات متداول

آیا سارساپاریلا برای کلیه ها مفید است؟

فقدان شواهد علمی وجود دارد که نشان دهد سارساپاریلا برای کلیه ها مفید است.

آیا سارساپاریلا استروژن دارد؟

نه. هیچ استروژنی در sarsaparilla وجود ندارد، اگرچه شواهد حکایتی نشان می‌دهد که استرول‌های آن ممکن است اثرات استروژن را تقلید کنند.

آیا سارساپاریلا سرشار از آهن است؟

شواهد حکایتی نشان می دهد که سارساپاریلا سرشار از آهن است و عصاره یا مکمل های آن ممکن است به مقابله با کمبود آهن کمک کند.

آیا سارساپاریلا برای سیستم ایمنی بدن مفید است؟

بله، سارساپاریلا ممکن است به تعدیل ایمنی کمک کند. دارای خواص ضد التهابی و محافظت کننده از کبد است ( 11 ).

آیا سارساپاریلا برای رشد مو مفید است؟

فقدان شواهد علمی وجود دارد که نشان دهد سارساپاریلا برای موهای شما مفید است.

خوراکی های کلیدی

 • سارساپاریلا یک داروی جایگزین موثر است که قرن هاست برای درمان سیفلیس و جذام در آسیا، اروپا و آمریکای بومی استفاده می شود.
 • خواص ضد سرطانی و تصفیه خون دارد و همچنین می تواند به مدیریت پسوریازیس، آرتریت و آسیب کبدی کمک کند.
 • بهترین راه برای مصرف سارساپاریلا نوشیدن چای آن است.
 • با این حال، احتیاط توصیه می شود زیرا ممکن است باعث آسم شود و همچنین دارای فعالیت ادرارآور است.

با این ویدیو مزایای استفاده از سارساپاریلای وحشی را کشف کنید! برای یادگیری نحوه استفاده از آن به روش های مختلف، آن را بررسی کنید. برای کشف طعم بی نظیر و مزایای سلامتی آن آماده شوید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *