10 عارضه جدی شیر بادام

همه چیز را در مورد اثرات نه چندان خوب شیر بادام بر سلامتی خود بیاموزید.

شیر بادام یک جایگزین مغذی و گیاهی برای شیر معمولی حیوانات است. در حالی که با مصرف منظم آن فواید سلامتی مختلفی را ارائه می دهد، اما عوارض جانبی خاصی نیز وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید! شیر بادام سرشار از پروتئین ها، ویتامین ها، کلسیم و مواد معدنی مهم است و می تواند به بهبود ایمنی و سلامت کلی شما کمک کند. با این حال، نکات خاصی وجود دارد که باید قبل از مصرف شیر بادام به خاطر داشته باشید. در این مقاله می آموزیم که آیا این شیر آجیل گیاهی برای همه مفید است و چگونه می توانید از خطرات احتمالی و عوارض جانبی شیر بادام جلوگیری کنید!

protip_iconطرف مقابل را بشناسید: شیر بادام
اثرات کوتاه مدت
حساسیت به آجیل و واکنش های پوستی ناشی از آن، مشکلات شکمی، علائم سرماخوردگی و سطوح بالای قند.اثرات بلندمدت
بزرگ شدن غده تیروئید، کمبود تغذیه در کودکان، مشکلات گوارشی و مشکلات تنفسی.تداخلات دارویی
هیچ.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد
در صورت مشکلات گوارشی مانند اسهال، خس خس سینه و مشکل در تنفس، کمبود شدید، تورم غده تیروئید و تحریک پوست.

عوارض جانبی شیر بادام

درک عوارض جانبی شیر بادام به شما اطلاع می دهد که چرا نباید آن را به تنهایی به عنوان جایگزینی برای شیر معمولی بنوشید.

1. آلرژی به آجیل

شیر بادام باعث ایجاد حساسیت به آجیل می شود

بادام بخشی از فهرست محبوب ترین آجیل های آلرژیک است. از این رو، مصرف شیر بادام توسط افراد مبتلا به آلرژی به آجیل می تواند منجر به تورم در ناحیه صورت، آنافیلاکسی، حالت تهوع یا اسهال شود ( 1 ).

protip_iconآیا میدانستید؟
بادام پس از گردو و بادام هندی در ایالات متحده آمریکا، سومین آجیل رایج درختی است که باعث واکنش های آلرژیک متعدد می شود ( 8 ).

2. اثرات بر غده تیروئید

بادام یک غذای گواتروژن است، به این معنی که حاوی موادی است که می تواند غده تیروئید را تحت تاثیر قرار دهد . می تواند بر جذب ید توسط غده تأثیر بگذارد و در نتیجه منجر به بزرگ شدن این غده شود ( 2 ). یک دیدگاه مخالف این است که مصرف شیر بادام می تواند قدرت ایمنی فرد را تقویت کند. با این حال، با توجه به این عارضه جانبی، ممکن است فرد مجبور شود در غیر این صورت فکر کند زیرا به راحتی می تواند منجر به اختلال عملکرد تیروئید شود.

3. سطح قند بالا

شیر بادام ممکن است سطح گلوکز خون را افزایش دهد

شیر بادام حاوی قند است که کمبود مواد مغذی را جبران نمی کند و در صورت مصرف بیش از حد می تواند اثرات مضری بر سلامت فرد داشته باشد، مانند افزایش وزن.

4. مسائل دوران کودکی

بسیاری از مردم فکر می کنند که شیر بادام می تواند رشد سالم کودک را تضمین کند و در نتیجه به آنها تغذیه کند. با این حال، مشخص شده است که مصرف شیر بادام ممکن است در ابتدا تأثیری بر سلامت آنها نداشته باشد، اما می تواند در دوره بعدی منجر به عوارض شود ( 3 ).

5. آلرژی به شیر

شیر بادام باعث ایجاد حساسیت به شیر می شود

افرادی که به لاکتوز حساسیت دارند در صورت مصرف بیش از حد شیر بادام نیز می توانند عوارض جانبی داشته باشند. چنین افرادی پس از مصرف شیر بادام ممکن است واکنش های آلرژیک داشته باشند و از مصرف آن به طور کامل خودداری کنند.

6. واکنش های پوستی

مصرف شیر بادام می تواند منجر به بثورات پوستی و واکنش هایی مانند خارش ، اگزما و کهیر شود. این واکنش ها بیشتر در عرض 10 دقیقه تا 1 ساعت پس از مصرف شیر طعم دار ظاهر می شوند.

7. مشکلات شکم

زنی که به خاطر شیر بادام با مشکلات شکمی دست و پنجه نرم می کند

افرادی که به شیر بادام حساسیت دارند ممکن است با گرفتگی شکم مواجه شوند زیرا هضم این شیر برای آنها دشوار می شود ( 4 ).

8. مشکلات تنفسی و تنفسی

عوارض جانبی شیر بادام شامل مشکلات تنفسی و تنفسی مانند خس خس سینه و مشکلات تنفسی است. این می تواند بیشتر در مورد افرادی که آسم دارند یا هر مشکل دیگری با تنفس خود دارند مشاهده شود ( 5 ).

9. مشکلات گوارشی

افرادی که قادر به هضم شیر طعم دار بادام نیستند ممکن است علائم آلرژیک مانند اسهال یا استفراغ داشته باشند. جسی فدر ، متخصص تغذیه بالینی در بیمارستان منطقه‌ای مموریال جنوب، می‌گوید: «شیر بادام هنگام مصرف به احتمال زیاد باعث نفخ یا گاز نمی‌شود.»

او می افزاید: «با این حال برخی افراد ممکن است نسبت به نگهدارنده ها یا غلیظ کننده های معمولی در شیر بادام حساسیت نداشته باشند. به طور خاص، غلیظ کننده کاراگینان i  در هنگام مصرف باعث نفخ و گاز روده می شود.

protip_iconاشاره کوتاه
شیر بادام تجاری حاوی کاراگینان به عنوان یک عامل تثبیت کننده و غلیظ کننده است که می تواند باعث گرفتگی معده و مشکلات دیگر شود. توصیه می شود قبل از خرید شیر بادام، برچسب آن را مطالعه کنید.

10. علائم شبیه سرماخوردگی

شیر بادام باعث سرماخوردگی می شود

آلرژی به شیر بادام همچنین می تواند منجر به بروز علائمی مانند آبریزش بینی ، خس خس سینه همراه با مشکلات تنفسی شود. این موارد در افرادی که آلرژی به آجیل دارند بیشتر دیده می شود. اما می تواند به دلیل هر نوع آلرژی دیگری نیز باشد. بنابراین، اگر کسی قبلاً چنین حساسیتی دارد، شیر بادام باید با احتیاط مصرف شود.

نوشیدنی لذیذی مانند شیر بادام، در چهره آن بی خطر و سالم به نظر می رسد. با این حال، نکات ذکر شده در بالا داستان دیگری را بیان می کند! بنابراین، مهم است که شیر بادام را با احتیاط و کم مصرف کنید و بدون مشورت با پزشک، آن را جزئی از رژیم غذایی روزانه خود قرار ندهید. پیروی از این امر می تواند به فرد اجازه دهد از آن لذت ببرد و حتی از اثرات شیر ​​بادام جلوگیری کند.

اینفوگرافیک: عوارض جانبی عمده شیر بادام

شیر بادام محبوب ترین شیر گیاهی با چندین ماده مغذی سالم است. همچنین بهترین جایگزین وگان برای شیر معمولی است. اما به دلیل مصرف بیش از حد می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. قبل از تزریق بیش از حد آن باید اثرات منفی آن را به خاطر بسپارید.

اینفوگرافیک زیر را ببینید تا در مورد عوارض جانبی مهم شیر بادام بدانید.

عوارض مهم شیر بادام (اینفوگرافیک)

شیر بادام یک جایگزین عالی وگان، بدون لاکتوز و مغذی برای شیر کامل گاو است، اما مجموعه ای از معایب خاص خود را دارد. در صورت مصرف بیش از حد می تواند عوارض جانبی ایجاد کند. عوارض جانبی شیر بادام از مشکلات تنفسی تا افزایش خطر مشکلات تیروئید متغیر است. علاوه بر این، ممکن است باعث مشکلات گوارشی، علائم سرماخوردگی یا واکنش های پوستی شود. شیر بادام به دلیل وابستگی به آجیل درختی، ممکن است در افرادی که به آجیل حساس هستند، واکنش های آلرژیک ایجاد کند. چنین افرادی باید احتیاط کنند و از نوشیدن این نوشیدنی خودداری کنند. پس آیا شیر بادام برای شما کاملا مضر است؟ پاسخ این است – نه! محدود کردن یا اجتناب از مصرف آن می تواند از این اثرات ناخواسته احتمالی جلوگیری کند.

سوالات متداول

آیا شیر بادام می تواند IBS را تشدید کند؟

شیر بادام به احتمال زیاد علائم IBS را تشدید نخواهد کرد. با این حال، اگر شیر بادامی که دارید شیرین شده باشد و دارای غلیظ کننده/ نگهدارنده باشد، احتمالاً شعله ور شدن IBS را تجربه خواهید کرد.
جسی فدر پیشنهاد می‌کند شیر بادام را با مواد محدود، ترجیحاً بادام، آب صاف شده و ویتامین‌های اضافه مصرف کنید. او می‌افزاید: «من مشتریان مبتلا به IBS را درمان می‌کنم، و آنها شعله‌ور شده‌اند از شیر بادام خاص با این غلیظ‌کننده‌ها/ نگهدارنده‌های اضافه شده. بعد از اینکه آنها بدون شیر بادام به شیر بادام روی آوردند، به من گفتند که هنوز با شیر بادام خود هیچ گونه تشدید IBS را تجربه نکرده اند.

آیا شیر بادام سینه های شما را بزرگتر می کند؟

شیر بادام سینه شما را بزرگتر نمی کند. در حالی که حاوی استروژن i  است که با نزدیک شدن به یائسگی، به تعادل هورمون‌ها کمک می‌کند، که به دلیل آن عدم تعادل هورمونی را تجربه می‌کنند، در مقایسه با هورمون استروژن i که به طور طبیعی تولید می‌شود، تأثیر کمی بر بدن دارد . 

آیا شیر بادام باعث کاهش تستوسترون می شود؟

مصرف بادام ممکن است گلوبولین اتصال دهنده به هورمون جنسی (SHBG) را تقویت کند، که به تستوسترون متصل می شود و سطح تستوسترون را در بدن کاهش می دهد ( 6 )، ( 7 ).

خوراکی های کلیدی

  • شیر بادام می تواند باعث مشکلات تنفسی و تیروئید شود.
  • کسانی که آلرژی به آجیل یا سایر آلرژی های غذایی دارند باید در مصرف شیر بادام مراقب باشند.
  • مصرف بیش از حد قند از طریق شیر بادام می تواند منجر به مشکلات سلامتی شود.
  • برای جلوگیری از مشکلات هضم شیر بادام باید با احتیاط و کم مصرف شود.

6 عارضه جانبی شوکه کننده شیر بادام را که هرگز از آنها نمی دانستید کشف کنید. بیاموزید که چگونه این جایگزین محبوب شیر می تواند بر سلامت شما تأثیر بگذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر به پایین اسکرول کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *