چگونه از روغن پالم قرمز برای موهای خود استفاده کنید

با استفاده از این روغن درمانی، کشک های خود را براق تر، نرم تر و ضخیم تر کنید.

استفاده از روغن پالم قرمز برای موهای شما فواید زیادی دارد. به دلیل خاصیت نرم کنندگی آن می توان از آن برای مرطوب کردن موها استفاده کرد. این یک پاک کننده و نرم کننده مو شناخته شده و موثر است. همچنین می تواند آسیب مو را کاهش دهد. در این مقاله، مزایای استفاده از روغن پالم قرمز به موهایتان را به همراه روش‌های مختلفی که می‌توانید از آن برای تحریک رشد مو استفاده کنید، توضیح می‌دهیم. به خواندن ادامه دهید.

protip_iconمواد تشکیل دهنده خود را بشناسید: روغن پالم قرمزچیست؟

روغن خوراکی قرمز رنگ که از میوه های خرما حاوی 50 درصد چربی های اشباع شده استخراج می شود.

فواید آن چیست؟
بافت مو را بهبود می بخشد، از مو در برابر آسیب خورشید محافظت می کند، از آسیب مو ناشی از استرس اکسیداتیو جلوگیری می کند و رشد مو را تقویت می کند.

چه کسی می تواند از آن استفاده کند؟
مناسب برای موهای معمولی تا خشک. ممکن است موهای بسیار نازک و چرب را سنگین کند.

چند بار
در روز قبل یا بعد از حمام.

احتیاط
ممکن است باعث تحریک یا مسدود شدن بیشتر پوست سر مستعد آکنه شود.

در این مقاله

روغن پالم قرمز چیست؟

میوه های خرما قرمز

روغن پالم قرمز یک روغن طبیعی و خوراکی است که به روغن میوه نخل قرمز بکر نیز معروف است. روغن نخل قرمز از درخت Elaeis guineensis که در بخش‌هایی از آفریقا و آسیا رشد می‌کند به دست می‌آید. منبع روغن پالم قرمز میوه درخت نخل روغنی است و به دلیل فواید فوق العاده آن در محصولات مراقبت از مو و زیبایی محبوبیت پیدا کرده است. این میوه رنگ قرمز تیره ای دارد، مخصوصاً زمانی که فرآوری نشده باشد، که نام آن را به روغن می دهد. این رنگ قرمز از کاروتن هایی مانند لیکوپن، آلفا کاروتن و بتا کاروتن موجود در روغن می آید ( 1 ).

اما چگونه این روغن به سلامت مو کمک می کند؟ دلایل را در بخش زیر بررسی می کنیم.

فواید روغن پالم قرمز برای مو

1. خاصیت نرم کنندگی دارد

زنی که از روغن پالم قرمز برای مرطوب کردن موهایش استفاده می کند

روغن پالم قرمز خاصیت نرم کنندگی قابل توجهی دارد. نرم کننده ماده ای است که تحریکات روی پوست سر شما را کاهش می دهد و به موهای شما روان می شود. روغن پالم قرمز همچنین به عنوان محافظت و محافظت از رطوبت مو شناخته شده است. خواص نرم کنندگی روغن پالم قرمز برای مو عمدتاً از وجود اسید پالمیتیک و اسید میریستیک ناشی می شود ( 2 ). این اسیدها ممکن است از مو و پوست سر شما در برابر تحریک محافظت کنند .

2. موهای شما را تمیز و حالت می دهد

روغن های طبیعی می توانند به طور موثر موهای شما را تمیز کرده و آن را حالت دهند. اسید میریستیک موجود در روغن به عنوان یک عامل پاک کننده برای مو و پوست سر عمل می کند. روغن همچنین حاوی اسید استئاریک است ( 2 ). این اسید ممکن است به طور موثر چربی و کثیفی را از روی موها پاک کند. اگر موهای شما کم آب یا خشک است، این مواد ممکن است به عنوان حالت دهنده نیز دو برابر شوند و از موهای شما در برابر آسیب های قابل توجه محافظت کنند. این روغن همچنین به موهای شما درخشندگی می بخشد.

 

مطالب مرتبط: آیا موهایتان را بیش از حد نرم می کنید؟
protip_iconاشاره کوتاه
رنگ روغن نخل قرمز بسیار قرمز است و ممکن است موهای شما را لکه دار کند. اگر موهایی رنگ روشن دارید، از استفاده از این روغن به عنوان حالت دهنده خودداری کنید و پس از استفاده موهای خود را آبکشی کنید.

3. ممکن است با آسیب پوست سر مبارزه کند

روغن پالم قرمز ممکن است با آسیب پوست سر مبارزه کند

روغن پالم قرمز ممکن است با آسیب پوست سر مبارزه کند . کاروتن های موجود در آن ممکن است در اینجا نقش داشته باشند ( 1 ). کاروتن ها باعث تولید سبوم در پوست سر می شوند که به نوبه خود از خشک شدن موهای شما جلوگیری می کند. علاوه بر این، ممکن است از پوست سر در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کند . با این حال، تحقیقات بیشتری در این زمینه ضروری است.

4. خاصیت آنتی اکسیدانی دارد

زنی با موهای سالم به دلیل خواص آنتی اکسیدانی روغن پالم قرمز

روغن نخل قرمز حاوی ویتامین E است که یک آنتی اکسیدان قوی است. برخی از مطالعات نشان می دهد که ویتامین E می تواند با استرس اکسیداتیو i  در پوست سر مبارزه کند و سلامت مو را ارتقا دهد ( 3 ). استرس اکسیداتیو ممکن است پیری مو را نیز تسریع کند ( 4 ).

اینها چند فواید عمده روغن پالم قرمز هستند. اما چگونه می توان از آن استفاده کرد؟ در بخش بعدی به همین موضوع می پردازیم.

 

مطالب مرتبط: 15 فواید آنتی اکسیدان ها و بهترین منابع آنها
protip_iconاشاره کوتاه
اگر موهای نازک یا نازکی دارید، روغن پالم قرمز ممکن است برای نوع موهای شما خیلی سنگین باشد. علاوه بر این، افرادی که پوست سر مستعد آکنه دارند باید از مصرف آن خودداری کنند.

استفاده از روغن پالم قرمز برای رشد مو

زنی که از روغن پالم قرمز برای تقویت رشد مو استفاده می کند

روغن پالم قرمز فواید متعددی برای مو دارد و می تواند باعث شود موهای شما استحکام خود را برای مدت طولانی حفظ کند. به عنوان یک درمان طبیعی مو، روغن پالم قرمز که از مواد ارگانیک تهیه شده است، تغذیه عمیق پوست سر را فراهم می کند. راه های مختلفی برای استفاده از روغن پالم قرمز برای رشد مو وجود دارد.

  • قبل از دوش

می توانید قبل از دوش گرفتن، روغن پالم قرمز را به سر خود بمالید. مطمئن شوید که روغن را به پوست سر خود ماساژ می دهید – این کار باعث افزایش جریان خون در پوست سر و رشد مو می شود. از آنجایی که این روغن طبیعی خوش خیم است، حتی اگر برای مدت طولانی بماند، هیچ آسیبی به موهای شما وارد نمی کند. می توانید روغن را یک شب روی موهایتان بگذارید و صبح دوش بگیرید. روغن مو را با استفاده از یک شامپو تمیز کننده مناسب بشویید.

  • بعد از دوش

همچنین می توانید از روغن پالم قرمز برای مو بعد از حمام به عنوان حالت دهنده استفاده کنید. هنگام استفاده از روغن از مرطوب بودن موهایتان اطمینان حاصل کنید. این روغن از موهای شما محافظت می کند و همچنین از موخوره جلوگیری می کند. این به ویژه اگر موهای خود را رنگ کنید مفید است. این روغن یک لایه محافظ روی موهای شما تشکیل می دهد و از آن در برابر عناصر مضر بیرونی محافظت می کند.

استفاده از روغن پالم قرمز برای موهایتان با توجه به خواص مرطوب کنندگی، روان کنندگی، پاک کنندگی و حالت دهنده آن ایده خوبی است. اسید میریستیک، اسید پالمیتیک و اسید استئاریک باید برای این خواص اعتبار داشته باشند. علاوه بر این، این روغن منبعی غنی از ویتامین E است که فعالیت آنتی اکسیدانی آن در کنار استحکام و انعطاف پذیری مو و درخشندگی مو، سلامت مو و پوست سر را افزایش می دهد. این روغن را می توانید قبل یا بعد از حمام بمالید. در حالی که استفاده قبل از حمام از طریق ماساژ پوست سر به بهبود گردش خون کمک می کند، پس از استحمام موها را حالت داده و موخوره را از بین می برد. با این حال، تحقیقات بیشتری برای تأیید این مزایا ضروری است.

سوالات متداول

آیا روغن پالم قرمز برای موهای مجعد مفید است؟

بله، روغن پالم قرمز سرشار از ویتامین E است که از پوست سر در برابر استرس اکسیداتیو محافظت می کند، به رشد مو کمک می کند و سلامت مو را بهبود می بخشد ( 3 ).

آیا روغن پالم قرمز برای موهای کم تخلخل خوب است ؟ 

بله، روغن پالم قرمز دارای خواص نرم کنندگی است که به موهای شما اجازه می دهد تا رطوبت را در خود قفل کرده و ببندند. این باعث می شود برای افرادی که موهایی با تخلخل کم دارند ایده آل باشد.

آیا روغن پالم قرمز ویتامین A دارد؟

بله، روغن پالم قرمز حاوی کاروتنوئیدهایی است که از مشتقات ویتامین A هستند ( 1 ).

آیا روغن پالم قرمز نیاز به یخچال دارد؟

خیر، روغن پالم قرمز را باید در مکانی تاریک و خنک در دمای اتاق نگهداری کرد.

آیا روغن پالم قرمز دارای امگا 3 است؟

بله، روغن پالم قرمز سرشار از چربی های اشباع نشده چندگانه است  . امگا 3 نوعی چربی غیراشباع چندگانه است که برای بدن ضروری و مفید است ( 5 ).

خوراکی های کلیدی

  • روغن نخل قرمز که معمولاً به عنوان روغن میوه نخل قرمز بکر شناخته می شود، روغن طبیعی و خوراکی است که از درخت Elaeis guineensis در آفریقا و آسیا تولید می شود.
  • این روغن سرشار از نرم کننده ها و آنتی اکسیدان ها است و به پاکسازی و حالت دادن به موهای شما کمک می کند و حتی ممکن است به جلوگیری از آسیب پوست سر کمک کند.
  • روغن نخل قرمز همچنین می تواند به موهای شما برای مدت طولانی تری قوی بماند.


فواید روغن پالم برای پوست و مو بسیار است. ویدیوی زیر می تواند به شما در مورد این فواید و نحوه استفاده از روغن برای ریزش مو، سوختگی و سایر مسائل آموزش دهد. آن را بررسی کنید!

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *