آب سم زدایی برای پوستی شفاف: فواید و 7 دستور العمل آسان برای DIY

این ترکیب کاملاً جدید با آب معمولی می تواند به پوست شما کمک زیادی کند.

همه خواهان پوستی نرم، هیدراته و سالم هستند و یکی از راه های رسیدن به آن نوشیدن آب کافی است ( 1 ). با این حال، ما در مورد آب معمولی صحبت نمی کنیم. ما در مورد دتاکس واتر برای پوست شفاف صحبت می کنیم. دتاکس واتر اخیراً در بین کسانی که می خواهند از سلامت و صاف بودن پوست خود اطمینان حاصل کنند، مورد توجه قرار گرفته است . نه تنها برای پوست بلکه برای سلامت کلی شما نیز مفید است. اگر در نظر دارید که واتر سم زدایی را در رژیم منظم مراقبت از پوست خود بگنجانید، باید با فواید آن آشنا شوید. به خواندن ادامه دهید تا همه چیز را در مورد آب سم زدایی، فواید آن، دستور العمل های DIY برای تهیه آن در خانه، بهترین زمان برای نوشیدن آن، و تفاوت بین سم زدایی و آب تزریقی بدانید. برای بررسی آن به پایین بروید!

در این مقاله

دتاکس واتر چیست؟

زن در حال نوشیدن آب سم زدا برای پوست درخشان

دتاکس واتر آب ساده ای است که حاوی مجموعه ای از میوه های تازه خرد شده، سبزیجات، گیاهان و حتی ادویه جات اضافه شده به آن است. به دلیل وجود چنین مواد سم زدایی آب ، آب طعم خود را به دست می آورد. گاهی اوقات به آب سم زدایی با طعم میوه نیز گفته می شود.

بسته به نوع موادی که اضافه می کنید، دتاکس واتر شما می تواند طعم های مختلفی داشته باشد. از آنجایی که دتاکس واتر فقط حاوی عطر و طعم میوه ها و سبزیجات است و آنها را به شکل آبمیوه یا مخلوط اضافه نمی کنند، چنین آبی کالری بسیار کمی دارد. این همان چیزی است که این مایع را به نوشیدنی ترجیحی برای رژیم‌های سم‌زدایی خاص تبدیل می‌کند.

آیا دتاکس واتر خوب است؟

آب بدون کالری است و به هیدراته نگه داشتن بدن کمک می کند. برای حفظ سلامتی ضروری است. آب به بدن کمک می کند تا مایعات از دست رفته را به دلایل مختلفی مانند تعریق، فعالیت های متابولیک، دفع مواد زائد و حتی تنفس بازگرداند. این مایع همچنین از بدن در برابر گرمای بیش از حد محافظت می کند، پوست سالم را تضمین می کند، مفاصل را روان می کند و هضم را تقویت می کند ( 2 )، ( 3 ). با این حال، همه طعم آب ساده را دوست ندارند. بسیاری از مردم دوست دارند آب را زمانی بنوشند که طعم خوبی داشته باشد. به عبارت دیگر، سم زدایی آب می تواند به افراد کمک کند مایعات بیشتری بنوشند، هیدراته بمانند و خود را سالم نگه دارند.

نوشیدن آب سم زدایی سلامت کلی شما را بهبود می بخشد. این به نوبه خود، پوست شما را تقویت می کند و به شما درخشندگی می بخشد. فواید دتاکس واتر را در بخش بعدی بررسی کنید.

فواید نوشیدن آب سم زدا برای پوست و سلامتی

زنی با پوست هیدراته از نوشیدن آب سم زدا

نوشیدن آب سم زدایی می تواند فواید زیادی برای پوست و سلامت شما داشته باشد. از مهمترین مزایای دتاکس واتر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پوست شما را هیدراته نگه می دارد

وقتی دتاکس واتر می نوشید، به هیدراته نگه داشتن پوست کمک می کند. به دلیل آبرسانی مناسب، پوست شما سالم می شود و جوان به نظر می رسد ( 1 ). با حفظ رطوبت پوست ، می توانید پوست خود را صاف، لطیف و نرم نگه دارید.

مطالب مرتبط: 10 روش موثر برای مرطوب کردن پوست به طور طبیعی
 • مصرف کالری مایع را کاهش می دهد

برای سالم ماندن، باید هر روز مقدار کافی مایعات مصرف کنید. بسیاری از مردم شامل نوشابه های گازدار و غیر گازدار، آبمیوه های شیرین شده مصنوعی، کدو حلوایی با شکر افزوده شده و سایر نوشیدنی های این چنینی به عنوان بخشی از مایعات مصرفی روزانه خود هستند. این مایعات اغلب پر کالری و کم مواد مغذی هستند و برای بدن مفید نیستند ( 4 ).

با جایگزینی چنین نوشیدنی هایی با آب سم زدا، می توانید نیاز روزانه خود به مایعات را بدون نگرانی در مورد بارگیری کالری های ناخواسته برآورده کنید. این به این دلیل است که دتاکس واتر قند اضافه ای ندارد و کالری بسیار کمی دارد. این نوشیدنی کم کالری می تواند به کاهش مصرف کالری مایع شما کمک کند و در عین حال شما را هیدراته نگه می دارد.

 • از مشکلات و اختلالات پوستی جلوگیری می کند

نوشیدن آب کمتر می تواند مشکلات زیادی برای پوست شما ایجاد کند. پوست شما می تواند در برابر مشکلات پوستی مانند خشکی، پسوریازیس، اگزما و غیره آسیب پذیر شود. افزایش مصرف آب می تواند فیزیولوژی پوست شما را بهبود بخشد. می تواند خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش دهد که از دست دادن آن می تواند منجر به ظاهر خطوط ریز، چین و چروک و علائم پیری زودرس شود ( 4 )، ( 5 ).

با نوشیدن آب سم‌زدایی، می‌توانید مصرف آب خود را افزایش دهید و به جلوگیری از این مشکلات پوستی کمک کنید.

مطالب مرتبط: 35 ماده غذایی ضد پیری که پوست شما را جوان نگه می دارد
 • هضم غذا را بهبود می بخشد

این لیست از فواید دتاکس واتر شامل سلامت دستگاه گوارش نیز می شود. وقتی بدن خود را به خوبی هیدراته نگه دارید، به هضم غذای مصرفی و افزایش متابولیسم آن کمک می کند. آب به حرکت غذا از طریق روده کمک می کند و حرکات منظم روده را تضمین می کند. این امر از یبوست و سایر مشکلات سلامتی که زمانی که غذای شما به خوبی هضم نمی شود به وجود می آیند، جلوگیری می کند ( 6 )، ( 7 ). این به نوبه خود باعث می شود پوست شما کدر و خسته به نظر برسد. با نوشیدن آب سم زدا و هیدراته نگه داشتن بدن خود می توانید از بدن خود در برابر چنین مسائلی محافظت کنید.

 • به کاهش وزن کمک می کند

دتاکس واتر می تواند به کاهش وزن کمک کند. وقتی آب می نوشید، سرعت متابولیسم شما به طور موقت افزایش می یابد. در نتیجه، به شما کمک می کند کالری بیشتری بسوزانید ( 8 )، ( 9 ). این در مورد آب سم زدایی نیز صادق است. هنگامی که حدود نیم لیتر آب می نوشید، میزان متابولیسم شما می تواند 30 درصد افزایش یابد و حدود یک ساعت در سرعت افزایش یافته باقی بماند ( 8 )، ( 9 ). هنگامی که مردم به عنوان بخشی از رژیم کاهش وزن خود آب کافی می نوشند، نسبت به کسانی که این کار را نمی کنند، نتایج بهتری در کاهش وزن دریافت می کنند ( 10 )، ( 11 )، ( 12 ).

افزایش سرعت متابولیسم تنها دلیلی نیست که نوشیدن آب می تواند به کاهش وزن کمک کند. وقتی قبل از خوردن غذا آب می نوشید، می توانید گرسنگی خود را کاهش داده یا کنترل کنید ( 13 ). از آنجایی که بسیاری از مردم نوشیدن مکرر آب ساده را دوست ندارند، آب سم زدایی می تواند به آنها کمک کند تا برنامه مصرف آب خود را ادامه دهند.

 • خلق و خو را بالا می برد و سطح انرژی را افزایش می دهد
زن پرانرژی بیرون در طبیعت

کم آبی بدن، حتی زمانی که خیلی شدید نباشد، می تواند بر خلق و خو و سطح انرژی شما تأثیر بگذارد. همچنین ممکن است سردرد، خستگی، خواب آلودگی و گیجی را به دلیل کم آبی ( 14 )، ( 15 )، ( 16 )، ( 17 )، ( 18 ) تجربه کنید. وقتی خلق و خوی شما خوب نیست یا انرژی شما کم است، ممکن است احساس عصبانیت و ناامیدی کنید. کمبود خواب و خستگی نیز می تواند تاثیر منفی بر روی پوست شما داشته باشد.

نوشیدن مقدار کافی آب سم زدایی ممکن است به محافظت از ذهن و بدن شما در برابر اثرات کم آبی بدن کمک کند. این می تواند روحیه شما را بالا ببرد و انرژی شما را افزایش دهد. این به نوبه خود می تواند پوست شما را درخشان کند.

مطالعه‌ای با حضور 901 شرکت‌کننده با هدف بررسی مصرف آب طعم‌دار یا نوشیدنی‌های سم‌زدایی انجام شد . این مطالعه نشان داد که آب طعم‌دار پس از آب ساده، چای و قهوه، چهارمین نوشیدنی محبوب است. علاوه بر این، بیشترین انگیزه پشت مصرف آب طعم‌دار احساس طراوت بود، با 87.4 درصد شرکت‌کنندگان، پس از آن رفع تشنگی با 73.7 درصد شرکت‌کنندگان و سپس طعم 65.7 درصد بود. آب طعم‌دار می‌تواند اثر احیاکننده‌ای داشته باشد و به مصرف‌کنندگان احساس سرحالی و شادابی بدهد.

 • عملکرد مغز را تقویت می کند

هنگامی که بدن شما در معرض کم آبی قرار می گیرد، می تواند تأثیر قابل توجهی بر عملکرد مغز شما داشته باشد. به دلیل تنظیم ضعیف مایعات، مغز شما ممکن است دچار کاهش هوشیاری و افزایش گیجی شود. در چنین حالتی، درک دشواری کار در مغز شما افزایش می یابد. همچنین ممکن است تمرکز کمتری ( 15 )، ( 16 )، ( 17 )، ( 18 ) را تجربه کنید. حتی کم آبی خفیف فقط 2٪ می تواند بر عملکرد ذهنی شما در کارهایی که نیاز به توجه و به کارگیری فوری مهارت های حافظه خود دارند تأثیر بگذارد ( 19 ).

زمانی که برای جلوگیری از کم آبی بدنتان آب کافی بنوشید، عملکرد ذهنی شما تأثیر مثبتی دارد ( 14 ). با نوشیدن آب سم زدایی کافی، می توانید اطمینان حاصل کنید که توانایی های شناختی مغز شما تحت تاثیر قرار نمی گیرد.

 • عملکرد فیزیکی را بهبود می بخشد

اگر بدن شما کم آب باشد، می تواند بر عملکرد و عملکرد فیزیولوژیکی شما تأثیر منفی بگذارد. در نتیجه کم آبی، حرکات بدن شما کاهش می یابد و کمتر برازنده می شوند. این به دلیل عدم روانکاری در مفاصل شما اتفاق می افتد. هنگامی که این روانکاری کاهش می یابد، حرکات زیرک و سریع شما تحت تاثیر قرار می گیرد.

این یکی از دلایلی است که ورزشکاران و ورزشکاران خود را هیدراته نگه می دارند. آنها را قادر می سازد تا در حرکات خود سریع بمانند و از احساس سفتی در هنگام انجام حرکات در زمین یا زمین جلوگیری کنند. به عبارت دیگر، دتاکس واتر می تواند به شما کمک کند هیدراته بمانید و عملکرد خود را در طول هر گونه فعالیت بدنی یا ورزش بهبود ببخشید. انجام تمرینات بدنی کافی می تواند پوست شما را بهبود بخشد و ظاهری شاداب داشته باشد.

 • ضایعات را از بین می برد

بدن شما مواد زائد را از طریق فرآیندهای مختلف از جمله ادرار، حرکات روده و تعریق دفع می کند. این ضایعات شامل محصولات جانبی فعالیت های متابولیکی انجام شده توسط بدن، اوره و الکترولیت های اضافی است. آب به حذف این مواد زائد از بدن شما کمک می کند. هنگامی که آب می نوشید، تولید ادرار را تسهیل می کند و منجر به دفع مواد زائد می شود ( 3 )، ( 20 ).

علاوه بر این، هیدراتاسیون کافی به دفع هر گونه باکتری مضر موجود در دستگاه ادراری کمک می کند. با هیدراته نگه داشتن بدن، عملکرد کلیه را نیز تقویت می کنید ( 5 )، ( 21 ). با نوشیدن آب سم زدا، به راحتی می توانید اطمینان حاصل کنید که سطح هیدراتاسیون بدنتان پایین نمی آید و بدنتان مواد زائد را به راحتی دفع می کند.
این حذف مواد زائد از کل بدن شما از جمله پوست شما را شاداب می کند و ظاهر پوست شما را بهبود می بخشد.

اکنون که همه چیز را در مورد فواید سم زدایی می دانید، بیایید نحوه درست کردن آن را بررسی کنیم.

 • چگونه در خانه دتاکس واتر درست کنیم؟

درست کردن دتاکس واتر در خانه بسیار آسان است . تنها چیزی که نیاز دارید مقداری میوه و سبزیجات دلخواه و آب است. در صورت تمایل، می توانید گیاهان و ادویه ها را نیز در دستور العمل های دتاکس واتر خود قرار دهید. می توانید مواد مورد نیاز را بر اساس ترکیبی که استفاده می کنید خرد کرده و سپس در آب بریزید. برای موادی مانند گیاهان تازه و انواع توت ها، می توانید آنها را کامل اضافه کنید. اگر مواد بیشتری را در آب قرار دهید، دم کرده قوی تر می شود.

شما می توانید از آب سرد و گرم برای دستور العمل های دتاکس واتر خود استفاده کنید. اگر می‌خواهید از آب سرد سم‌زدایی خود لذت ببرید، می‌توانید دم کرده را برای چند ساعت در یخچال بگذارید. این به خنک شدن نوشیدنی شما و همچنین قوی شدن طعم آن کمک می کند زیرا مواد تشکیل دهنده زمان زیادی برای دم کردن عمیق خواهند داشت. اما مطمئن شوید که دتاکس واتر خود را بیش از 12 ساعت در یخچال نگه ندارید زیرا ممکن است مواد شروع به تجزیه شدن کنند.

اگر وقتتان کم است، می‌توانید میوه‌ها و گیاهان را قبل از اضافه کردن به آب خرد یا مخلوط کنید. این باعث می شود طعم ها به سرعت آزاد شوند.

اکنون، اجازه دهید به چند دستور العمل ساده برای تهیه دتاکس واتر در خانه نگاه کنیم.

7 دستور العمل آسان DIY Detox Water

زنی که در خانه دتاکس واتر با مواد طبیعی تهیه می کند

در اینجا چند دستور العمل آسان برای سم زدایی آب وجود دارد که می توانید در خانه دنبال کنید و نوشیدنی های سم زدایی درست کنید.

1. لیمو، خیار و ریحان سم زدایی آب

شما نیاز خواهید داشت

 • 10 برش خیار
 • 1 برش لیمو (از وسط نصف شده)
 • 3-4 برگ ریحان
 • آب تصفیه شده

روش

 1. تمام مواد را به یک لیوان اضافه کنید.
 2. لیوان را با حدود 16-18 اونس آب پر کنید.
 3. روی لیوان را بپوشانید و حدود 10 تا 12 ساعت در یخچال قرار دهید.
protip_iconاشاره کوتاه
در صورت نداشتن برگ ریحان می توانید از گشنیز یا آویشن به جای برگ ریحان استفاده کنید.

2. آب سم زدایی زنجبیل، لیموترش و گلابی

شما نیاز خواهید داشت

 • 2 برش گلابی (خرد شده به قطعات کوچک)
 • 1 برش آهک (از وسط نصف شده)
 • 1/4 اینچ از یک تکه زنجبیل نازک
 • آب تصفیه شده

روش

 1. تمام مواد را به یک لیوان اضافه کنید. حتما از گلابی سفت برای این نوشیدنی سم‌زدایی ساده استفاده کنید، زیرا گلابی رسیده وقتی در آب دم کرده می‌تواند نرم شود.
 2. تقریباً 16-18 اونس آب در لیوان بریزید.
 3. روی لیوان را بپوشانید و اجازه دهید حدود 12 ساعت قبل از نوشیدن آن بماند.

3. نعنا و پرتقال سم زدایی آب

شما نیاز خواهید داشت

 • 2 برش پرتقال پوست کنده
 • 2-3 برگ نعناع تازه
 • آب تصفیه شده

روش

 1. مغز را از زیر پوست پرتقال بردارید تا مطمئن شوید که آب سم زدا تلخ نمی شود.
 2. هر دو مواد را به یک فنجان یا لیوان بزرگ اضافه کنید.
 3. آب بریزید تا فنجان یا لیوان پر شود.
 4. روی آن را بپوشانید و حدود 12 ساعت در یخچال نگهداری کنید.

4: تمشک، توت فرنگی، و نعناع سم زدایی آب

شما نیاز خواهید داشت

 • 3 عدد توت فرنگی (به دو نیم شده)
 • 6 عدد تمشک
 • 3-4 برگ نعناع کوچک
 • آب تصفیه شده

روش

 1. تمام مواد جامد را در یک لیوان بریزید.
 2. تقریباً 16-18 اونس آب اضافه کنید تا لیوان پر شود.
 3. یک پوشش روی لیوان بگذارید و حدود 12 ساعت در یخچال قرار دهید.
مطالب مرتبط: 16 فواید شگفت انگیز تمشک برای پوست، مو و سلامتی

5. آب سم زدایی پرتقال، رزماری و رازیانه

شما نیاز خواهید داشت

 • 1 تکه پرتقال پوست کنده
 • 1 تکه رازیانه
 • یک تکه کوچک رزماری (با حدود 8 تا 10 برگ چسبیده به ساقه)
 • آب تصفیه شده

روش

 1. مغز پرتقال را جدا کنید.
 2. تمام مواد جامد را در یک لیوان بریزید.
 3. تقریباً 16-18 اونس آب اضافه کنید تا لیوان پر شود و آن را بپوشانید.
 4. لیوان را حدود 12 ساعت در یخچال نگه دارید.

6. آب سم زدایی نعناع و شاه توت

شما نیاز خواهید داشت

 • 10 تا 12 شاه توت
 • 4-6 برگ نعناع
 • آب تصفیه شده

روش

 1. هر دو ماده را به یک لیوان اضافه کنید.
 2. تقریباً 16-18 اونس آب بریزید تا لیوان پر شود.
 3. روی لیوان را بپوشانید و حدود 12 ساعت در یخچال قرار دهید.

7. لیمو، نعناع، ​​و خیار سم زدایی آب

شما نیاز خواهید داشت

 • 6-8 برش خیار
 • 1 برش لیمو (از وسط نصف شده)
 • چند برگ نعناع تازه

روش

 1. هر دو ماده را به یک لیوان اضافه کنید.
 2. لیوان را با حدود 16-18 اونس آب پر کنید و روی آن را بپوشانید.
 3. لیوان را به مدت 12 ساعت در یخچال قرار دهید تا دم بکشد.
protip_iconاشاره کوتاه
علاوه بر این، می توانید یک تکه 1 اینچی ریشه زنجبیل اضافه کنید تا فواید سم زدایی این نوشیدنی را تقویت کنید.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام تهیه دتاکس واتر در خانه به آنها توجه کنید.

نکاتی برای تهیه دتاکس واتر در خانه

زنی که در خانه از آب سم زدایی لذت می برد

 • قبل از اینکه مواد را به آب اضافه کنید، آنها را کاملا بشویید.
 • قبل از اضافه کردن هر گونه مرکبات به آب، حتما مغز آن را جدا کنید. در غیر این صورت ممکن است نوشیدنی شما تلخ شود.
 • هنگام تهیه نوشیدنی های سم زدا، لازم نیست اندازه گیری دقیق مواد تشکیل دهنده را دنبال کنید. شما می توانید مقدار را مطابق با سلیقه خود تنظیم کنید.
 • اگر تمایلی به نوشیدن آب با میوه یا سبزیجاتی که هنوز در آن دم کرده نیستید، می توانید آنها را صاف کنید.
 • همیشه نوشیدنی های سم زدایی خود را به مقدار کم تهیه کنید تا بتوانید در عرض یک روز آنها را تمام کنید. به این ترتیب از احتمال خیس شدن مواد در آب جلوگیری می کنید.

بهترین زمان برای نوشیدن دتاکس واتر چه زمانی است؟

می توانید در طول روز و در فواصل زمانی معین، واتر سم زدایی خود را بنوشید. از آنجایی که دتاکس واتر برای آبرسانی به بدن مفید است، می توانید روز خود را با یک لیوان دتاکس واتر شروع کنید. اگر قصد کاهش وزن دارید، می توانید قبل از اینکه برای وعده های غذایی خود بنشینید، یک لیوان آب سم زدا بنوشید.

آب تزریق شده در مقابل دتاکس واتر

دتاکس واتر و آب تزریقی به یک معنا هستند. هنگام تهیه دتاکس واتر، باید میوه ها، سبزیجات، گیاهان و ادویه جات تازه را به آب اضافه کنید. چنین آبی که با مواد تازه مزه دار می شود به آب دم کرده نیز معروف است. بسیاری از نوشیدنی های حاوی سبزیجات شامل خیار، نعناع و لیمو هستند در حالی که نوشیدنی های حاوی میوه شامل پرتقال و توت فرنگی هستند.

اینفوگرافیک: تغییرات سبک زندگی برای سم زدایی بدن

نوشیدن آب سم زدایی ممکن است به شما کمک کند پوستی شفاف داشته باشید. این به حل چندین مشکل پوستی و بهبود سلامت و تندرستی کلی شما کمک می کند. با این حال، برای اطمینان از عملکرد صحیح سیستم سم زدایی بدن خود، باید چند تغییر در سبک زندگی نیز ایجاد کنید.

اینفوگرافیک زیر را بررسی کنید تا بدانید در کنار نوشیدن آب سم‌زدایی باید چه تغییراتی برای سم‌زدایی بدن خود ایجاد کنید.

تغییرات سبک زندگی برای سم زدایی بدن (اینفوگرافی)

دتاکس واتر یک راه سریع و آسان برای تغذیه و درخشندگی پوست است. همچنین از یک سبک زندگی سالم پشتیبانی می کند زیرا از مواد کاملاً طبیعی و سالم ساخته شده است. دستور العمل های دتاکس واتر نیز ساده هستند که در خانه درست می شوند و یک مکمل عالی برای رژیم زیبایی شما هستند. می توانید دستور العمل های به اشتراک گذاشته شده در مقاله را دنبال کنید و آب سم زدایی را در خانه تهیه کنید. شما می توانید برای کمک به دتاکس واتر تکیه کنید، چه بخواهید آب مصرفی خود را افزایش دهید یا پوست خود را هیدراته نگه دارید. ادامه دهید و دستور العمل های امروز را امتحان کنید.

سوالات متداول

کدام نوشیدنی برای داشتن پوستی درخشان خوب است؟

آب سم زدایی خیار معمولاً برای ایجاد درخشندگی به پوست ترجیح داده می شود. به دفع سموم کمک می کند و ظاهری درخشان به پوست می بخشد.

آیا سم زدایی باعث ایجاد جوش می شود؟

بله، سم زدایی در ابتدا ممکن است باعث ایجاد جوش شود. این به دلیل واکنش بدن به تغییر جدید است. اما کاملا طبیعی است و جوش ها بعد از چند روز فروکش می کنند.

کدام دتاکس واتر برای آکنه بهتر است؟

آب لیمو و عسل، آب نارگیل و آب سم زدایی خیار به مدیریت موثر آکنه کمک می کند.

خوراکی های کلیدی

 • دتاکس واتر آب با طعم طبیعی است و شامل مجموعه ای از میوه های تازه، سبزیجات، گیاهان و ادویه جات است.
 • نوشیدن آن پوست شما را هیدراته نگه می دارد، طعمی لذیذ دارد، مصرف کالری مایع را کاهش می دهد و از مشکلات و اختلالات پوستی جلوگیری می کند.
 • نوشیدن آن قبل از غذا می تواند به کاهش وزن کمک کند.


با دتاکس واتر طبیعی اسکار آکنه را کاهش دهید. به ویدیوی زیر نگاهی بیندازید تا بیاموزید که چگونه آب های سم زدایی خاص می توانند به کاهش لکه های آکنه کمک کنند. همچنین، در مورد بهترین دستور العمل های آب سم زدایی بیاموزید و بدانید که چرا آنها کار می کنند.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *