آیا می توانید از خمیر دندان برای روشن کردن موهای خود استفاده کنید؟

بررسی کنید که چگونه و آیا باید از خمیر فرموله شده برای دندان های خود روی موهای خود استفاده کنید یا خیر.

اینترنت همیشه پر از هک های عجیب مو است. یکی از آنها استفاده از خمیر دندان برای روشن کردن موهایتان است. هیچ منطق علمی پشت این هک وجود ندارد. با این حال، بسیاری از وبلاگ نویسان زیبایی در مورد آن وحشی شده و ادعا می کنند که کار می کند. اگر به این فکر می کردید که این کار را امتحان کنید، آن فکر را برای مدتی نگه دارید و این مقاله را بخوانید تا حقیقت را دریابید. به پایین اسکرول کنید.

protip_iconآیا میدانستید؟
در سال 1780 اولین خمیر دندان مدرن تولید شد.

در این مقاله

آیا خمیر دندان موهای شما را روشن می کند؟

خمیر دندان از لوله اش بیرون می ریزد

هیچ پاسخ قطعی برای این وجود ندارد. خمیردندان بسته به نوع و فرمول ممکن است کمی رنگ موهای شما را تغییر دهد (یا نه).

بسیاری از برندهای خمیردندان ادعا می کنند که دندان های شما را سفید می کنند زیرا حاوی پراکسید هیدروژن هستند. این ماده همچنین به عنوان یک عامل روشن کننده مو در سفید کننده ها و رنگ ها استفاده می شود ( 1 ). در سالن ها، رنگ موها از محلول پراکسید هیدروژن برای روشن یا سفید کردن موها قبل از رنگ کردن استفاده می کنند.

این یکی از دلایلی است که مردم برای روشن یا سفید کردن تارهای موهای خود خمیر دندان قرار می دهند. آیا این بدان معناست که استفاده از هر خمیر دندانی با پراکسید هیدروژن می تواند مو را روشن کند؟ لازم نیست.

اول از همه، خمیر دندان نباید روی موها استفاده شود. غلظت پراکسید هیدروژن مورد نیاز برای سفید کردن دندان‌ها بسیار کمتر از میزان مورد نیاز برای بلیچینگ است. از این رو، ماندن خمیر دندان برای مدت طولانی روی موهایتان ممکن است کمی رنگ مو را محو کند، اما نتایج ممکن است انتظارات شما را برآورده نکند.

علاوه بر این، استفاده از خمیر دندان روی موها بی خطر نیست. اکثر فرمول های خمیردندان حاوی جوش شیرین و سایر مواد ضد باکتری هستند که ممکن است مو را خشک کرده و باعث شکستگی شود ( 2 ).

توجه: در حالی که درمان‌های خانگی می‌توانند گزینه‌ای عالی برای مراقبت شخصی و نظافت باشند، مهم است که به خاطر داشته باشید که همه راه‌حل‌های مراقبت از موی DIY ایمن و مؤثر نیستند.

protip_iconچیزهای بی اهمیت
اعتقاد بر این است که زنان یونان باستان معجونی از دانه های طلا، روغن زیتون، گرده گل و آب لیمو را برای روشن کردن موهای خود استفاده می کردند.

در حالی که استفاده از خمیر دندان روی موها نامرتب است، پاک کردن خمیر دندان خشک از روی مو کار سختی است. در بخش بعدی روش‌های آسان برای پاک کردن خمیر دندان از موهایتان را مورد بحث قرار دادیم.

چگونه خمیر دندان را از موهای خود پاک کنیم

زنی که بعد از شستن خمیر دندان موهایش را باز می کند
  • قسمت مو را با خمیر دندان خشک شده جدا کرده و از بقیه موها جدا کنید.
  • برای نرم کردن خمیردندان خشک شده از آب گرم استفاده کنید و با یک شانه دندانه پهن آن قسمت را به آرامی شانه کنید تا محصول خارج شود. 
  • موهایتان را شامپو بزنید . بگذارید چند دقیقه بماند تا باقیمانده خمیر دندان حل شود.
  • شامپو را بشویید و اگر مو احساس چسبندگی کرد 1-2 بار تکرار کنید.
  • بعد از شستن موهای خود را با یک شانه دندانه پهن باز کنید.

نکته اصلی این است که برای روشن کردن موهای خود از خمیر دندان استفاده نکنید. اکثر خمیردندان ها حاوی پراکسید هیدروژن هستند که عامل روشن کننده (اکسید کننده) در بسیاری از رنگ های مو است. اما میزان پراکسید هیدروژن در خمیردندان بسیار کمتر از رنگ مو است. همچنین، توصیه می شود از خمیر دندان به موهای خود استفاده نکنید زیرا حاوی مواد زیادی است که می تواند موها و پوست سر شما را خشک کرده و منجر به شکستگی شود. مهم است که با یک متخصص مشورت کنید، به خصوص اگر در مورد بی خطر بودن هر گونه درمان طبیعی مطمئن نیستید. اگر می‌خواهید موهایتان را روشن کنید، می‌توانید کیت‌های دکلره‌کننده، روشن کردن موهایتان در سالن یا برخی از روشن‌کننده‌های طبیعی را امتحان کنید.

سوالات متداول

آیا سرکه می تواند مو را روشن کند؟

آره. می توانید از سیب و سرکه سفید مقطر به عنوان اسپری موی رقیق شده استفاده کنید و حدود 30 دقیقه بگذارید تا موهایتان تا حدی روشن شود.

آیا آب نمک می تواند مو را روشن کند؟

آره. افرادی که در اقیانوس شنا می کنند موهایشان روشن تر است زیرا آب شور کراتین طبیعی رشته های آنها را تغییر می دهد.

آیا خمیر دندان و دارچین می توانند مو را روشن کنند؟

خیر. خمیر دندان و دارچین هیچ اثر روشن کنندگی مو ندارند.

آیا عسل می تواند مو را روشن کند؟

آره. عسل خام غیر پاستوریزه دارای پراکسید هیدروژن است که ممکن است به روشن شدن موهای شما کمک کند. با این حال، باید عسل را در آب یا سرکه سیب (به نسبت 4:1) مخلوط کنید و بگذارید 2 تا 8 ساعت بماند تا به نتایج قابل توجهی برسید.

خوراکی های کلیدی

  • پراکسید هیدروژن در محصولات روشن کننده مو و خمیر دندان برای سفید کردن دندان وجود دارد.
  • با این حال، هیچ مدرکی برای حمایت از این ادعا وجود ندارد که خمیر دندان می تواند به عنوان یک عامل روشن کننده مو عمل کند.
  • استفاده از خمیر دندان روی موها ممکن است به دلیل جوش شیرین و سایر مواد، تارهای شما را خشک کند.
  • حداقل دو بار شامپو کردن موها و باز کردن گره آنها با یک شانه دندانه پهن می تواند خمیردندان مالیده شده روی مو را از بین ببرد.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *