خلیل نیکشاد در گفت‌وگو  ، اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت ۱۵۰ کامیون بارگیری و تخلیه خوراک طیور و دام از بنادر کشور به مقصد اردبیل انجام شده و در حال حاضر هیچ مشکلی در تأمین خوراک طیور واحدهای مرغداری در استان نداریم.

وی تصریح کرد: بیش از سه هزار تن ذرت، دو هزار تن کنجاله و ۲۵۰ هزار تن جو نیز برای تأمین نیاز دامداری‌ها در استان تأمین شده تا به تدریج در اختیار آنها قرار گیرد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل به فعالیت هشت واحد گلخانه‌ای در سطح استان بعد از توقف ۱۰ ساله فعالیت‌ها و تولیدات اشاره کرد و گفت: همه این گلخانه‌ها وارد مرحله تولید و فعالیت اقتصادی شدند و برای بیش از ۳۰۰ نفر اشتغال مولد ایجاد شده است.

نیکشاد از شکل‌گیری تعاونی‌های زراعی در اراضی پایاب سد خداآفرین خبر داد و افزود: یک‌هزار و ۴۰۰ هکتار واگذاری اراضی انجام شده و متوسط تولید در این اراضی آبی دو تا سه برابر نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است.

وی کل اراضی آبی شبکه آبیاری مدرن را در پایاب سد خداآفرین ۱۲۰ هزار هکتار اعلام کرد و ادامه داد: امیدواریم در سال‌های آینده ظرفیت تولید محصولات در این تعاونی‌ها افزایش چشمگیری را پیدا کند.

نیکشاد به اجرای طرح آبیاری مدرن در اراضی حاصلخیز استان اردبیل اشاره کرد و گفت: در حال حاضر به مساحت ۴۰۰ هکتار سامانه نوین آبیاری در حال اجراست و برای یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار نیز برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها انجام شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان تلاش می‌کند تا ظرفیت توسعه سامانه آبیاری مدرن را تا ۱۵ هزار هکتار افزایش دهد که قطعاً این روند می‌تواند به افزایش تولید نیز منجر شود.

نیکشاد به رشد جهشی پوشش بیمه‌ای اراضی کشاورزی در استان از ۵۵ هزار هکتار به بیش از ۳۲۰ هزار هکتار اشاره کرد و افزود: در کنار پرداخت تسهیلات بلاعوض دولت، آورده خود کشاورزان به توسعه پوشش بیمه‌ای محصولات کمک کرده و پرداختی‌ها نیز به میزان کافی انجام شده است.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *