آلوئه ورا برای لب: فواید و موارد استفاده

راهنمایی برای اینکه چگونه این گیاه می تواند نفخ شما را صاف، نرم و سالم نگه دارد.

ژل آلوئه ورا به طور گسترده برای مزایای مراقبت از پوست استفاده می شود. این حاوی خواص ضد التهابی، شفابخش پوست و تسکین دهنده است که به مدیریت چندین مشکل پوستی کمک می کند ( 1 ). می توانید از آلوئه ورا برای لب هایی که خشک، ترک خورده و خارش دارند استفاده کنید. ژل آلوئه ورا سبک وزن است و قوام آبکی آن باعث می شود که به راحتی روی لب ها اعمال شود. ژل آلوئه ورا به عنوان یک مرطوب کننده طبیعی عمل می کند و آن را برای مراقبت از لب ها عالی می کند. برای بهبود بافت و لطافت لب‌ها می‌توانید به جای بالم لب خود از آن استفاده کنید.

در حالی که تعداد مطالعات در مورد اثربخشی آلوئه ورا برای لب های ترک خورده و لب های ترک خورده محدود است، دلایل متعددی ژل آلوئه ورا را به گزینه ای عالی برای لب های خشک تبدیل می کند. این مقاله توضیح می دهد که چرا باید از ژل آلوئه ورا روی لب های خود استفاده کنید. به خواندن ادامه دهید.

در این مقاله

آیا آلوئه ورا می تواند لب های ترک خورده را آرام کند؟

زنی که برگ آلوئه ورا را به عنوان سبیل در دست گرفته است

ژل آلوئه ورا یک عنصر جام مقدس در صنعت مراقبت از پوست و زیبایی است. از آنجایی که دارای خواص درمانی متعددی است، ممکن است استفاده از آن بر روی لب های خشک و ترک خورده نیز مفید باشد.

ژل آلوئه ورا دارای اثرات شفابخش، مرطوب کننده و ضد عفونی کننده پس از استفاده موضعی است ( 2 ). اگرچه هیچ تحقیق بالینی در مورد استفاده از ژل آلوئه ورا بر روی لب برای درمان خشکی لب وجود ندارد، اما ممکن است به عنوان یک درمان مرسوم برای ترک لب ها امتحان شود.

آلوئه ورا انباری از ترکیبات مختلف از جمله ویتامین ها، آنزیم ها، مواد معدنی، قندها، اسیدهای چرب، هورمون ها و اسیدهای آمینه است ( 2 ). بنابراین، ممکن است پاسخی برای لب های خشک و ترک خورده شما باشد. اما اینکه تا چه حد ممکن است برای شما موثر باشد، باید دید زمانی که از آن استفاده می کنید.

protip_iconاشاره کوتاه
اسیدهای آمینه و موکوپلی ساکاریدهای موجود در ژل آلوئه ورا مسئول اثرات آبرسانی آن هستند. آنها می توانند سلول های خشک و سخت پوست را نرم کنند ( 2 ).

در ادامه، اجازه دهید در بخش بعدی برخی از مزایای استفاده از ژل آلوئه ورا را بر روی لب ها کشف کنیم.

فواید استفاده از آلوئه ورا بر روی لب

استفاده از آلوئه ورا برای لب ها ممکن است برخی از فواید زیر را به همراه داشته باشد:

1. رطوبت را اضافه می کند

زنی با لب های مرطوب

آلوئه ورا به پوست رطوبت می افزاید که می تواند باعث شود لب های شما کمتر خشک شوند ( 2 ). لب های شما ممکن است به دلیل عدم روغن کاری احساس خشکی و ترک خوردگی داشته باشید. استفاده از بالم لب آلوئه ورا می تواند با آبرسانی به لب های شما و کاهش هر نوع تحریک، چنین لب های خشکی را تسکین دهد.

2. با عفونت ها مبارزه می کند

خواص ضد التهابی آلوئه ورا ممکن است به مبارزه با تحریک یا عفونت روی لب ها کمک کند ( 2 ). این ممکن است در مواردی که لب های شما به شدت ترک خورده، ترک خورده و خونریزی دارند مفید باشد.

مطالب مرتبط: راه های طبیعی برای نرم کردن لب ها و بدون ترک خوردن

3. لب ها را جوان نگه می دارد

آنتی اکسیدان های موجود در آلوئه ورا ممکن است به مبارزه با علائم آسیب پوست و چین و چروک روی لب ها و همچنین تسکین آفتاب سوختگی کمک کند. هنگامی که به درستی مرطوب می شود، لب های شما حجیم و درخشان به نظر می رسند ( 2 ).

با این فواید، استفاده از آلوئه ورا روی لب ها مانند یک محلول مفید به نظر می رسد. برای این منظور هم می توانید یک بالم لب آلوئه ورا تهیه کنید یا در خانه با دستور مرهم لب آلوئه ورا درست کنید.

در قسمت بعدی با استفاده از بالم لب آلوئه ورا بر روی لب ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

مطالب مرتبط: چگونه خونریزی لب را متوقف کنیم | علل و روش های DIY

نحوه استفاده از آلوئه ورا روی لب

دو روش قابل توجه برای استفاده از آلوئه ورا روی لب وجود دارد:

1. استفاده مستقیم بر روی لب

زنی که مستقیماً آلوئه ورا را روی لب های خود می گذارد

برای استفاده از ژل آلوئه ورای غنی شده با ویتامین ها و مواد معدنی روی لب ها، می توانید ژل آلوئه ورا تازه را از یک گیاه استخراج کرده و روی لب های خود بمالید. استخراج ژل از گیاه آسان است. فقط یک برگ آلوئه را برش دهید و ژل آن را با انگشتان یا قاشق بردارید. ژل طبیعی برگ آلوئه ورا ممکن است کمی لزج روی لب های شما احساس شود. با این حال، توجه داشته باشید که اگر به آن حساسیت دارید، استفاده از این مرطوب‌کننده ارگانیک و گیاهی به طور مستقیم روی پوست یا لب‌ها ممکن است باعث ایجاد برخی عوارض جانبی مانند قرمزی، سوزش یا احساس سوزش شود (2 ) .

2. از بالم لب آلوئه ورا استفاده کنید

زنی که از مومیایی لب آلوئه ورا استفاده می کند

جایگزین این کار استفاده از بالم لب آلوئه ورا است. اگر مطمئن نیستید که می توانید ژل آلوئه ورا را مستقیماً روی لب های خود قرار دهید، این کار مفید خواهد بود. شما می توانید از اثرات مضری که می تواند به دلیل ترکیب شیمیایی طبیعی آلوئه ورا ایجاد شود، جلوگیری کنید. به سادگی یک بالم لب حاوی این ماده را بر روی لب های خود بمالید و زمانی که احساس می کنید نیاز به مرطوب کردن آن دارید.

درست کردن چوب آلوئه ورا خودتان کار سختی نیست. در بخش بعدی، ما یک دستور العمل ساده برای تهیه بالم لب آلوئه خود را به اشتراک خواهیم گذاشت .

چگونه یک بالم لب آلوئه ورا در خانه درست کنیم

درست کردن چوب آلوئه خود فواید زیادی دارد. مهم‌تر از همه این است که بر خلاف چوب‌های چوبی موجود در بازار، از موادی که استفاده می‌شود آگاهی کامل دارید.

برای درست کردن بالم لب خود با آلوئه ورا، می توانید دستور العمل ذکر شده در زیر را دنبال کنید.

مطالب مرتبط: 10 بالم لب با روغن نارگیل

عناصر

نارگیل و آلوئه ورا برای ساختن یک بالم لب مورد نیاز است

 • 2 قاشق غذاخوری روغن نارگیل
 • 1 قاشق چایخوری کره شیا
 • 1 قاشق چایخوری ژل آلوئه ورا
 • چند قطره روغن بادام یا روغن جوجوبا

روش

 1. روغن نارگیل و کره شی را گرم کنید تا با هم در یک کاسه ذوب شوند.
 2. دو ماده را خوب هم بزنید تا مطمئن شوید که به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند. پس از مخلوط شدن و ذوب شدن مخلوط، محتویات آن را به ظرف دیگری منتقل کنید.
 3. ژل آلوئه ورا را به مخلوط اضافه کنید و آن را کاملاً هم بزنید.
 4. برای تهیه یک خمیر بدون توده، چند قطره روغن بادام یا روغن جوجوبا به آن اضافه کنید.

روغن نارگیل فواید ضد التهابی و ترمیم کننده پوست را برای لب ها ارائه می کند، در حالی که کره شی به عنوان یک نرم کننده غنی عمل می کند که به مرطوب شدن لب ها کمک می کند ( 3 )، ( 4 ). به طور مشابه، روغن بادام نیز یک نرم کننده است که به بهبود رنگ پوست روی لب ها کمک می کند ( 5 ). این مواد با آلوئه ورا مخلوط می شوند تا سلامتی را به پوست لب های شما برسانند.

اما آیا استفاده از آلوئه ورا بر روی لب عوارض جانبی دارد؟ اجازه دهید در بخش بعدی بدانیم.

عوارض استفاده از آلوئه ورا بر روی لب

استفاده موضعی از آلوئه ورا روی لب ممکن است عوارض جانبی ایجاد کند. فرمول شیمیایی منحصر به فرد آلوئه ورا ممکن است در صورت استفاده موضعی باعث قرمزی، سوزش یا احساس سوزش شود. آنتراکینون های موجود در آلوئه ورا، یعنی آلوئین و باربالوئین نیز ممکن است باعث واکنش آلرژیک شوند ( 2 ).

protip_iconاشاره کوتاه
آلوئه ورا می تواند با داروها تداخل داشته باشد و سطح پتاسیم را در بدن کاهش دهد. استفاده از آلوئه ورا در حین مصرف فوروزماید ممکن است خطر کاهش پتاسیم را افزایش دهد ( 2 ).

به همین دلیل، همیشه باید قبل از استفاده از ژل خالص آلوئه ورا روی صورت یا لب‌های خود، یک پچ تست انجام دهید. با این حال، اکثر بالم های لب با آلوئه ورا که به صورت تجاری موجود هستند از ژل آلوئه ورا خالص شده استفاده می کنند که فاقد چنین ترکیبات مضری است. به همین دلیل است که صنعت آرایشی و بهداشتی طیف وسیعی از کاربردهای آلوئه ورا را در محصولات خود پیدا می کند.

اینفوگرافیک: آلوئه ورا روی لب: فواید و نحوه استفاده

از لب های خشک، ترک خورده و ترک خورده خسته شده اید؟ سعی کنید از آلوئه ورا استفاده کنید. خواص ضد التهابی، التیام بخش و تسکین دهنده آن می تواند لب های شما را سالم و هیدراته نشان دهد. در اینفوگرافیک زیر به این موضوع پرداخته ایم که آلوئه ورا چگونه می تواند برای لب های شما مفید باشد و چگونه می توانید از آن استفاده کنید. نگاهی بیاندازید.

فواید آلوئه ورا روی لب و نحوه استفاده از آن (اینفوگرافیک)

آلوئه ورا اثر آبرسانی و آرامش بخشی روی پوست دارد. بنابراین، می توان از آن برای لب های خشک و ترک خورده استفاده کرد. سبک و آبکی است و استفاده از آن را روی لب‌ها آسان می‌کند. می توانید از ژل آلوئه ورا مستقیماً روی برگ استفاده کنید یا آن را با مواد دیگر مخلوط کنید تا بالم لب خود را بسازید. اگر پوست حساسی دارید، مخصوصاً به آلوئه ورا حساس شده است، ممکن است باعث واکنش های پوستی مانند قرمزی، تورم و التهاب شود. در نتیجه، همیشه قبل از استفاده از آن بر روی لب‌های خود یک آزمایش پچ انجام دهید و در صورت مشاهده هرگونه واکنش نامطلوب با پزشک مشورت کنید.

سوالات متداول

آیا آلوئه می تواند لب های تیره را پاک کند؟

آره. آلوئزین، مشتق آلوئه ورا، تولید ملانین را مهار می کند و رنگدانه را کاهش می دهد ( 6 ). بنابراین، می تواند رنگدانه ها را سرکوب کند و ممکن است به روشن شدن لب های تیره کمک کند.

لب های سالم چه شکلی هستند؟

لب های سالم نرم و صاف هستند. رنگ ممکن است بسته به رنگ پوست از صورتی مایل به قرمز تا قهوه ای روشن متغیر باشد.

چرا لب های من تیره است؟

به دلیل اثرات نامطلوب برخی از رژ لب ها و خمیردندان ها ممکن است لب های شما تیره شوند. علاوه بر این، عدم آبرسانی مناسب، آسیب های ناشی از نور خورشید، آلودگی و استعمال دخانیات عوامل دیگری هستند که می توانند منجر به تیره شدن لب ها شوند.

خوراکی های کلیدی

 • ژل آلوئه ورا سبک و غنی از مواد مغذی است که آن را به گزینه ای عالی برای مرطوب کردن لب ها تبدیل می کند.
 • لب ها را مرطوب می کند، با عفونت ها مبارزه می کند و آنها را جوان نگه می دارد.
 • بالم لب خود را با ژل آلوئه ورا، مقداری روغن گیاهی و کره شی بسازید یا از محصولات تجاری استفاده کنید.

بیاموزید که چگونه با ژل آلوئه ورا، لب های صورتی نرم به دست آورید. چند مرحله ساده را دنبال کنید تا نفخ کامل داشته باشید. ویدیو را بررسی کنید تا یاد بگیرید چگونه!

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *